تاثیر انتخاب متریال در بازسازی

تاثیر انتخاب متریال در بازسازی

تاثیر انتخاب متریال در بازسازی

تاثیر انتخاب متریال در بازسازی: عملیات بازسازی به منظور تعمیر و احیاء یک بنا و ساختمان و بهبود عملکرد و کارایی آن صورت می گیرد. بخش بزرگی از موفقیت در بازسازی به تاثیر انتخاب متریال در بازسازی بستگی دارد. متریال باید منطقی انتخاب شوند. مثلا اگر قصد دارید که نمای ساختمان را بازسازی کنید باید متریالی مشابه و یا متناسب را انتخاب کنید و به گونه ای نباشد که در تضاد و مغایرت با بناهای اطراف یا همان بنا باشد. بعبارتی تعادل در نما حفظ شود. در ادامه آموزش بازسازی این موضوع را بیش تر بررسی می کنیم.

حتما برای شما هم پیش آمده قصد بازسازی خانه یا قسمتی از فضایی را داشته باشید. انتخاب اکیپ، انتخاب متریال، مدت زمان بازسازی، بودجه بازسازی همگی از عواملی است که در قدم اول به آن فکر می کنید.

زمانی که قصد بازسازی خانه دارید، ابتدا باید نقاط و فضاهایی که نیاز به بازسازی دارند را مشخص کنید. سپس هزینه ها را برآورد کنید. این کارها با مشورت تیم بازسازی و معمار باید انجام شود. سپس متریال و تجهیزات توسط شما و یا تیم بازسازی تهیه می شوند و در اختیار تیم قرار می گیرد و بازسازی آغاز می شود. ممکن است بخشی از عملیات بازسازی مربوط به تخریب باشد که در ابتدای عملیات بازسازی انجام می شود و ابتدا نخاله ها به خارج از بنا انتقال داده می شوند.

نکات ضروی در هنگام خرید متریال منزل

تاثیر انتخاب متریال در بازسازی

تاثیر انتخاب متریال در بازسازی امری اجتناب ناپذیر است. این که مصالح و متریالی که استفاده می کنید دوام و ماندگاری داشته باشند، تغییر رنگ سریع نداشته باشند، نفوذ ناپذیر باشند، در برابر عوامل طبیعی مقاوم باشند، فاکتورهای مهمی است که لازم است رعایت شود.

حتی در برخی موارد استفاده از متریال می تواند موجب صرفه جویی در انرژی شود. مثلا سیستم گرمایشی یک ساختمان که از کف عبور کرده و کف را گرم می کند، استفاده از متریالی که بتواند این حرارت را عبور دهد می تواند در گرمایش محیط کمک کند. استفاده از متریال درست می تواند به تهویه درست  محیط نیز کمک کند و چرخش هوا در محیط را میسر کنند.

تاثیر انتخاب متریال در بازسازی بخصوص زمانی که قصد بازسازی اداری یا نما را دارید بسیار مهم است. تغییر در جداره بیرونی نباید بسیار متفاوت باشد. از آن جایی که نمای ساختمان جزو مشاعات محسوب می شود، برای اجرای نمای جدید باید همه ساکنین به تفاهم برسند و سپس به مرحله اجرا برسند. تغییر نما به صورت مستقل به هیچ وجه امکان پذیر نیست. این مورد هم چنین در باره ی پنجره هایی که در نمای ساختمان است صدق می کند. تعویض پنجره ها و چارچوب آن ها در صورتی که متفاوت با نما باشد و دیگر ساکنین رضایت نداشته باشند، امکان پذیر نیست.

معیار های انتخاب متریال در بازسازی

پیشنهاد ما: بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم؟

انواع متریال در بازسازی

متریال سقف، کف و دیوارها می تواند جلوه بسیار ویژه ای به فضا ببخشند. متریالی که در سبک های مینیمال استفاده می شود با سبک کلاسیک متفاوت است، بنابراین بهتر است که پیش از بازسازی سبکی را که برای طراحی داخلی خود انتخاب کنید تا از المان ها و متریال بهتر استفاده کنید.

برای فضاهایی مانند آشپزخانه که بعنوان مهم ترین بخش هر خانه ای محسوب می شود. باید از متریالی استفاده کرد که به راحتی شست و شو شوند و کمتر کثیفی و لکه بگیرند. حمام و سرویس بهداشتی نیز از فضاهایی است که رطوبت دارند بنابراین لازم است از متریال مرغوبی استفاده شود که نم و رطوبت را از خود عبور ندهند. بنابراین باید در انتخاب مصالح به خصوص کف و دیوارهای این فضاها حساسیت بیشتری به خرج داد.

تاثیر انتخاب متریال درجه یک در بازسازی

کلام آخر

در این بخش از بازسازی لند تاثیر انتخاب متریال در بازسازی را بررسی کردیم. بازسازی هر فضایی با توجه به نوع تغییرات و حدود بازسازی نیاز به تجهیزات، متریال و مصالح دارد. با توجه به سبک طراحی، بازسازی و … می توانیم متریال مورد نظر را تهیه کنیم. با توجه به متراژ خانه، فضایی که قرار است بازسازی شود و … متریال می توانند تغییر کنند. ممکن است برخی از لوازم و ابزارها نیز نیاز به تعویض داشته باشند. اینکه محصولی که تهیه می کنیم درجه یک، دو و یا سه باشد هم به بودجه و هم انتخاب شما بستگی دارد. ممکن است که با توجه به فضایی که قصد بازسازی آن را دارید، متریال درجه پایین تر هم کارایی خود را داشته باشد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.