ما کنارتان هستیم

بازسازی خانه و منزل بصورت تخصصی و بهینه با تیم حرفه ای بازسازی لند

بنر بازسازی خانه

بازسازی خانه چیست؟

بازسازی خانه در واقع به عملیاتی گفته میشه که یک خونه با مشکلاتی که داره به خونه ای قابل استفاده و کاربردی تبدیل میشه و ساکنینش دوباره میتونن از اون خونه استفاده کنن. توی بازار کنونی مسکن خیلی راحت نیست که شما بخوای یه خونه رو با این تصور که دیگه بدرد نمیخوره بفروشی و با پولی که از فروش خونه عایدتون میشه، تو اون محل میتونید خونه ی بهتر بگیرید.

پس در حال حاضر بهترین فکر برای اینکه بتونیم تو همون ملک یا ساختمون زندگی کنیم این هست که بازسازی رو جایگزین تعویض کنیم و با پرداخت یکسری از هزینه ها خونتون رو تغییراتی بدید. جوری که انگار وارد یه خونه ی جدید شدین…!!

بازسازی خانه چیست؟

در این صورت هم از خونه ای که پر از مشکلات بود خلاص شدین و هم خونه ای دارید که قابل استفادست و مشکلاتش برطرف شده از طرفی، وقتی که شما بخواید خونه رو به فروش برسونید می تونید با قیمت بالاتری این کار رو انجام بدید چون شما با بازسازی منزل تون ارزش افزوده روی اون خونه ایجاد کردید (این برای شما تا زمانی که از اون خونه استفاده می کنید عالیه و زمان فروش عالی تر میشه!!)  

در بازار کنونی مسکن، خیلی راحت نیست که شما بخواید یه خونه رو بفروشید و با این تصور که اینجا دیگه بدرد نمیخوره یا خیلی مشکلات داره و با پول حاصل از فروش خونه تو اون حل می تونیم یه خونه ی بهتر بگیریم.

پس در حال حاضر بهترین فکر برای اینکه بتونیم تو همون ملک یا ساختمون زندگی یا کار کنیم این هست که بازسازی خانه یا بازسازی اداری رو جایگزین تعویض کنیم و با پرداخت یکسری از هزینه ها شما میتونید خونه ی موجودتون رو جوری تغییر بدید که انگار وارد یک خونه ی جدید شدید.

در این صورت هم از خونه ای که پر از مشکلات بود رها شدید و هم خونه ای دارید که میشه ازش استفاده کرد و تبدیل به مکانی کاربردی تر و مفید تر شده. اما سمت دیگر ماجرا، زمانی که شما بخواید خونه رو به فروش برسونید میتونید با قیمت بالاتری این کار رو انجام بدید چون شما ارزش افزوده روی اون خونه ایجاد کردید ( این برای شما تا زمانی که از اون خونه استفاده می کنید عالیه و زمان فروش عالی تر خواهد شد!)     

چرا بازسازی خانه ؟

دلایل خیلی مختلفی داره که ما خونمون رو بازسازی کنیم. یکی از دلایل اصلی این هست که یکسری از مشکلات وجود داره که قابل تحمل نیست و خلل زیادی رو توی زندگی روزمره افراد خانواده به وجود میاره مثل: نم دادن قسمتی از خونه، شکسته شدن یک در، از بین رفتن یک سری از زیر ساخت ها مانند خرابی پکیج، خرابی آیفون، چراغ ها، لامپ ها و روشنایی ها، دلمردگی، قدیمی شدن سبک خانه، یکنواخت شدن طراحی داخلی خونه، از مد افتادن خیلی از چیزها و…

 

چرا بازسازی خانه ؟

مثلا:

 شما زوجی هستید که ساکن خونه ای بودید و قراره یک فرزند به خانواده شما اضافه بشه. در اینجا میتونید با انجام بازسازی خانه یه فضای جدید به خونه اضافه کنید که کودک بتونه در اون فضا بزرگ بشه یا اتاقی برای خودش داشته باشه.

مثلا شما زوجی هستید که ساکن خونه ای بودید و قراره یک فرزند به خانواده شما اضافه بشه. 

– پدری که تصمیم می گیره در محیط خونه کار کنه و فضای مجزایی رو برای خودش داشته باشه، میتونه یه اتاق کار جدیدی رو داخل خونه اضافه کنه. یا حمامی که دوست دارید بزرگتر باشه و داخلش وان هم قرار بدید و استفاده کنید.

