بازسازی باغ/ویلا

بازسازی باغ و ویلا

بازسازی باغ و ویلا ! قبل از اینکه بررسی کنیم بازسازی باغ و ویلا یعنی چه، بهتر است که ابتدا بدانیم تفاوت این دو چیست. ویلا صرفاً می‌تونه یک ساختمانی باشه که به صورت مستقل برای یک خانواده ایجاد شده و شما همسایه ی طبقات بالایی یا پایینی ندارید و معمولاً به صورت فلت یا دوبلکس یا تریبلکس و به صورت استقلال کامل ساخته شده که مناطق و بخش‌هایی از تهران یا شهرستان‌ها این ویلاها قابل مشاهده هستند و معمولا یک حیاط کوچک به صورت مشاعات در اختیار این ساختمان ها قرار دارند که به آن ها ویلا می گوییم. در بخشی از شهرها و شهرستان‌ها بافت مسکونی کلا به صورت ویلایی هست .

 

اما تفاوتش با باغ ویلا چیه ؟ شما در نظر بگیرید که یک باغ یا باغچه دارید که داخلش درخت های میوه ی زیاد در یک بافت باغی وجود دارد که شما میخواهید یک ویلا هم داخل این باغ داشته باشید و فضایی برای استراحت و تفریح و رسیدگی به یک سری از مهمانی‌ها و سپری کردن اوقات فراغت داشته باشید، که به اینا باغ ویلا میگویند

و امااااااااا…….تفاوتی که با ویلا دارند این است که شما احتمالاً المان‌های بیشتری در باغ ویلا مشاهده می‌کنید مثلا: استخر، آلاچیق، باربیکیو، آتشدان، بهارخواب و فضاهای دیگه…

بازسازی باغ و ویلا​

بازسازی باغ و ویلا یعنی چه ؟

بازسازی باغ و ویلا به فرایندی گفته می‌شود که یک بنا یا یک فضایی که در سال‌های قبل ساخته شده دچار آسیب ها و صدماتی میشود که در اثر آسیب ها غیر قابل استفاده شده و در فرایند بازسازی تبدیل به فضای جدید میشه که مدرن‌تر و مفیدتر است و رفاه و آسایش بیشتری رو به همراه دارد. زمانی که باغ و باغ ویلا دچار نقص های زیادی باشه ما اقدام به بازسازی می کنیم.

بازسازی باغ و ویلا یعنی چه ؟​

بازسازی باغ و ویلا

بازسازی خانه و باغ های تفریحی برای اقامت موقت یا دائمی…

چرا بازسازی باغ و ویلا؟

چرا بازسازی باغ و ویلا ؟ معمولا عمر مفید ساختمان‌ها و ویلاها در ایران بین ۳۰ تا ۵۰ سال هست وقتی از این مدت زمان بگذرد معمولاً آسیب‌هایی به وجود میاد که ما اقدام به بازسازی آن مکان می‌کنیم. در مواجهه با تغییرات غیر قابل تحمل زیاد ما چند راه داریم تا اون فضا رو به یک فضایی بهتر تبدیل کنیم:

 

 اول: تخریب کامل وجایگزینی ویلای جدید هست که طبیعتاً مدت زمان زیادی نیاز دارد و هزینه بالایی برای این تغییر بزرگ نیاز است.

 

دوم: بازسازی اون ویلا یا باغ ویلا است که از نظر زمانی و هزینه نصف مورد اول خواهد بود و این مورد هم باید در نظر گرفته شود که آیا ویلا یا باغ ویلای شما پتانسیل بازسازی را دارد یا نه…؟

چرا بازسازی باغ و ویلا؟

 

طبیعتاً برای ویلایی که از نظر استحکام و سازه ای آسیب‌های جدی دارد، بحث بازسازی مطرح نیست و قطعاً باید تخریب و نوسازی اتفاق بیفتد ولی زمان‌هایی رو می‌بینید که اسکلت ساختمان مقاومت خوبی دارد و دیوارهای پیرامونی سر جای خودشون مقاوم هستند اماااااا از نظر:

زیرساختی

تغییرات تاسیسات

بروز کردن یک سری از متریال ها

تغییر سبک طراحی داخلی و نمای ویلا و …. شما می‌خواهید تغییرات ایجاد کنید که در این موارد قطعا توصیه می شود به سمت بازسازی ویلا بروید و هزینه و زمان کمتری رو صرف کنید.

