بازسازی اداری یعنی چه؟

بازسازی اداری به فرایند تبدیل یک فضا به فضایی کارآمد گفته میشه که دکوراسیون خوب و قابل قبولی دارد و در اون محیط راندمان افراد بالا میره. نکته مهم در بازسازی فضای اداری این هست که محیط شما تغییر پیدا کنه و تبدیل به فضای اداری مناسب بشه. 

دلایل بازسازی اداری

یک – فرسودگی

زمان‌هایی پیش میاد که شما یک واحد رو برای فضای دفتر خودتون می‌خرید یا اجاره می‌کنید اما مشکلات خودش رو داره مثل:

نم دادن دیوارها یا کف، ریختن قسمتی از دیوار، شکسته شدن قسمتی از کف، فرسودگی در درب‌ ها و کابینت‌ ها و یا سقف که به این منظور اولین اقدام قبل از اسباب کشی به فضای اداری اقدام به بازسازیه…!

فرسودگی ساختمان اداری
جلب مشتری

 

دو- جلب مشتری

گاها پیش میاد که شما وقتی یک واحد رو تهیه می‌کنید، کاربری مسکونی اون محیط با کاربری اداریش خیلی تفاوت داره. بنابراین شاید حتی اون واحد ایرادی نداشته باشه، اما برای جلب مشتری و توجه ارباب رجوع (که مستقیما روی درآمد اون دفتر میتونه تاثیر گذار باشه) اقدام به بازسازی فضای اداری میکنین. توی این بازسازی باید به دکوراسیون و ظاهر کار توجه بشه.    

سه- راندمان کاری افراد 

گاهی وقتا بازسازی اداری برای این انجام میشه که راندمان افرادی که توی اون دفتر هستن بالا بره. توی این بازسازی ما می تونیم:

  • رنگ دیوارها و سقف را عوض کنیم
  • و تغییرات اساسی در نورپردازی دفتر انجام بدیم

با این تغییرات میتونیم به صورت ناخودآگاه روی ذهنیت نیروها تاثیر بذاریم و راندمان کاریشون رو بالاتر ببریم.

راندمان کاری بالا
تغییر کاربری ساختمان

چهار -تغییر کاربری

گاهاً پیش میاد که شما یک واحد رو برای دفتر کار می‌خرید یا اجاره می‌کنید ولی کاربریش به صورت مسکونیه و در موقعیت اداری قرار داره پس در این صورت شما با فضایی روبرو میشید که چیدمانش بر اساس فضای مسکونیه…!  توی این مواقع شما برای تغییر کاربری دست به بازسازی می‌زنید که توی این بازسازی ( بازسازی محیط اداری )  احتمالاً اصلاح پلان رو خواهیم داشت و چیدمان و معماری آپارتمان دستخوش تغییرات می‌شه.

بهترین زمان برای بازسازی اداری

بازسازی فضاهای اداری معمولاً به دو صورت ممکنه:

 یک- بازسازی جزئی

 در بازسازی اداری جزئی شما قسمت‌هایی از واحد رو قراره تغییرات بدید و نه همه ی قسمت ها …!! حتی با توجه به نظر کارشناس این امکان وجود داره که نیروها به کارشون ادامه بدن و فقط همون قسمتی که قراره بازسازی انجام بشه دستخوش تغییر میشه و نیازی به تعطیل کردن شرکت نیست.

دو- بازسازی کلی

در بازسازی کلی تصمیم بر این هستش که همه قسمت‌های واحد اداری دستخوش تغییرات اساسی بشه که در این صورت چاره‌ای جز تعطیلی شرکت نیست .

