کنترل تاسیسات قبل از بازسازی

کنترل تاسیسات قبل از بازسازی

کنترل تاسیسات قبل از بازسازی

کنترل تاسیسات قبل از بازسازی: همانطور که قبلا گفتیم بازسازی خانه یکی از گزینه هایی است که هر شخصی می تواند برای پویایی و ایجاد تغییر تحول و یا حتی تعمیرات محیط از آن استفاده کند. در این گونه مواقع بازسازی حتی می تواند جایگزین مناسبی برای خرید خانه باشد. در صورتی که بودجه ای محدود دارید و قصد بازسازی خانه دارید می توانید ابتدا بازسازی قسمت هایی که برایتان مهم تر است را اولویت قرار دهید. اما نکته ای که باید در نظر گرفت این است که بسیاری از افراد تصور می کنند که می توانند خودشان بدون مشورت از افراد متخصص کار بازسازی را انجام دهند و این کار را می کنند مانند تیم حرفه ای بازسازی لند و این اقدام گاهی خساراتی را برای آن ها به همراه داشته است. یکی از اقدامات مهمی که باید قبل از بازسازی انجام دهید این است که کنترل تاسیسات قبل از بازسازی را فراموش نکنید.

کنترل کردن تاسیسات قبل از بازسازی خانه

همانطور که گفتیم بازسازی یکی از اقداماتی است که برای تعمیر، نو کردن، ایجاد تغییر و حتی تنوع انجام می شود. اما برای ایجاد این تغییرات لازم است که ابتدا محدوده هایی که قصد بازسازی آن ها را دارید، مشخص کنید. سپس با تیم بازسازی و یا مهندس معمار در میان بگذارید. آن ها نیز طرح شما را بررسی می کنند و پیش از شروع بازسازی به کنترل تاسیسات می پردازند. ممکن است زمانی که شما شخصا به کار بازسازی اداری یا خانه و… مشغول شوید ممکن است که این نکته را در نظر نگیرید.

 

کنترل تاسیسات قبل از بازسازی

کنترل تاسیسات قبل از بازسازی یکی از اقدامات حیاتی است که قبل از اجرای تغییرات و در حین عملیات باید رعایت شود. در صورت نادیده گرفتن این موضوع می تواند خساراتی به بار آید که جبران هر یک از آنها شامل هزینه های اضافه تری شود. تاسیسات مکانیکی یکی از زیرساخت های حیاتی است زندگی و سکونت در آن مکان را میسر می سازد. مثلا سیستم های گرمایش و سرمایش لازم است که کنترل شوند. آیا پس از بازسازی همچنان با آن نوع از سیستم گرمایش و سرمایش نیاز داریم یا اینکه بهتر است آن ها عوض شوند.

یکی از مکان هایی که لازم است در بازسازی کنترل شود، آشپزخانه می باشد. اگر قصد دارید که کماکان از همان کابینت ها و ظرفشویی استفاده کنید باید مراقب باشید که به آن ها آسیبی وارد نشود و در معرض رنگ و … نیز نباشند.

بازسازی تاسیسات مکانیکی ساختمان

در – پنجره ها

اگر قصد دارید که هنگام بازسازی در و پنجره های واحد خود را تعویض کنید باید توجه کنید که سبب ناهماهنگی و تعارض با دیگر واحدها نباشد. مثلا پنجره هایی که در نمای ساختمان قرار دارند یکی از این موارد حساس هست . نمای ساختمان جزو مشاعات است و شما نمی توانید خودسرانه اقدام به ایجاد تغییرات کنید و نمایی نا هماهنگ را در کلیت ملک به وجود آورید.

کنترل تاسیسات قبل از بازسازی کردن خانه

کف

در ادامه کنترل تاسیسات قبل از بازسازی ، اگر قصد دارید که کف حمام، سرویس بهداشتی و هر جای دیگری را تعویض و یا تعمیر کنید باید عمر لوله ها را در نظر بگیرید که آیا نیاز به تعویض دارند یا خیر. کف فضاهایی که مرطوب هستند نیز نیاز به ایزوگام و یا تعویض دارند.

 

کلام آخر

در این بخش از مبحث بازسازی بررسی کردیم که کنترل تاسیسات قبل از بازسازی و حتی در حین بازسازی از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا در صورت عدم رعایت این نکته می تواند برای شما خسارات مالی نیز در پی داشته باشد. هم چنین ممکن است که در مواردی تشخیص ندهید که نیاز بازسازی هست و از آن بگذرید در صورتی که آن قسمت نیز به بازسازی نیاز داشته باشد مثلا ایزوگام کف. بنابراین در بازسازی بهتر است که ابتدا قسمت هایی که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند را مشخص کنید برای این کار بهتر است آموزش بازسازی را فرا بگیرید و سپس با نیروی متخصص مشورت کنید و از تیم حرفه ای برای بازسازی کمک بگیرید و تنها به نظرات خود بسنده نکنید. ممکن است که برخی از قسمت ها در حین طراحی دچار آسیب شوند و یا اینکه زیرساخت هایش دچار مشکل شوند که در این مواقع تیم بازسازی و … بهتر می توانند به شما کمک کنند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.