قیمت بازسازی خانه چقدر است؟

محاسبه ی هزینه بازسازی خانه با پر کردن فرم زیر….

قیمت بازسازی خانه

هزینه بازسازی خانه در سال 1402 چقدر است؟

بازسازی هر پروژه ای بسته به حدود و مقیاس بازسازی به لحاظ زمانی، هزینه، میزان تغییرات و … با یکدیگر متفاوت است. بازسازی باعث می شود که ملک شما دچار تغییراتی شود و کیفیت ملک شما بالاتر رود. علاوه بر ارزش افزوده ای که با اینکار روی ملک ایجاد می کنید، عمر آن را بالا می برید و کیفیت آن افزایش می یابد. یکی از عوامل تاثیرگذار در هزینه و قیمت بازسازی خانه ، میزان تغییراتی است که شما قصد دارید آن را اعمال کنید.

زمانی که شما قصد داشتید که پروژه بازسازی ملک خود را استارت بزنید ابتدا باید بودجه خودتان را مشخص کنید و سپس با معمار یا تیم بازسازی که قصد همکاری با آنان را دارید، مشورت کنید . حدود و مقیاس بازسازی را مشخص کنید و مطابق با آن قسمت هایی که ابتدا در اولویت هستند را شروع کنید. پیشنهاد می کنیم که از تیم بازسازی حتما کمک بگیرید و با این تفکر که اگر بازسازی توسط خودتان انجام شود هزینه کمتری میبرد، این اشتباه را نکنید. زیرا ممکن است دچار خطاهایی شوید که در تخصص شما نیست و در فرایند بازسازی این مشکلات آشکار می شود.

بخشی از قیمت و هزینه بازسازی خانه که قاعدتا مربوط به هزینه های آشکار و نیاز ها و خواسته های شما است. اما طی فرایند بازسازی ، ممکن است مشکلاتی ایجاد شود که یا مشکلاتی از قبل داشته باشد که شما از آن ها اطلاعی نداشتید و حال در روند بازسازی به آن ها برخوردید و باید آن ها را برطرف کنید. این ها هزینه هایی است که می تواند نسبت به بودجه شما زیاد باشد و شما آن را در محاسبات خود نگنجانده اید.

اما اگر حدود بازسازی را به سه دسته تقسیم کنیم، شامل سه دسته ی بازسازی حداقلی، متوسط، خوب می باشد.

بازسازی حداقلی: معمولا تغییراتی که در این بازسازی رخ می دهد: نقاشی ، عوض کردن کلید پریزها، دستگیره ها و .. می باشد.

بازسازی متوسط: در این نوع از بازسازی برخی لوازم و متریال مانند کابینت، دیوارپوش، کف حمام و سرویس بهداشتی،  نورپردازی و … تعویض می شوند.

بازسازی خوب: اما در بازسازی متوسط می توان کف پوش های خانه را تغییر داد، در و پنجره ها را تعویض کرد، تعویض و تعمیر قسمت هایی که نیاز است را انجام داد.

اما میتوان هر قسمت را با توجه به اولویت هایی که داریم، جایگزین عملیات دیگری کنیم. بازسازی می تواند برای هدف های مختلف صورت گیرد و از این رو صاحب پروژه می تواند با توجه به هدفی که دارد قیمت و هزینه بازسازی را کنترل کند. برای مثال شاید فردی هدفش از بازسازی، فروش آن ملک باشد و یا اینکه خودش قصد سکونت داشته باشد بنابراین ممکن است در استفاده از مصالح و متریال و درجه بازسازی تفاوت هایی داشته باشد.

همانطور که گفتیم برخی بر این باورند که اگر خودشان اقدام به بازسازی کنند، هزینه ها کمتر می شود. اما این گفته در مورد خانه های کلنگی و خیلی قدیمی نمی تواند درست باشد و ممکن دردسرهایی برای شما داشته باشد. بنابراین در این مورد حتما با متخصصان بازسازی مشورت و همکاری داشته باشید تا بودجه، زمان و هزینه هایی که صرف می کنید به هدر نرود.اما بطور کلی نمیتوان درباره بازسازی قیمت معینی را مشخص کرد، زیرا با توجه به سلیقه و درجه بازسازی این رقم تغییر می کند.

