در بازسازی خانه چه اصول و نکاتی را باید رعایت کنیم؟

در بازسازی خانه چه اصول و نکاتی را باید رعایت کنیم؟

در بازسازی خانه چه اصول و نکاتی را باید رعایت کنیم؟

در بازسازی خانه چه اصول و نکاتی را باید رعایت کنیم: امروزه بازسازی خانه یکی از روش های رایج برای ترمیم و مرمت خانه می باشد که می تواند جایگزینی برای خرید خانه نیز باشد. بازسازی با توجه به مقیاس و حدود تغییرات بودجه متفاوتی را می طلبد. این بودجه می تواند با بالا رفتن سن خانه و میزان قدیمی و فرسوده بودن ملک افزایش یاید. بازسازی شما نیز می تواند درجه تغییرات متفاوتی داشته باشند مثلا ممکن است تغییراتی که قصد انجام آن ها را دارید جزئی باشند و یا کلی و زیاد باشند. در هر صورت لازم است که بدانیم در بازسازی خانه چه اصول و نکاتی را باید رعایت کنیم تا در زمان شروع عملیات بازسازی دچار مشکل نشویم.

 

در بازسازی خانه چه اصول و نکاتی را باید رعایت کنیم؟

زمانی که تصمیم به بازسازی اداری یا خانه و … می گیرید یعنی اینکه قصد ایجاد تغییراتی را در زمانی معین با بودجه ای مشخص شده دارید. ابتدا باید فضاها و مشخصه هایی که می خواهید تغییر دهید را مشخص کنید. در این مرحله باید آن ها را اولویت بندی کنید و آنهایی که از اهمیت بیشتری برخوردارند را در ابتدا قرار دهید. برای تشخیص بهتر این کار لازم است که با متخصص این حوزه و یا تیم بازسازی مشورت کنید تا بتوانند برآورد کلی ای برای شما انجام دهند. بتوانند هزینه را تخمین بزنند، مدت زمان پروژه را مشخص کنند، ملاحظات و قوانین را در نظر بگیرند و به شما یادآوری کنند.

تغییرات در بازسازی خانه

تغییرات

اما پیش از شروع لازم که بدانیم در بازسازی خانه چه اصول و نکاتی را باید رعایت کنیم تا به مشکلی از جانب همسایگان و شهرداری بر نخوریم که باعث تعطیلی پروژه و یا تخریب قسمتی شود. اولین نکته این است که تغییراتی که قصد داریم انجام دهیم را به تیم بازسازی در میان بگذاریم. آن ها بررسی می کنند که کدام تغییرات امکان پذیر است و کدام تغییرات نیاز به کسب مجوز از شهرداری دارند. نمی توان به صورت خودسرانه برای تغییرات بنیادین اقدام کرد و به گونه ای عمل کرد که نقشه خانه تغییر کند. هر گونه تغییر ملک با نقشه اولیه غیر قانونی می باشد و جریمه های مالی نیز به دنبال دارد.

بودجه در بازسازی خانه

پیشنهاد ما : چگونه در کمترین زمان بازسازی خانه انجام دهیم؟

بودجه

برآورد هزینه کنید و آن را با میزان بودجه خود بسنجید. سعی کنید متریال و لوازم مصرفی را بدون واسطه تهیه کنید تا از هزینه های شما کم شود. همیشه توجه داشته باشید که میزان بودجه ای که در نظر دارید کمی بیش تر از مقدار تعیین شده باشد چون ممکن است که در حین بازسازی مشکلات پیش بینی نشده ای به وجود آید که لازم است برای ادامه ی کار برطرف شوند.

اما در گام بعدی در بازسازی خانه چه اصول و نکاتی را باید رعایت کنیم؟ مشخص کنید که در ابتدا قرار است از چه سبکی از دکوراسیون در طراحی خانه خود استفاده کنید. طبیعتا سبک مینیمال با سبک کلاسیک در جزئیات، تزئینات و گچبری ها متفاوت است و نوع مبلمان و اکسسوری ها و دیزاین داخلی آن نیز به توجه به سبک انتخابی متفاوت است.

میتوانید برای صرفه جویی در هزینه ها لوازم قابل تعمیر را تعمیر کنید ( به جای تعویض ) از متریال متوسط استفاده کنید. لازم نیست که از متریال گران قیمت و یا نامرغوب استفاده کنید. اگر هدف از بازسازی برای شما فروش بهتر ملک است پس بهتر است که متناسب با محله به بازسازی بپردازید که قیمت های نامتعارف پیشنهاد نکنید چون در این صورت فروش ملک برای شما سخت خواهد بود.

10 نکته کلیدی در بازسازی خانه

کلام آخر

در این مقاله ی آموزش بازسازی یادگرفتیم که هر خانه با گذشت حدود ده الی دوازده سال از زمان ساخت نیاز به این دارند که بررسی شوند و نقص و ایرادات آن برطرف شود و عملکردهای سابق خود را بدست بیاورند. با گذشت سال ها هر ملکی دچار مشکلات زیرساختی و ظاهری می شوند که ممکن است این مشکلات موجب مزاحمت برای افراد خانواده شود. زمانی که ایرادات برطرف شوند، کیفیت ملک بالاتر می رود و این یعنی این که کیفیت زندگی شما در آن مکان هم بالاتر می رود. بازسازی هایی که در مقیاس بزرگ انجام می شود گاهی حتی به گونه ای پیش می رود که گویی وارد خانه ای جدید شده اید. خانه های قدیمی و یا فرسوده نیاز به بودجه بالایی برای بازسازی دارند به این علت که مدت زمان زیادی از عمر آن ها گذشته است. باید توجه داشته باشیم که در بازسازی خانه چه اصول و نکاتی را رعایت کنیم به خصوص برای خانه های قدیمی که از درجه حساسیت بالاتری برخوردار هستند.

پشتیبانی بازسازی لند

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.