پس میشه گفت دلایل خیلی زیادی برای بازسازی خونه وجود داره و اهداف هرکسی جهت بازسازی خونه متفاوته. اما نکته خیلی مهم در بحث بازسازی منزل این هست که دیگه مثل سابق توان جابجایی سریع وجود نداره که با خودمون بگیم سریع این خونه رو بفروشم پولی که از فروشش به دست میاد واحد مشابه یا شرایط بهتر گرفت. یکی از دلایل مهم بازسازی خانه شاید بتوان گفت که همان کمبود بودجه می باشد.

فرق بازسازی، نوسازی و تعمیرات

بازسازی، نوسازی و تعمیرات با هم فرق دارن و مدت زمان و هزینه ای که براشون صرف میشه با هم فرق داره.

بازسازی خانه چیه؟ خونه ی شما یکسری مشکلات داره که تصمیم گرفتید با بازسازی اونا رو تغییر بدید. توی بازسازی کف ها، دیوارها، سقف، برخی تاسیسات دستخوش تغییر میشن. تغییرات فضایی مثل ایجاد و حذف یک اتاق، تعویض کابینت ها، شیرآلات، درب ها، کلید پریزها و … به وجود میاد. به طور کلی، تغییرات خیلی زیاد، بنیادی و زیر ساختی رو بهش بازسازی میگن.

 

نوسازی چیه؟ یه وقتایی هست که شما خونتون مشکلی نداره و صرفا میخواید بهش برسید و یک سری تغییرات در ظاهر ایجاد کنید. مثل جایگزینی کاغذ دیواری به جای رنگ، تعویض روکش درب کابینت و درب ورودی، تعویض پرده ها، رنگ آمیزی برخی فضاها، نصب تابلوها و در کل تغییراتی که در ظاهر اتفاق میفته و صرفا برای نو کردن خونه استفاده میشه که بهش نوسازی میگن.

فرق بازسازی، نوسازی و تعمیرات

تعمیرات چیه؟ میشه گفت که تعمیرات همون بازسازیه ولی در مقیاس خیلی کوچیک. یعنی چی؟ مثال میزنم، یعنی این که یکی از دیوارها مقداری از گچش ریخته و قصد داریم اونو درست کنیم یا لوله های سرویس بهداشتی نم داده و فقط میخوایم اون قسمت رو درست کنیم و با قسمت های دیگه کاری نداریم. قسمتی از کف شکسته و قصد داریم فقط همون قسمت رو تعویض کنیم. به این عملیات تعمیرات گفته میشه.

همانطور که گفتیم هر کدوم اسمشون روشه:

 •  بازسازی به معنی دوباره ساختن
 •  نوسازی به معنی نو کردن 
 • تعمیرات هم همون تعمیر.  
بازسازی خانه چیست

هزینه بازسازی خانه

هزینه های بازسازی باغ و ویلا یا خانه ارتباط مستقیمی با تصمیمات شما داره.

 • اینکه چه مقدار از خونه رو میخواید تغییر بدید،
 • از چه متریالی می خواید استفاده کنید،
 • چه قدر توی بازسازی میخواید پیش برید یعنی این که فردی صرفا بازسازی میکنه، یه فرد دیگه علاوه بر بازسازی دیزاین و دکور هم انجام میده و مبلمان رو تغییر میده و …
 • درجه بندی بندی متریال خیلی تاثیرگذاره این که درجه یک، دو و یا سه باشه قیمتاشون متفاوته. بسته به سادگی یا پیچیدگی کار قیمت ها متفاوته! مثلا ممکنه دستمزد کاشی کاری های ساده با طرحدار فرق داشته باشه.

 

هزینه بازسازی خانه

اما در حال حاضر میشه گفت قیمت یک تخریب و بازسازی صفر تا صد که همه ی بخش های خونه دستخوش تغییرات بشه بین متری  شش میلیون تومان تا ده میلیون تومان متفاوته…!!!! ولی به صورت کلی و با توجه به موارد بالا این عدد میتونه از متری دو میلیون تا بیست میلیون متفاوت باشه و همه چیز بستگی به خواسته ها، نیازها و سلیقه شما دارد.

انواع مدل های قراردادی

شما به سه مدل می تونید کار بازسازی خانه رو انجام بدید.

یک- توسط خودتون: این کار صد درصد توصیه نمیشه.