اما بهترین زمان برای بازسازی واحدهای اداری زمانیه که شما اون واحد رو پسندیدید و قبل از اینکه اسباب کشی را انجام بدید و نیروها مستقر شما بازسازی رو انجام دادید. مورد بعدی زمان‌هایی پیش میاد که شما توی واحد اداری مدت‌هاست دارید فعالیت می‌کنید و می‌خواید بازسازی رو انجام بدید در این صورت بهترین زمان ممکن تعطیلات چند روزه تقویم هست که می‌تونید ازش بهره ببرید. در آخرین گام شما می‌تونید توی زمان‌هایی که ساعت اداری دفتر نیست، دست به بازسازی بزنید و همه ی اینا برمیگرده به همفکری شما و کارشناس متخصص بازسازی برای بازسازی. 

مدت زمان بازسازی اداری

برای بازسازی اداری هیچ مدت زمانی رو نمیشه تعیین کرد و با توجه به متراژ حجم کارتون موقعیت شرکت و همچنین استفاده از طرح‌ های ساده یا طرح‌ های خاص می‌تونه متفاوت باشه. در بین بازسازی فضاها مدت زمان بازسازی فضای اداری از همه گنگ‌تر و مبهم‌تره چون احتمال داره این بازسازی یک روز طول بکشه یا حتی ۲ تا ۳ ماه…!!! ولی نکته مهمی که وجود داره اینه که جوری برنامه ریزی انجام بشه که بازسازی اداری در کوتاه‌ترین زمان ممکن اتفاق بیفته چون معمولاً واحدهای اداری به صورت استیجاری هست و شما بابت هر روزی که اونجا هستید باید اجاره پرداخت کنید و به میزان زمانی که شما شرکت رو تعطیل کردید طبیعتا متحمل ضرر مالی میشید.

هزینه بازسازی اداری

در مورد هزینه مثل مدت زمان نمیشه هیچ عدد ثابتی رو عنوان کرد و به عوامل مختلفی مثل:

  • استفاده از متریال درجه یک یا دو یا سه
  • استفاده از مصالح و متریال‌های خاص
  • استفاده از دکورهای خاص
  • متراژ پروژه
  • حجم پروژه
  • موقعیت جغرافیایی
  • اینکه واحد اداریتون در کدوم واحد مستقره

میتونه متفاوت و متغیر باشه. بین همه بازسازی‌ها باز هم بازسازی اداری از نظر هزینه می‌تونه گنگ‌ترین نوع بازسازی باشه و هزینه بازسازی با توجه به عوامل مختلفی که گفته شد می‌تونه بین عدد ۲۰ میلیون تومان تا ۲ میلیارد تومان متفاوت باشه.

بازسازی سقف اداری

در بین همه بازسازی‌ها شاید بشه گفتش که بازسازی سقف فضاهای اداری از دیگر فضاها خیلی مهمتره چون تاثیر کاملاً مستقیمی روی دید کارمندان و ارباب رجوع ها داره و از لحاظ بصری روی کلیت دکوراسیون و جذابیت فضا تاثیر داره. با توجه به اینکه نورپردازی یکی از المان‌های به شدت مهم توی بازسازی اداری هست، پس میشه گفت روی نورپردازی سقف هم میشه مانور داد و سقفی رو طراحی کرد که بشه نورپردازی‌های مورد نظر رو داخل سقف دفن کرد و منابع نوری قابل مشاهده نباشن…! معمولاً برای طراحی و اجرای سقف‌های واحدهای اداری از متریال کناف و یا سقف‌های کشسان و همچنین تایل های نوری خیلی استفاده میشه و مورد استقبال افراد قرار می گیره. 

بازسازی کفپوش اداری

یکی دیگه از عوامل خیلی مهم توی بازسازی فضاهای اداری کفپوش فضا هستش و خیلی مهمه که بهترین نوع کفپوش رو انتخاب کنیم. برای این انتخاب باید این موارد رو در نظر بگیرید که دیگه فضا مسکونی نیست و یک فضای اداریه که داخلش تردد زیاده…! پس برای همین باید متریالی استفاده بشه که مقاومت بالایی داشته باشه و تمیزشوندگی خیلی زیادی داشته باشه. مثلا اگر مواد آسیب زننده روی کف ریخته شد پتانسیل مقابله با این موارد را داشته باشه. یه کفپوش مثل پارکت که کفپوش خوبی محسوب می‌شه ولی توی فضای اداری خیلی کاربردی نداره و بعد از مدتی استفاده امکان داره که لق بشن ، آسیب بزنن و مشکلاتی رو به وجود بیارن.

