کاغذ دیواری مناسب فضای اداری

کاغذ دیواری مناسب فضای اداری

کاغذ دیواری مناسب فضای اداری

کاغذ دیواری مناسب فضای اداری: در این بخش از بازسازی لند قصد داریم که به بررسی کاغذ دیواری مناسب فضای اداری بپردازیم. فضاهای اداری چون میزان تمرکز و آرامش زیادی را لازم دارند، باید به گونه ای دیزاین شوند که از حواس پرتی و … جلوگیری شوند. در برخی فضاهای اداری ارباب رجوع رفت و آمد دارد و در برخی دیگر رفت و آمد ندارند. در بازسازی اداری به این نکته توجه می شود که در صورتی که فضای اداری ما به گونه ای باشد که ارباب رجوع هم در آن رفت و آمد داشته باشد باید رفاه و آسایش آن ها نیز در نظر گرفته شود.

 

در گذشته کاغذ دیواری ها به عنوان متریالی لوکس شناخته میشد اما با گذشت زمان، به دلیل استفاده و نصب آسان، طرح بندی و تنوع زیاد و … کاغذ دیواری ها مورد استقبال و استفاده قرار گرفتند. انتخاب کاغذ دیواری مناسب فضای اداری بسته به سبک دکوراسیونی که در آن محیط اجرا شده، قابل تغییر است. عامل دیگری که میتواند در کاغذ دیواری کاربری اداری تاثیر گذار باشد، فعالیت آن محیط است. این که محیط نیاز به ذوق و شکوفایی ایده ها دارد یا اینکه نیاز به محیطی آرام و ساکت و به دور از حواس پرتی داریم. در ادامه تعدادی از کاغذ دیواری های محیط اداری را بررسی می کنیم.

در یک محیط اداری ممکن است که فضا مجزا باشد و یا اینکه همگی در یک محیط فلت با یکدیگر کار کنند. در صورتی که محیط مجزا باشد، مثلا بخش مالی، مدیریت و…می تواند هر کدام کاغذ دیواری و یا سبک متناسب با بخش خود را انتخاب کنند. انتخاب کاغذ دیواری ها به دلیل تنوع و رنگ بندی بالایی که دارند میتوانند چالش برانگیز نیز باشند.

 

کاغذ دیواری ساده

یک نمونه کاغذ دیواری مناسب فضای اداری مربوط به کاغذ دیواری های ساده می باشد که با رنگ بندی های مختلف موجود است و روی برخی از آن ها طرح های ساده هم چون هندسی و اشکال ساده و یا خطوط عمودی افقی حک شده است.

 

نمونه کاغذ دیواری اداری

پیشنهاد ما: عکس پارتیشن اداری

مینیمال

کاغذ دیواری های مینیمال نیز جزو طرح های ساده کاغذ دیواری هستند که در رنگ بندی محدود تولید می شوند. کاغذ دیواری مینیمال به راحتی می توانند با انواع دکوراسیون ترکیب شوند. طرح های مینیمال جزو طرح های کاربردی و پر استفاده هستند که طرفداران زیادی دارد.

 

مدرن

درکاغذ دیواری سبک مدرن نیز از طرح هایی ساده با ترکیب رنگ هایی خنثی و یا روشن استفاده می شود. معمولا در این سبک از طرح های هندسی و انتزاعی نیز استفاده می شود. برای فضاهای اداری که از دکوراسیون ساده و مدرن استفاده می کنند، این نوع کاغذ دیواری ها می توانند مناسب باشد.

 

طرح کاغذ دیواری برای شرکت

کلاسیک

در برخی از کاربری های اداری شاید دکوراسیون به سبک کلاسیک نیز به چشمتان خورده باشد. معمولا این سبک بسته به کاربری و نوع فعالیت آن کسب و کار استفاده می شود. زیرا سبکی پرکار و مجلل است و برای هر فضایی مناسب نیست. مطابق با آن می توانید کاغذ دیواری مناسب فضای اداری را به کار ببرید و از طرح های کلاسیک استفاده کنید. در دکوراسیون کلاسیک رنگ هایی مثل کرم، قهوه ای، زرشکی، سبز جزو رنگ های کاربردی و پر استفاده به شمار می روند. دفاتری که از سبک و دیوارپوش های کلاسیک استفاده می کنند معمولا جزو دفاتر لوکس محسوب می شوند.

سه بعدی

پیشنهاد می کنیم که اگر اتاقی برای ایده پردازی و یا فعالیت های جذاب دارید این نوع کاغذ دیواری را از دست ندهید. کاغذ دیواری های سه بعدی جذابی بصری زیادی دارد بنابراین اگر قصد دارید که در فضای خود نقطه کانونی ایجاد کنید می توانید از آن استفاده کنید. معمولا کاغذ دیواری های سه بعدی مجموعه ای از طرح ها و یا اینکه یک طرح واحد مثل گل، ساختمان و … می باشند.

 

کاغذ دیواری اداری جدید

کلام آخر

در این بخش از بازسازی لند کاغذ دیواری مناسب فضای اداری را بررسی کردیم دیدیم که برای هر کدام با توجه به کاربرد و فعالیتی که دارند میتوان سبک های مختلفی از کاغذ دیواری را انتخاب کرد. بسته به اینکه محیط ساده و یا لوکسی دارید می توانید از کاغذ دیواری های ساده ای مثل مدرن و مینیمال و یا سبک های شلوغ تری مثل کلاسیک استفاده کنید. برای فضاهایی که نیاز به تمرکز و جدیت بالایی دارند می توانید از رنگ های خنثی و یا طرح های ساده استفاده کنید. اما برای فضاهایی که نیاز به جنبش و پویایی دارند میتوانید کاغذهایی طرح دار با رنگ های شاد و پررنگ استفاده کنید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.