دو- واگذاری بازسازی خانه به صورت پیمانکاری به فرد یا شرکت مهندسی: در این قرارداد پیمانکار طبق خواسته ها و نیازهای شما موارد مالی رو برآورد میکنه و سود خودش رو در نظر میگیره ( اصطلاحا کنترات یا چکی ) و به شما قیمت رو اعلام میکنه. در این مواقع شما با موارد مالی و متریال و مصالح سرو کار ندارید و مبلغ رو به پیمانکار پرداخت می کنید و اون شخص در قبال اون هزینه خونه رو بازسازی میکنه ( که این مدل قراردادی به دلیل مشکلات و نقص هایی که در قرار داد وجود داره کمتر استفاده میشه و کمتر کسی سراغش میره.

 

انواع مدل های قراردادی

سه- قرارداد مدیریت پیمان: جذاب ترین + اصولی ترین + منطقی ترین + بیش ترین نوع قراردادی که در بازسازی خونه از اون استفاده میشه، این مدل قرارداد هست. در قرارداد مدیریت پیمان،  از زمانی که شما واحد مسکونی خودتون رو به شخص مجری میسپارید تا اقدامات رو اجرایی کنن تا زمانی که کلید خونه رو به شما تحویل بدن و کارها رو تموم کنن هر هزینه ای که اتفاق بیفته (شامل: مصالح، متریال و اکیپ ها و … جمع اونا به صورت فاکتوری محاسبه میشه و 1 % از کل هزینه به شخص مجری تعلق میگیره که این درصد با توجه به لوکیشن کار، متراژ و بودجه تخصیص داده شده میتونه عددی بین 15 تا 30 درصد باشه).

زمان مورد نیاز بازسازی خانه

 

 مرحله دوم گرفتن مشورت از متخصصین این حوزه و دعوت اونا برای بازدیدو دادن مشورت درباره زمان، هزینه هست. در مرحله سوم برآورد هزینه و بودجه بندی مالی براساس تغییرات مورد نظره که معمولا توسط شخص مشاور به شما گفته میشه. مرحله چهارم بازسازی خانه شروع طراحیه که معمولا با بازدید اولیه شخص طراح استارت میخوره و با پرسیدن سلایق، خواسته ها و نیازهای شما و اعضای خانواده شروع میشه.

زمان مورد نیاز برای بازسازی جزو موارد حساس و مهم هست که باید بهش توجه کرد. زمان بازسازی به شما و پروژه بستگی دارد. این که تا چه میزان قرار تغییرات اتفاق بیفته، موارد مالی رو قراره چجوری پرداخت کنید، بصورت نقدی و یک جا و … (چون موارد مالی میتونه روی زمان شما اثر بگذاره و باعث به تعویق افتادن زمان بشه).

زمان مورد نیاز بازسازی خانه

 شرایط پروژه شما به چه صورته، توی بعضی ساختمان ها اجازه نمیدن که در طی روز فعالیت کاری انجام بدین و در شب باید انجام بدین یا بالعکس. یا مثلا صبح ها این اجازه رو نمیدن و بعد از ظهرها این اجازه رو میدن. بنابراین مقدار زمان مورد نیاز به شرایط پروژه، بودجه، میزان تغییرات مد نظر شما، تعطیلاتی که در طی پروژه وجود داره و دیگر موارد فورس ماژور بستگی داره. (مثلا: قطع شدن برق کارخانجات به سبب استفاده بیش از حد تاثیر مستقیمی روی تامین متریال میگذاره ، بیماری ها، جنگ، شرایط ویژه ی آب و هوایی و اقلیمی و موقعیت پروژه از لحاظ تامین متریال و مصالح .مثلا پروژه ای که در مکانی سربالا و سخت قرار داره، در بحث تخریب و جابجایی مصالح و زمان می تونه تاثیر بگذاره).

اما به طور کلی میشه گفت واحدهایی که بین 60 تا 200 متر متراژ دارند، زمان تحویل پروژه آن ها چیزی حدود یک تا سه ماهه کاری متغیر هست.

مراحل بازسازی خانه

اولین مرحله برای بازسازی خانه تصمیم گیری شماست. که با توجه به مشکلات و نواقصی که توی خونه وجود داره آیا شما نیاز به بازسازی دارید، نیاز به نوسازی دارید یا تعمیرات….!؟

مرحله دوم گرفتن مشورت از متخصصین این حوزه و دعوت اونا برای بازدید و دادن مشورت درباره زمان، هزینه هست.

مرحله سوم برآورد هزینه و بودجه بندی مالی براساس تغییرات مورد نظر هست که معمولا توسط شخص مشاور به شما گفته میشه.

 

مراحل بازسازی خانه​

 مرحله چهارم شروع طراحیه که معمولا با بازدید اولیه شخص طراح استارت میخوره و با پرسیدن سلایق، خواسته ها و نیازهای شما و اعضای خانواده شروع میشه.