نکته خیلی مهم (از تجربیات خودم): حتی المقدور مقدور از کفپوشی استفاده بشه که رنگ کاملاً سفید نباشه چون لک به وجود میاره و چون تعداد افراد توی دفتر زیاد هست اون لک و کثیفی به جاهای دیگه ی دفتر سرایت نکنه. 

بازسازی دیوار اداری

 یکی دیگه از المان‌هایی که توی بازسازی فضای اداری به شدت مهم هست و اگر حتی شما نمی‌خواین هزینه زیادی برای بازسازی انجام بدید باید روی این المان کار کنید دیوارها هستند که معمولاً با کاغذ دیواری‌های متناسب با فضای اداری و یا رنگ‌های مرتبط می‌تونیم تغییرات زیادی رو توی دیوارها به وجود بیاریم و فضارو به یک فضای کاملاً حرفه‌ای اداری تبدیل کنیم. پوسترهای دیواری میتونن جلوه فوق العاده جذابی رو به فضای اداری بدن و در ادامه شما می‌تونید از تابلوها، شلف‌های دیواری برای دکور استفاده کنید که جذاب هم هستند. 

دیوار دفتر اداری

بازسازی پارتیشن اداری

مورد بعدی که توی بازسازی واحد اداری می‌تونه خیلی حائز اهمیت باشه بازسازی پارتیشن‌ها هست. وقتی وارد یک فضای اداری می‌شید ( یا اجاره کردید یا خریدید) ممکنه نیاز باشه یکسری از دیوار ها رو حذف کنید و تبدیل به پارتیشن‌هایی کنید که دسترسی افراد توی دپارتمان‌های مختلف با همدیگه راحت‌تر باشه و یا اینکه باید یک فضاهایی رو تحت عنوان اتاق‌های اداری به واحدتون اضافه کنید که ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین راه استفاده از پارتیشن هست که این پارتیشن‌ها می‌تونن با متریال‌هایی مثل شیشه سکوریت ، کناف، شلف‌های طبقاتی و غیره مورد استفاده قرار بگیرند. 

اهمیت نورپردازی در محیط اداری

به جرات میشه گفت مهم‌ترین تغییری که توی بازسازی فضای اداری باید انجام بدیم تغییرات در نورپردازی هست. فرض کنید وارد کافه یا رستورانی می‌شید و به محض ورودتون متوجه نورهای زرد و نورهای گرم هستید که نور فضا هم خیلی زیاد نیست و متوسط و حتی رو به پایینه. توی چنین فضایی گرم صحبت می‌شین انرژی فضا یکم پایین تره، جو صمیمانه ای بین افراد برقرار میشه و مناسب چنین فضاییه.

حالا شما فرض کنید: همین نورپردازی رو توی محیط اداری داشته باشین طبق یک مطالعه علمی حدود ۲۷ درصد از راندمان کاری افراد با چنین نورپردازی پایین میاد. آیتم به شدت مهم توی تغییرات نورپردازی در فضاهای اداری اینه که تمام فضا به صورت یکپارچه دارای نور باشه و سایه ایجاد نشه و حتماً از نورهای لایت تر و متمایل به نورهای سرد ( سفید – مهتابی) استفاده کنید که میتونه عملکرد و راندمان افراد رو به بالاترین حد خودشون برسونه.

توجه به زاویه نور روی میزهای نیروها و کارکنان میتونه تاثیر خیلی زیادی روی انرژی محیط و راندمان افراد داشته باشه. 