زمان مناسب برای بازسازی ویلا

بعد از تصمیم گیری در مورد بازسازی باغ و ویلا یا ویلای خودتان بهتر است این موضوع را در نظر بگیرید که زمان مناسب برای بازسازی فصل تابستان و بهار هست به این علت که بازسازی باغ ، باغ ویلا یا ویلا ها مثل بازسازی خانه یا ساختمان نیستند که اکثر بازسازی و اکثر تغییرات و فعالیت‌ها داخل فضای خانه باشد. نصف تغییرات و بازسازی که در ویلاها اتفاق می‌افتد توی محوطه نمای خارجی و فضای بیرونی بنا هست پس عوامل محیطی و اقلیمی تاثیر خیلی زیادی روی زمان بازسازی دارند .

 نکته قابل تامل دیگر….!!!!!

بازسازی یک ساختمان معمولی در بافت مسکونی معمولاً برای تغییرات در نمای ساختمان، شما یک نما و یک پوسته و نهایتاً دو پوسته خواهید داشت اما در اکثر تغییرات نما در ویلا و باغ ویلا ها شما گاها سه یا چهار پوسته خارجی دارید. پس بهترین زمان برای تغییرات و بازسازی در ویلا ها فصل بهار و تابستان هست.

بازسازی ویلا چه قدر زمان می برد؟

روی مدت زمان بازسازی یک ویلا هیچ نظر قطعی وجود ندارد و با توجه به حجم تغییرات شرایط محیطی و آب و هوایی منطقه ، متراژ کار و میزان تغییرات و بازسازی این زمان می‌تواند متفاوت باشه (هیچ عدد ثابتی وجود ندارد…!)

به عنوان مثال: برای تغییرات و بازسازی یک باغ در حدود متراژ ۵۰۰ متر که دارای یک بنای ۱۰۰ متری هست و شما اقدام به بازسازی صفر تا صد و تغییرات اساسی در بنا و محوطه می کنید، مدت زمانی که به آن اختصاص می دهید به صورت متوسط بین ۲ تا ۵ ماه متغیر است و می‌تونید با توجه به پروژه خودتون این زمان رو تغییر بدید.

هزینه بازسازی ویلا

هزینه بازسازی ویلا هم مثل مدت زمان بازسازی ویلا عدد ثابت و مشخصی ندارد و با توجه به نوع ویلا تغییرات مدنظر متراژ و شرایط محیطی و آب و هوایی میتواند متفاوت باشد . مثلا:

 

 هزینه بازسازی یک ویلا در یک متراژ مشابه در شهر تهران با یک ویلایی با همان متراژ در شمال کشور قطعاً متفاوت است . در شمال کشور قیمت متریال، شیوه‌ها و ترفندهای بازسازی و دستمزدها تفاوت دارد.

بازسازی باغ/ویلا

مراحل بازسازی باغ و ویلا

مراحل بازسازی باغ و ویلا چگونه است! بعد از تماس و مشاوره با تیم تخصصی بازسازی لند و در نهایت قطعی‌سازی تصمیم گیری:

 • با گروه تخصصی بازسازی ویلا همفکری خواهید کرد و بعد از قرارهای بازدید اولیه  + مشاوره نهایی + برآورد حدودی هزینه ، به سراغ بستن قرار داد بازسازی برای طراحی و اجرای ویلای خود می روید.
 • در مراحل بعد برداشت از ویلا و باغ شما انجام خواهد شد.
 • نقشه ی وضع موجود به صورت دو بعدی تهیه و طراحی میشود و با همفکری شما و با توجه به خواسته‌ها و نیازهای شما تغییراتی در آن به وجود خواهد آمد تا باب میل شما بشود.
 • وارد مرحله ی طراحی های سه بعدی خواهیم شد و طراحی داخلی + طراحی نما + طراحی محوطه + طراحی سر در انجام خواهد شد و به صورت طرح اولیه با کارفرما در میان گذاشته خواهد شد و پس از بررسی و ایجاد تغییرات در نهایت به طراحی‌های سه بعدی نهایی خواهیم رسید ( که شامل نقشه های جزئیات و دیتیل های  اجرایی هم خواهد بود).
 • اکیپ تخریب و اجرایی در محل حاضر خواهند شد مراحل تخریب انجام خواهد شد در گام بعد تغییرات درسفت کاری مکان بعلاوه تاسیسات برقی و مکانیکی انجام خواهد شد و درنهایت سفت کاری به اتمام خواهد رسید و وارد مرحله نازک کاری سپس مرحله دکوراسیون و دیزاین و فرمیش نهایی و در نهایت تحویل ویلا به کارفرما انجام خواهد شد.