مراحل کار طراحی به این صورته که شخص طراح اول خونه شما رو برداشت می کنه و تبدیل به طرح دو بعدی میکنه و در نهایت تبدیل به طراحی داخلی میکنه و چند بار با شما چک می کنه تا به طرح نهایی برسید. در مرحله بعد اجرای پروژه استارت می میخوره که معمولا با تخریب شروع میشه و به مرحله بنایی میرسه و سپس تاسیسات، سفت کاری، نازک کاری، دکوراسیون داخلی، دیزاین و در نهایت تحویل خانه هست.

بازسازی توسط خودتون

از قدیم گفتن کار رو به کاردون بسپار! شما اگه خودتون بخواید وارد حوزه بازسازی خانه و منزل بشید و با فرض اینکه به مجری و طراح هزینه ای پرداخت نکنید و توی هزینه ها صرفه جویی کنین، تصور کاملا اشتباهیه چون تخصص و مهارت کافی رو توی این زمینه ندارید.

پس ممکنه که دچار ضررهای مالی و زمانی بشید وبا تصور اینکه میدونید چه کاری رو میخواید انجام بدید، نمیگذارید که کار طراحی انجام بشه و تصورات ذهنی خودتون رو بخواید به اکیپ های ساختمونی غالب کنید و اونا رو توجیه کنید، هیچوقت نمیتونن این کارو انجام بدن و در نهایت شما متحمل ضرر میشید و اونجوری که دوست دارید نمیتونید خونتون رو بازسازی کنید و از بازسازی خونتون پشیمون میشید.

پس بهترین کار توی شروع مشاوره گرفتن و مرحله دوم سپردن کامل کار به گروه معماری که تخصص بازسازی دارن، هست.  

بنر بازسازی خانه

اگر کارتان را به گروه معماری نسپارید چه می شود؟

اگر کارتون رو به یک گروه متخصص نسپارید، متحمل ضررهای مالی و زمانی میشید. شما با تصور اینکه برای بازسازی هزینه نمیدین وارد چالش بزرگی میشید که این چالش بیش تر در مورد نظارت، کنترل اکیپ های اجرایی برای کار اصولیه. در ادامه ممکنه برای خرید متریال زمان خیلی زیادی رو از دست بدین و در نهایت متریال مورد نظرتون رو نتونید تهیه کنید. ممکنه شاهد بدقولی های زیادی از طرف اکیپ های اجرایی، فروشندگان متریال باشید. طبیعیه که بخاطر نداشتن تخصص و مهارت ندونید که بعضی از کارا پیش نیاز کار بعدیه یا اینکه باید همزمان با هم انجام بشن.

اینجور مواقع گروه تخصصی معماری میتونه برای شما برآورد دقیق هزینه رو انجام بده، اکیپ هایی که سال ها باهاشون کار کرده رو انتخاب کنه که کارشون مورد آزمون و خطا قرار گرفته و شما میتونید  از شخص مهندس به دلیل بد قولی ها و از دست رفتن زمان گلایه داشته باشین و اونا رو بازخواست کنید.

گروه های معماری اکثرا با فروشگاه هایی کار میکنن که هم درصد همکاری براشون قائلن و نسبت به گروه های معماری بدقولی ندارن.

– مثلا شاید شما کاشی رو متری 100هزارتومان خریداری کنین اما گروه معماری 80 هزارتومان خریداری کنه و اون درصد همکاری به نفع شما باشه. در کل وقتی کار خودتون رو به گروه معماری میسپارید دغدغه ی ذهنی ندارید و استرس بایت تحویل کار ندارید و کارها توسط گروه متخصص انجام میشه و با خیال راحت می تونید به زندگیتون برسید. بنابراین بهتره که بازسازی خانه و منزل خودتون رو به یک گروه معماری بسپارید که خیالتون راحت باشه ( نه! صرفا به این معنی نیست که کار خودتون رو به ما بسپارید بلکه به تیم معماری حرفه ای بسپارید).

چرا گروه معماری بازسازی لند ....؟

مجموعه ی مهندس صلاحی با تجربه ی زیاد در امر بازسازی خیالی آسوده و راحت به شما می دهد و با وجود اکیپ های کارکشته و خبره شما را به تصوراتتان از خانه  رویــایــی نزدیک تر می کند.