نقش رنگ ها در بازسازی

اهمیت رنگ‌ها در طراحی و بازسازی فضای اداری رو به هیچ عنوان نباید دست کم گرفت. رنگ‌ها تاثیر به شدت مستقیمی روی جلب مشتری و همچنین راندمان افراد در شرکت داره. رنگ‌هایی که توی فضای شرکت می‌تونید استفاده کنید می‌تونه استفاده از رنگ سازمانی شما توی گوشه کناری از شرکتتون باشه. هم چنین توجه به رنگ‌هایی که انرژی افراد رو بالا می‌بره و تحقیق در مورد روانشناسی رنگ‌ها در انتخاب رنگ خیلی می‌تونه به شما کمک کنه.

 

بعنوان مثال: رنگ های سفید رنگ‌های آبی و رنگ‌های سبز توی محیط اصلی دفتر میتونه آرامش توام با فعالیت و انرژی بالا رو به افراد القا کنه ‌های نارنجی و زرد توی اتاق خلاقیت و جایی که افراد باید افکار خلاقانه به خرج بدن خیلی می‌تونه تاثیرگذار باشه و همچنین رنگ های خنثی مثل طوسی مشکی و خاکستری در کنار رنگ‌های اصلی می‌تونه جذابیت بصری در محیط ایجاد کنه و فعالیت افراد رو بالاتر ببره.

توصیه میشه از رنگ‌های مشکی به صورت خیلی گسترده یا رنگ‌هایی که تناژ گرم دارند مثل قهوه‌ای، قهوه‌ای سوخته توی فضا کمتر استفاده بشه یا در کنار رنگ های اصلی قرار بگیرن. 

نقش گیاهان در بازسازی اداری

گیاهان تاثیر زیادی در جذابیت بازسازی فضای اداری و همچنین راندمان بالای افراد دارن و با انتخاب گل و گیاهان آپارتمانی و گیاه‌هایی که انرژی زیادی به فضا میدن و همچنین نگهداری ساده‌تری دارند علاوه بر زیبایی محیط میشه به دفع سموم ،کاهش صدا و تهویه مناسب کمک کرد.

پیشنهاد میشه که حتماً در جای جای دفتر یا شرکتتون از گل‌های مختلف و گیاهان آپارتمانی مختلف استفاده کنید تا انرژی رو به محیط اضافه کنید. در نظر داشته باشین گیاهانی که مناسب آپارتمان یا فضای اداری نباشن، میتونن نتیجه معکوس داشته باشن و باعث به وجود اومدن یک سری از آلودگی‌ها و حشرات بشن.

 نکته خیلی مهم بحث آبرسانی و نگهداری داری از گل و گیاه ها هست و حتماً پیشنهاد می‌شه که به صورت دو هفته یک بار یا سه هفته یک بار به اونا آب بدید. توی دفتر یا محیط کارتون از گل‌های طبیعی مثل نرگس رز گل محمدی استفاده کنید تا فضا رومعطر کنن و باعث افزایش خلاقیت و انرژی کارکنان بشه. 

.

بازسازی بالکن اداری

توصیه میشه اگر در واحد اداریتون فضای تراس حیاط خلوت یا بالکن دارید به سادگی از کنارش نگذرید و اون فضا رو تبدیل به انباری نکنید اینجور فضاها برای کارکنان دفاتر میتونه فضایی برای استراحت، تجدید قوا و حتی برای برخی از نیروها که عادت به استعمال دخانیات دارند میتونه فضایی باشه که توی فضای باز و آزاد و خارج از فضای اصلی دفتر این کار را انجام بدن.

همچنین با یک مقدار گلکاری و گذاشتن گیاه تا کفپوش‌های چمن مصنوعی میتونید انرژی دوباره ای به نیروهای دفتر بدید.

تغییرات در گرمایش و سرمایش محیط اداری

یکی از مهمترین تغییراتی که در زمان بازسازی واحدهای اداری حتماً باید بهش توجه کنید نگاه خیلی ویژه به گرمایش و سرمایش محیطه. گاهاً پیش میاد واحد اداری ای که شما خریداری یا اجاره کردین، دچار نواقص زیادی در موضوعات تاسیساتی باشن و یا از سیستم‌های قدیمی گرمایش و سرمایش استفاده می کنن.