مزایای بازسازی باغ و ویلا

یک: جلوگیری از صرف هزینه زیاد

دو: جلوگیری از هدر رفت زمان بیشتر ( اگر زمانتان محدود است)

سه:  جلوگیری از هدر رفتن مصالح ومتریال و جلوگیری از آسیب به محیط زیست و عوامل طبیعی. 

محوطه سازی و بازسازی محوطه

محوطه سازی و بازسازی محوطه

اما موردی دیگر در حوزه بازسازی ویلا، بازسازی محوطه و یا حتی محوطه سازی است گاهاً برای بازسازی باغ شما به این نتیجه می رسید که بنای حال حاضر مورد پسند هست اما در محوطه شما المان های دیگر مثل آتشدان، باربیکیو، آلاچیق محیط بازی کودکان استخر و موارد این چنینی نیاز به تغییرات دارند.

مثلا :

 • بزرگ کردن این فضاها،
 • تغییرات بنیادی در بازسازی آن ها،
 • یا المان‌هایی که گفته شد از مد افتاده باشند یا آسیب‌های جدی به آنها وارد شده و یا نیاز به نوسازی و مدرن تر شدن داشته باشند،
 • اینکه اصلا در محوطه شما چنین المان‌هایی وجود نداشته باشند و شما قصد اضافه کردن این فضاها را داشته باشید،
 • بازسازی و تغییراتی در باغچه های خود، درختان، چیدمان درختان و حتی تغییراتی در مراحل نگهداری و و آبرسانی به درختان.

بازسازی مدرن با تیم حرفه ای بازسازی لند

تفاوت بازسازی و نوسازی ویلا

همانطور که از نامشان پیداست بازسازی به معنی این هست که ویلای شما دچار تغییرات زیادی شده و آسیب های جدی به آن وارد شده که در سریعترین زمان ممکن باید به آن رسیدگی شود و تغییرات اساسی در آن اتفاق بیفتد (بازسازی= دوباره ساختن باز ساختن) 

اما…..!!! نوسازی به این منظور در ویلا ها انجام می شود که ویلای فعلی شرایط مساعدی دارد و شرایط خوبی برخوردار است و هیچ مشکل و چالشی در آن وجود ندارد و صرفاً برای ایجاد تغییراتی در نما و ظاهر کار شما اقداماتی انجام می دهید مثل تغییر در رنگ داخلی ویلا ، چراغ ها، روکش درب و کابینت‌ها و تغییراتی در کلید و پریزها و … (نوسازی= نو کردن، زیباتر ساختن)

باغ ویلای حرفه ای چه چیزای داره؟

گروه تخصصی و سایت بازسازی ، بازسازی لند به شما یک پیشنهاد ویژه دارد :

اگر تصمیمتان برای بازسازی باغ ویلایتان جدی است توصیه می‌شود با توجه به اینکه وارد مراحل بنایی و تغییرات ساخت و ساز شده اید با صرف هزینه‌ای بیش تر، مجموعه ای از فضاها و المان‌ها را به ویلای خود اضافه کنید تا تبدیل به یک باغ ویلای حرفه‌ای شود.

بازسازی باغ و ویلای حرفه ای دارای استخر، سونا، جکوزی، آتشدان، باربیکیو، میز پینگ پنگ ، میز بیلیارد ، تور والیبال،  فضای بازی کودکان ،  آبنما ، میز بار و غیره هست. با توجه به سلیقه ی خودتان و بودجه‌ای که دارید می‌توانید در حین بازسازی این المان‌ها را هم به فضایتان اضافه کنید تا در صورت استفاده شخصی ازباغ ویلایتان نهایت لذت را ببرید و همچنین در زمان فروش باغ ویلایتان با توجه به ارزش افزوده ای که ایجاد نموده‌اید فروش بهتر و بالاتری را خواهد داشت.