ویژگی ها

 1. تیم حرفه ای و کارکشته در فعالیت ها
 2. انعطاف پذیری و تعامل نزدیک با شما 
 3. نوآوری در طراحی و اجرا
 4. تعهد کاری بالا و مدیریت زمان مناسب
 5. مدیریت هزینه ها و کاهش قیمت تمام شده
مهندس معمار

طراحی و اجرا همزمان می شود؟

این امکان وجود داره، مخصوصا برای خونه هایی که زمان محدودی دارند طراحی و اجرا همزمان انجام بشه. شما زمانی که طراحی خونه رو انجام میدین امکان داره که ده روز تا یک ماه زمان ببره که (جزو اصول بازسازی هست)  اما اگر میخواید زمانو از دست ندین میتونید کار بازسازی خانه رو به صورت همزمان پیش ببرید. یعنی زمانی که قراره کار طراحی استارت بخوره ، توی بخش هایی از خونه که مطئنید که قراره تخریب انجام بشه، میتونید بصورت همزمان کار رو پیش ببرید تا وقتی که نقشه ها آماده بشن، اکیپ های تخریب کار تخریب و جابجایی رو انجام بدن و نخاله ها بیرون ببرن. یکسری از وسایل رو همون اول بخرید مثل مصالح، لوازم کاربردی خونه و … که از لحاظ مالی هم به نفعتون هست.

بصورت کلی میشه گفت که در صورت نداشتن زمان میشه بصورت همزمان اونارو پیش برد.

انواع سبک ها در بازسازی خانه

انواع سبک های طراحی داخلی

در مورد سبک های طراحی داخلی چیزی که در کشور ما عرف هست طراحی داخلی به صورت کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن هست.

 سبک مدرن از نظر هزینه بازسازی خانه نسبت به دو سبک دیگه قیمت مناسبتری داره و اقتصادی تر هست و متریالش در دسترسه. معمولا برای متراژهای کوچیک صد در صد این سبک توصیه میشه.

 

سبک کلاسیک هزینه بیشتری داره و زمان بیشتری به خودش اختصاص میده، برا انجام یسری حرکت ها، جزئیات و دیتیل های اجرایی نیاز به هزینه های بیش تری هست. پیشنهاد میکنیم که اگه واحدتون زیر 200 متر هست سراغ اجرای سبک کلاسیک نروید و اگر ارتفاعتون هم کمتر از 2.80 متر بود هم سراغ این سبک نرید.

 

سبک نئوکلاسیک برای دوستداران سبک کلاسیک در واحدهای کوچیک یا کسانی که نه سادگی مدرن، نه پیچیدگی و جزئیات کلاسیک رو دوست ندارن، توصیه میشه به سراغ این سبک برن. برای متراژهای کوچیک هم توصیه میشه.

در زمان بازسازی خانه وسایل خانه را کجا ببریم؟

برای این کار چند روش وجود داره.

 اول: جابجایی کامل وسایل خونه به خونه دیگه در صورت وجود خونه خالی دیگه.

 

دوم: (در صورت تشخیص معمار میشه به این روش پیش رفت) یسری از فضاها بازسازی شن و وسایل رو به اون قسمت منتقل کنیم. مثلا به یک اتاق منتقل کنیم و در اتاق را ببندیم (یعنی این جابجایی داخل خونه انجام شه).

در زمان بازسازی خانه وسایل خانه را کجا ببریم؟​

سوم: اجاره یکسری کامیون و کانتینرها که وسایل شما را داخل اون قرار میدن و به صورت ماهانه با شما قرارداد میبندن که مثلا در (یک، دو، سه ماه و …) از لوازم شما نگهداری میکنن.

 

چهارم: در صورتی که تخریب و بازسازی در حدی باشه که نیاز به جابجایی نداشته باشه میتونید وسایل روکیوم کرد و پوشش مناسبی برای اونا قرار بدیم تا آسیب نبینن. اما در هر صورت تشخیص آن به عهده گروه معماری هست.

مشاوره بگیر

اگر قصد بازسازی خانه خودتون رو دارید و خیلی از موارد براتون گنگ هست و یا از یکسری اطلاعات پنهانی بی خبر هستید. در مورد زمان، هزینه ها و اینکه در چه صورتی بازسازی اصولی و با قیمت پایین رو بتونید انجام بدید. میتونید با شماره ی 09128685240 (مهندس وحید صلاحی، مدیر سایت بازسازی و مدیر اجرایی شرکت صلاحی دیزاین) تماس بگیرید و مشاوره ی رایگان داشته باشید.

خبر خوب! اینکه مجموعه ی ما مشاوره، بازدید اولیه و برآورد هزینه رو بصورت رایگان برای شما انجام میده و خدمت به مردم عزیز رو از وظایف خودش میدونه.