توی اینجور موارد بالا نگه داشتن انرژی محیط و راندمان کاری افراد خیلی مهمه که همه فضاها مجهز به این سیستم‌ها بشن . در اکثر مواقع شما می‌بینید که یک واحد اداری مثلاً اگر سه تا اتاق داره دو تاشون به کانال‌های کولر دسترسی ندارند و نواقص زیادی توی ساخت این واحدها وجود داره. پس بهترین فرصت برای ایجاد تغییرات در این سیستم‌ها زمان بازسازی واحد هست و زمانی که شما درگیر تغییرات اساسی بنایی و تغییر در سیستم‌های لوله کشی هستید  بهترین زمان برای تغییر این سیستم‌هاست.

توصیه میشه تعبیه سیستم های گرمایش و سرمایش متناسب با اصول و استانداردها باشه تا خدایی نکرده به افراد آسیبی وارد نشه. 

المان های جذاب در بازسازی اداری

شما در زمان بازسازی می‌تونید از یک سری از المان‌های جذاب برای انرژی بخشیدن به محیط استفاده کنید. المان‌هایی مثل آبنما، مجسمه ،پرده ‌های زبرا، استفاده از تلویزیون، استفاده از قاب‌ها و یا اکسسوری‌های مرتبط با کسب و کار خودتون، استفاده از میزهای خاص و مبلمان جذاب می‌تونه تاثیر خیلی زیادی توی زیبایی فضای شما بذاره. 

بازسازی مطب و کلینیک

نکته حائز اهمیت برای بازسازی مطب و کلینیک توجه به فضای انتظار هست. فضای انتظار باید دارای فضای سبز و گیاهانی باشه، موزیک ملایم پخش بشه، از رنگ‌های آرامش بخش مثل سبز، آبی سفید استفاده بشه، همچنین نور محیط خیلی خوب تامین شده باشه که زمانی که افراد منتظر نوبتشون هستن استرسشون کم بشه و حال خوبی داشته باشند، از تی وی و پخش یکسری تصاویر جذاب و حال خوب کن استفاده بشه .

 

نکته مهم دیگه کانتر میز منشی هست که میتونه از جذابیت بالایی برخوردار باشه  و حس دعوت شوندگی خوبی به به بیماران بده و اتاق اصلی که دکتر در اون قرار داره هم باید از رنگ‌های شاد و سرد و همچنین نورپردازی خیلی خوب و یکپارچه استفاده بشه تا در زمان طبابت بهترین عملکرد رو داشته باشه . 

slide-a377f5c
slide-356ba33
slide-55f2028
slide-4962377

بازسازی اتاق مدیریت

در بازسازی انواع فضاهای اداری میشه گفت مهم‌ترین فضا اتاق اصلی مدیریت هست چون همگی جلسات اونجا برگزار می‌شه ، قراردادها اونجا صورت میگیره.  بنابراین باید قدرت، تسلط و تخصص رو به مشتریا القا کنه برای انجام اینکار میشه از مبلمان لوکس، میز مدیریت حرفه‌ای، گل و گیاه استفاده کنیم. توی این اتاق هم چنین پوسترها و کاغذ دیواری‌های لوکس می‌تونن خیلی کمک کنند و همچنین استفاده از لوح‌های تقدیر و افتخارات توسط مدیر مجموعه داخل اتاق می‌تونه جذابیت بصری توأم با قدرت بیشتری رو نشون بده و خیلی مهمه که نورپردازی اتاق مدیریت کاملا تامین شده باشه و بصورت یک پارچه و بدون سایه باشه.  