اما عواملی که میتواند روی قیمت بازسازی خانه تاثیر داشته باشد عبارتند از:

-درجه بازسازی ای که مد نظر شماست

-اینکه محل پروژه شما در کجا قرار دارد

-پروژه بازسازی شما سبک است یا سنگین

-ملک شما اداری است، مسکونی، تجاری و …

-قصد دارید بازسازی شما به سبک لوکس انجام شود یا عادی؟

-متریالی که استفاده می کنید درجه چندم است؟ درجه یک ؟ دو یا سه؟

بخش دیگری از هزینه ها مربوط به نیروی انسانی می باشد. فرد یا تیمی که با آن ها برای بازسازی همکاری می کنید ممکن است متشکل از چندین نفر باشد که هر یک دستمزد و وظایف مخصوصی دارند. بنابراین بخش دیگری از هزینه ها را باید به کارفرما بپردازید. البته همکاری با کارفرما نیز قراردادهای مخصوص خودش را دارد که در صورت آشنایی با انواع قرار داد میتوانید آن را تنظیم و منعقد کنید. هم چنین دستمزد کارگران نیز می تواند به صورت روزمزد و یا کنتراتی محاسبه شود.

اینفوگرافیک بازسازی لند

طبق همه موارد گفته شده بازسازی گزینه ای است برای دستیابی به محل سکونتی  قابل قبول و بهینه که فعالیت های انسانی در آن به راحتی انجام شود، علاوه بر اینکه با این اقدام میتوان عمر ملک را افزایش داد، میتوان در آن سکونت داشت و با تغییرات انجام شده این احساس را خواهید داشت که در خانه ای جدید زندگی می کنید.

گرایش به بازسازی از زمانی بیشتر شد که قیمت املاک و مسکن روز به روز افزایش یافت و بسیاری از خریداران و فروشندگان املاک به فکر بازسازی باشند. زیرا برآورد مالی ای که داشتند قیمت و هزینه بازسازی خانه را نسبت به خرید مقرون به صرفه تر می دانستند.

همانطور که بررسی کردیم، هزینه بازسازی خانه به موقعیت ملک شما ، مصالح و متریالی که استفاده می کنید، تخصص نیروی انسانی که قصد همکاری با آن ها را دارید بستگی دارد. اما باید به این نکته نیز دقت داشته باشید که در واقع بازسازی درصدی را به ارزش خانه شما اضافه می کند.

اما پیشنهادهایی در خصوص صرفه جویی درکنترل هزینه های بازسازی خانه و املاک شما وجود دارد:

 

اولویت بندی

اگر در قیمت و هزینه بازسازی خانه و ملک خود محدودیت هایی دارید پیشنهاد ما این است که ابتدا اولویت بندی کنید. فضاهایی که برای شما در اولویت بازسازی هستند را ابتدا مشخص کنید و روی آنها تمرکز کنید. با این شیوه می توانید روی هزینه های خود کنترل داشته باشید و منابع خود را صرف قسمت های مهم تر کنید که قسمت های کم اهمیت تر برای بازسازی در انتهای کار انجام شود و یا اینکه اگر منابع مالی کافی نبود، در زمان دیگری آن ها را تغییر داد.

 

متریال و مصالح

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت و هزینه بازسازی خانه و باغ و به طور کل املاک شما وجود دارد ، متریال و مصالح می باشد.حتما مجبور نیستید که در بازسازی از متریال درجه یک استفاده کنید. استفاده از متریال درجه یک هزینه های شما را بالا می برد و ممکن است که نتوانید تمام هزینه ها را به این شیوه تامین کنید. می توانید متریالی با درجه پایین تر اما مرغوب تهیه کنید. در این مورد باید منطقه ای که ملک شما در آن قرار داد را نیز در نظر داشته باشید، شاید قصد شما از بازسازی فروش آن ملک باشد و با متریالی که در آنجا به کار برده اید، قیمت آن ملک نسبت به متوسط منطقه زیاد باشد و به خوبی فروش نرود و بازدهی ای را که انتظار داشته اید را برآورده نکند. در این مورد نیز تیم بازسازی به سبب تجربه ای که در این زمینه دارند می توانند به شما کمک کنند و نسبت به بودجه ای که دارید مناسب ترین مصالح و متریال را برای شما انتخاب کنند.