بازسازی باغ/ویلا

تغییرات فضایی در ویلا یا باغ

گروه تخصصی بازسازی لند پیشنهاد دیگری هم برایتان دارد:

اگر بودجه محدودی دارید ولی دوست دارید در باغ ویلایتان فضاهای جدیدی را تجربه کنید در مراحل بازسازی می‌توانید اقدام به تغییرات فضایی کنید . یعنی چه ؟!

 

 • در ورودی باغ شما یک بنای حدوداً متروکه دارید که که قبلاً برای سرایداری مورد استفاده قرار می‌گرفت شما با اندک بازسازی و صرف هزینه و زمان می توانید آن فضا را به فضای جدیدتر به عنوان سوئیت برای استفاده خودتان تغییر دهید.

 

 • قبلاً یک فضایی را برای انباری در نظر گرفته بودید که با تغییرات اندک و بازسازی آن فضا می‌توانید آن را تبدیل به فضای سرایداری کنید.

 

 • استخری داشتید که آسیب دیده و قسمتی از آن ریزش کرده با بازسازی اندکی از آن می توانید آن را به فضای جدیدتری مثلاً برای انبار آب ،آبیاری درختان مورد استفاده قرار دهید و… پس این مورد را در نظر بگیرید که شما می‌توانید تغییرات فضایی در باغ خود به وجود اورید.

ترفندهای جالب برای تغییرات در ویلا (بدون هزینه)...!

اگر بودجه به شدت محدودی دارید می‌توانید با یک سری از تکنیک‌ها و ترفندهای کم هزینه، با زحمت خودتان تغییرات هر چند کوچک اما دلنشین برای بازسازی باغ و ویلای خود انجام دهید. مثلا:

 • ایجاد و ساخت آلاچیق با استفاده از تخته‌ها و چوب‌های محیط توسط شخص خودتان،
 • ساخت سکو با یک بنایی کوچک و صرف هزینه خیلی کم،
 • ساخت باریکه‌هایی از جوی آب توسط خودتان و نصب قلوه سنگ‌هایی در این مسیر برای ساخت یک فضای جدید و جذاب،
 • گوبرداری و حفر قسمتی از خاک و ایجاد یک استخر ابتدایی با مصالح اولیه مورد نیاز مثل کشیدن یک نایلون ضخیم برای آب بندی
 • استفاده از مصالح ابتدایی بنایی برای ساخت یک آلونک کوچک،
 • ایجاد سایبان با استفاده از چند میلگرد پرت یا آهن آلات ضایعاتی و
 • کاشتن گیاه‌های رونده برای ایجاد سقف موقت

ترفندها و راه حل های بسیاری برای تغییرات کوچک در باغ و ویلای خود با هزینه‌های اندک وجود دارد که ما به بخشی از آن اشاره کردیم.

بازسازی استخر در ویلا

گاهاً پیش می‌آید که باغ شما سالم و قابل پسند شماست و همچنین بنایی که در آن وجود دارد کاملاً سالم و بدون آسیب است و صرفاً استخر شما دچار مشکلاتی شده که نیاز به بازسازی دارد. بازسازی استخر در چنین مواردی اتفاق می افتد:

 • آب‌بندی مناسبی نداشته و آب استخر خارج می‌شود
 • قسمتی از مصالح پوشاننده استخر مثل کاشی ها کنده شده و کاشی‌های تیز خطرناکی را به وجود آورده
 • ارتفاع، عمق ، طول و عرض استخر شما مناسب نبوده و مورد پسندتان نیست
 • استخر شما به صورت اصولی ساخته نشده و شما نیاز می‌بینید که تغییرات و بازسازی انجام بشود که در این صورت با حفظ استخر قبلی می‌توان اقدام به بازسازی و تغییرات انجام داد و نیاز به کامل از بین بردن آن نیست.