اهمیت طراحی داخلی در بازسازی اداری

برای جلوگیری از هدر رفت زمان ،انرژی و سرمایه و جلوگیری از چند بار کاری صد درصد توصیه میشه قبل از اقدام به بازسازی در فضاهای اداری حتماً طراحی داخلی محیط انجام بشه و دقیقاً طبق خواسته‌ها و نیازها و سلیقه کارفرما به علاوه موارد فنی و معماری که متناسب با اون فضای کار و اون حوزه شغلی هست انتخاب بشه و در نهایت بعد از چند بار کورکسیون با کارفرمای محترم به طرح نهایی برسیم و بعد اقدام به بازسازی کنیم.

 

بازسازی فضاهای اداری بدون طراحی داخلی می‌تونه عواقب زیادی داشته باشه و در نهایت اون چیزی که شما دلتون می‌خواد به دست نیاد نکته حائز اهمیت برای طراحی داخلی که شاید خیلی ها بهش توجه نمیکنن شاید این باشه که تفکرات، ایده‌ها و سلیقه و خواسته‌های کارمندان هم مدنظر قرار گرفته بشه پس نکته خیلی خوبیه که در زمان قبل از طراحی داخلی معمار محترم با کارمندان مجموعه هم جلساتی بذاره تا دیدگاه‌های اون‌ها رو هم توی طراحی داخلی لحاظ کنه.

تفاوت بازسازی و نوسازی اداری

بازسازی و نوسازی فضا و ساختمان اداری با همدیگه متفاوتند اگر فضای شما قبل از اینکه شما ازش استفاده کنین فضایی بوده که توسط شرکت مشابه شما اداره میشده شاید نیاز به تغییرات و بازسازی اساسی نباشه و شما صرفاً برای تغییرات جزئی در ظاهر کار اقدام به نوسازی فضا کنید.

در نوسازی به صورت جزئی به تغییرات می‌پردازیم یعنی شاید تغییراتی در کاغذ دیواری تغییراتی در رنگ محیط تغییراتی در روکش درب یا کابینت تغییراتی در لوسترها یا چراغ ها، اما در بازسازی شما تصمیم بر این می‌گیرید که فضای داخلی شما به صورت کامل دستخوش تغییرات عظیم قرار بگیره که در این صورت شما باید بازسازی انجام بدید و در بازسازی امکان تخریب، تغییر دیوارها، چیدمان و حتی تغییرات سیستم‌های گرمایش و سرمایش وجود داره. 

اصلاح پلان در زمان بازسازی اداری

نکته جالب در بازسازی فضاهای اداری توجه به اصول معماری و اصلاح پلان هست یعنی در زمان بازسازی فضای اداری شما با توجه به نیازهاتون اتاق‌هایی که براتون مهمه و بهش نیاز دارید و همچنین حوزه شغلی و تفاوت در سلسله مراتب هر کار گاهاً در زمان بازسازی اقدام به تغییرات فضایی انجام می‌دید. یعنی احتمال داره یک اتاق رو حذف کنید یا یک اتاق رو تبدیل به دو اتاق کنید یا حتی اتاقی رو به صورت جدید ایجاد کنید.

 

مثلاً شما در نظر بگیرید: یک فضایی که مربوط به فضای اداری برای تولید مواد شوینده هست نیاز به انبار ، فضای آزمایشگاه ،بایگانی، فضای مانیتورینگ ، مدیریت و غیره داره اما در نظر بگیرید شاید یک شرکت معماری نیاز به یک سالن بزرگ بدون اتاق برای استقرار طراحان و حتی نهایتاً یک اتاق برای مدیریت داره.  پس با توجه یه شغلتون فضاهای متفاوتی میتونید انتظار داشته باشید و اصلاح پلان رو با توجه به خواسته های خودتون تغییر بدید. 

طراحی پلان

بازسازی دفتر وکالت

دفتر وکالت به صورت خیلی کلی تبدیل به فضای انتظار و اتاق وکالت میشه در فضای انتظار شما باید با استفاده از المان‌ها و طراحی داخلی جذاب بتونید فضایی رو ایجاد کنید که استرس مراجعین به پایین ترین حد ممکنشون برسه برای همین کار شما می‌تونید از آبنما ، سیستم صوتی پخش موزیک‌های آرامش بخش، آینه، گل و گیاه و مبل‌های راحتی استفاده کنید و بد نیست در فضاهای مشاوره‌ای و دفتر وکالت از نوری استفاده بشه که اون صمیمیت و گرما رو به محیط بده تا افراد میزان استرسشون به پایین‌ترین حد ممکن برسه.