 

زمان بندی

مدت زمانی که شما باتیم بازسازی قرار داد می بندید جزوی از هزینه ها است چه بسا که ممکن است مدت قرارداد شما در همان بازه تمام نشود، کارگرانی که با آنها کار می کنید به ازای هر روز حضورشان دستمزدی دارند. هر گونه تعویقی در این پروسه می تواند به هزینه های شما اضافه کند. بنابراین بهتر است زمانی پروژه را شروع کنید که تمامی لوازم، مصالح و تجهیزات را آماده کرده باشید و موانع احتمالی را از پیش رو بردارید تا پروژه شما دچار وقفه نشود.

مشاوره

مشاوره

می دانید که برخی اقدامات بازسازی نیاز به اخذ مجوز دارند و هم چنین بخشی دیگر از تغییرات تخلف محسوب می شود. برای اینکه حدود بازسازی خود را مشخص کنید و قیمت و هزینه بازسازی خانه و پروژه ها را بصورت تخریبی تخمین بزنید ، بهتر است که در این زمینه مشاوره بگیرید. ممکن است که تغییرات بنیادی ای در نظر داشته باشید که نیاز به صرف هزینه بیشتری داشته باشد و از آن ها بی اطلاع باشید. تعمیرات اساسی نیاز به صرف هزینه های زیاد دارند بنابراین در صورتی که بودجه کافی برای این کار دارید به سمت تغییرات اساسی بروید.

جابجایی لوازم

شاید بازسازی شما به گونه ای باشد که لازم باشد لوازم را از محیط خارج کنید، در این مواقع جابجایی و اسکان لوازم در محلی دیگر، هزینه اضافی دارد. در صورت امکان می توانید بازسازی را از اتاقی شروع کنید و بخشی از لوازمتان را به درون آن اتاق انتقال دهید و سپس قسمت های دیگر خانه را شروع کنید. هم چنین می توانید این لوازم را با سلفون و روکش بپوشانید تا دچار لک و غبار نشوند.میجموعه این اقدامات باعث می شوند تا شما سنجیده تر کار بازسازی را انجام دهید.

 

کلام آخر

همان طور که بررسی کردیم بازسازی مجموعه اقداماتی است که شما ملک خود را به فضایی بهتر، قلب سکونت و رشد، محلی برای فعالیت و زندگی تبدیل می کنید. برخی به جای فروش منازل خود و سکونت در خانه ای جدیدتر به بازسازی روی می آورند. نا گفته نماند که بازسازی خانه های قدیمی و کلنگی پر هزینه تر نیز می باشد. بسته به میزان بودجه ای که دارید می توانید محدوده بازسازی خود را گسترش یا کاهش دهید. اما نکته ای را همیشه در نظر بگیرید که بودجه ای را که برای بازسازی مشخص می کنید ، بیش از مقدار تعیین شده باشد چرا که برخی از مشکلات در روند بازسازی بروز پیدا می کنند در صورتی که برای آن ها برنامه ریزی ای نشده است.هم چنین لازم به ذکر است که علاوه بر استعلام قیمت و هزینه بازسازی خانه و پروژه ها میتوانید از تیم بازسازی لند جهت انجام مراحل بازسازی خانه ، بازسازی باغ و بازسازی اداری درخواست مشاوره و بازدید رایگان کنید.البته توجه فرمایید که همانطور که گفته شد قیمت و هزینه بازسازی خانه به طور کلی به عوامل مختلفی بستگی دارد و حتما بایستی قبل از استعلام قیمت به صورت ارسال تصاویر منزل و یا بازدید حضوری ما که کاملا رایگان است ، به عدد نهایی برسید.