اضافه کردن طبقه در ویلا

گاهاً این مسئله وجود دارد که در بازسازی ویلا شما ویلای فلت دارید و می‌خواهید روی آن یک طبقه را اضافه کنید که در اصطلاح تخصصی به آن اشکوب می‌گویند.در این مواقع معمولاً شما نیاز به مجوز اضافه بنا خواهید داشت که در این صورت اقدامات اولیه جهت استحکام بنای موجود ضروری‌ترین کار ممکن است. بعد از اینکه استحکام مورد تایید قرار گرفت با توجه به پایه های انتظاری که میتوان از سقف پایینی گرفت می‌شود اقدام به ساخت بنای اضافه کرد.

گاهی این مورد وجود دارد که به شما مجوز مربوطه داده نمی‌شود و یا تغییرات بسیار کوچکی مد نظرتان هست. مثلاً تبدیل سقف بالا به روف گاردن یا ایجاد یک آلاچیق موقت روی سقف که در این صورت می‌توانید اقدام به بازسازی فضای بالای ویلایتان کرده و المان جدیدی را به ویلای خود اضافه کنید.

بازسازی روف گاردن

در بعضی از موارد شما یک باغ زیبا دارید که درون آن بنایی احداث شده و شما از تمام شرایط رضایت دارید و در بالای ویلای خود فضای روف گاردن را دارید و میخواهید یک سری تغییرات برای بهتر کردن شرایط آن انجام دهید. در این صورت می‌توان بازسازی روف گاردن را انجام داد. می توانید در فضای روف گاردن خود :

 • فضای کف را تغییر دهید
 • فلاور باکس ایجاد کرده و محیط طبیعی بیشتری را به فضا بدهید
 • تغییرات در نورپردازی را اعمال کنید
 • اضافه کردن فضای چتر، پرگولا، آلاچیق و یا حتی اضافه کردن استخر در روف گاردن

 با مشورت با گروه تخصصی ما و بررسی فضا از نظر مهندسی و معماری می‌توانید با بازسازی روف گاردن اقدام به انجام این تغییرات کنید.

پیشروی و اضافه بنا در ویلا

مورد دیگری که در بازسازی ویلا می‌توان به آن اشاره کرد توسعه بنا یا اضافه کردن فضایی به بنای موجود است. گاهاً پیش می‌آید شما ویلایی دارید و از بنای مذکور نهایت رضایت را دارید اما دوست دارید:

 • آن فضا بزرگتر بشود و یا مثلاً یک اتاق
 • فضایی برای بازی
 • فضایی برای نگهداری لباس (کلوزت)
 • فضای بار و…

به آن اضافه کنید. در این صورت می‌توان با بازسازی بنای موجود چنین فضایی را ایجاد کرد که طبیعتا در ویلاهای مسکونی در بافت های مسکونی برای انجام این مورد شما نیاز به مجوزهای شهرداری خواهید داشت اما در فضای باقیمانده خودتان، برای توسعه بنا به صورت محدود می‌توانید به راحتی اقدام به پیشروی کنید و فضاهای مورد نظر را به این به بنای خود اضافه کنید.

بازسازی باغ/ویلا
بازسازی باغ/ویلا
بازسازی باغ/ویلا
بازسازی باغ/ویلا

سرمایه گذاری از طریق بازسازی ویلا

سرمایه گذاری از طریق بازسازی ویلا

طراحی نما پروژه کردان

یکی از بهترین پیشنهادهای سرمایه‌گذاری در کشور ما،  سرمایه‌گذاری روی باغ و ویلا است . اگر باغ یا ویلای قدیمی و کلنگی با قیمت‌های مناسب را بتوانید خریداری کنید و بصورت تخصصی اقدام به بازسازی آن باغ یا ویلا کنید و با این کار ارزش افزوده برای باغ یا ویلا ایجاد کنید می‌توانید با قیمت‌های خیلی خوب آن ویلا را به فروش برسانید.

 می‌توان گفت این روش یکی از سود ده ترین، جذاب‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری در حال حاضر می‌باشد

 

نکته مهم این که ….! مدت زمان سرمایه‌گذاری روی باغ و ویلا به شدت کم است و شما پس از شناسایی و خرید چنین موردی و اقدامات بازسازی گاهاً می‌توانید در عرض ۲ تا ۳ ماه کار این فرایند را طی کنید و سوددهی نزدیک به دو برابری را تجربه کنید. از این رو پیشنهاد می‌شود اگر می‌خواهید در حوزه ویلا یا باغ ویلا اقدام به سرمایه‌گذاری کنید با گروه تخصصی ما مشورت کنید تا بهترین تصمیم گیری را داشته باشید.

 

نکته حائز اهمیت این است که : خرید باغ یا ویلا در ایران به خصوص در مناطق شمالی می‌تواند شبهه برانگیز باشد و حتماً شما باید با ذهنیت باز و مشورت اقدام به خریداری باغ یا ویلا کنید زیرا احتمال کلاهبرداری در این موارد کم نیست. 

مدل های قراردادی بازسازی

شما به سه صورت می‌توانید بازسازی باغ و ویلا ی خود را انجام دهید:

 • توسط خودتان: (که توصیه نمی‌شود) با توجه به مطالبی که در این مقاله خواندید متوجه این شدید که بازسازی یک امری کاملاً تخصصی است و اگر خودتان بازسازی را به عهده بگیرید شامل ضررهای مالی و زمانی بسیاری خواهید شد.
 • قرارداد بازسازی به صورت پیمانکاری: در این قرارداد ( که منسوخ شده و کمتر مورد استقبال است ) به این صورت می‌باشد که فرد پیمانکار پس از صحبت‌های اولیه بازدید و برآورد هزینه اولیه و با در نظر گرفتن سود خود عددی را به شما اعلام می کند ( به عنوان مثال می گوید ۲ میلیارد به من پرداخت کنید و بازسازی ویلای خود را طبق خواسته‌ها و نیازهای خود از من تحویل بگیرید) که با توجه به تغییرات ارزی در کشور ما معمولاً این روش با چالش‌های زیادی روبرو است و در موارد زیادی دیده شده است که پیمانکار پس از مدتی دچار ضرر مالی می‌شود برای همین از ادامه کار به دست نگه می‌دارد و متواری می‌شود.
مدل های قراردادی بازسازی

طراحی محوطه و نمای پروژه کردان

 • قرارداد به صورت مدیریت پیمان: ( عرف ترین قرارداد، مطمئن‌ترین و اصولی‌ترین ) در این قرارداد پس از صحبت‌های اولیه و تصمیم گیری در مورد انتخاب گروه بازسازی و قراردادی که با شخص مجری بسته می شود به این صورت می‌باشد که از زمان عقد قرارداد تا زمانی که ویلا به صورت تمام و کمال به شخص کارفرما تحویل داده می‌شود هر هزینه‌ای که بابت مصالح و متریال و همچنین اکیپ‌ها می‌شود یک درصدی از آن که معمولا ( ۱۵ تا ۳۰ درصد است ) دستمزد اجرای کار می‌باشد.
 •  

نکته: ۱۰۰ درصد توصیه می‌شود که به هیچ وجه خودتان اقدام به بازسازی ویلا خودتان نکنید و همچنین ۱۰۰ درصد توصیه می‌شود قراردادی که با مجری می‌بندید به صورت مدیریت پیمان باشد.

توصیه پایانی و مهم

هر ویلا و باغی با ویلا و باغ های دیگرشرایط متفاوتی دارد گاهاً در یک کوچه باغ شرایط بازسازی و هزینه‌های یک باغ نسبت به باغ کناری متفاوت است. برای بازسازی باغ یا ویلا هزاران نکته و چالش وجود دارد که قبل از هرگونه اقدامی توصیه می‌شود با گروه تخصصی بازسازی لند در ارتباط باشید. و از مشاوره رایگان مجموعه برخوردار شوید بدیهی است که مشاوره + برآورد هزینه به صورت حدودی به علاوه بازدید اولیه ( فعلاً در شهر کرج و تهران ) به صورت رایگان می‌شود و اینجانب وحید صلاحی و تیم تخصصی بازسازی لند، خدمت رسانی هرچه بهتر به شما کارفرمایان محترم را از وظایف خود دانسته.

 ممنون از زمانی که برای خواندن این مطلب گذاشتید ، امیدوارم جواب خیلی از سوالاتتان را گرفته باشید.

هم چنین یادتان باشد که خدمات ما علاوه بر بازسازی باغ و ویلا ، بازسازی خانه و بازسازی اداری هم نیز می باشد که میتوانید روی ما حساب کنید.