 

 همچنین در اتاق مشاور یا وکیل هم نیاز به نورپردازی سرد و استفاده از رنگ های سرد که فعالیت بدنی رو بالاتر میبرن نیست و توجه به میز مدیریت و همچنین میز کنفرانس در اتاق وکالت می‌تونه دارای اهمیت بالایی باشه و در دفتر وکالت متفاوت با دیگر فضاهای شغلی باید دکوراسیونی ایجاد کرد که در کمال آرامش بتونن صحبت بکنن و ارتباط برقرار کنن. 

بازسازی آموزشگاه

اکثر موسسات و آموزشگاه‌ها با وجود تردد خیلی زیاد و دانشجویان زیاد بعد از مدتی دچار صدماتی میشن که برای این تغییرات شما باید دست به بازسازی فضا بزنید. در بازسازی فضای آموزشی کاربردی بودن، استفاده حداکثری از محیط و همچنین بازی با رنگ‌ها و نور برای بالا بردن سطح تمرکزدر افراد بشدت مهمه دارم توصیه میشه در دکوراسیون و بازسازی فضای آموزشی طرااحی ساده‌تری داشته باشیم و از شلوغی پرهیز کنید و هر آن چیزی که باعث تمرکز و بالا بردن خلاقیت در افراد می‌شه در این فضاها لحاظ بشه. 

بازسازی اداری با کمترین هزینه

چند تا نکته وجود داره تا شما بتونید حتی خودتون دست به بازسازی بزنید…!!!!!!!

 با هزینه خیلی کم خیلی وقتا پیش میاد شما وارد یک واحد اداری میشید و هزینه زیادی برای انجام تغییرات ندارید و همچنین ملک مورد نظر اجاره‌ای هست و شما پس از مدتی باید واحد رو واگذار کنید پس در اینجا نیاز به تغییرات عمده و اساسی وجود نداره پس حتی المقدور باید دور باید از وسایل و دکوراسیونی استفاده بشه که متحرک و قابل حمل باشند تا بعدها در اثر جابجایی این دکوراسیون قابل حمل باشند مثل استفاده از آبنما، المان‌های جذاب، استفاده از پوسترهای دیواری متحرک،استفاده از آباژورها، چراغ‌های دیواری قابل حمل، بهره وری از شلف های دیواری متحرک.

 

 همچنین شما می‌تونید برای تغییرات در رنگ و روی دیوارها یا سقف خودتون با تهیه رنگ‌ها و ابزارآلات مورد نیاز ( که هزینه کمی دارند) عملاً بدون هزینه اقدام به بازسازی و تغییرات عمده در ظاهر کار بکنید استفاده از پرچمی که لوگوی شما روش درج شده استفاده از تابلوها و پوسترهای دیواری بزرگ که قابل حمل هستند می‌تونه توی بازسازی بدون هزینه به شما کمک خیلی زیادی کنم 

با ما در تماس باشید...

مدل های قرارداد بازسازی

شما به چند روش می‌تونید بازسازی فضای اداریتون را انجام بدید:

 

مورد اول: که قطعاً توصیه نمی‌شه بازسازی توسط خودتان هست دو نقطه که با توجه به مقاله‌ای که خواندید و تخصص بالایی که در زمینه بازسازی فضای اداری باید داشته باشید طبیعتاً بازسازی ای که گروه معماری انجام می دهند رو شما نمی تونید انجام بدید و فقط زمان و هزینه و انرژی خودتونو از دست می‌دید بهتره شما تمرکز و زمانتونو بذارید برای کارهای مهمتر…!!!

 

مدل دوم: قراردادی قرارداد به صورت پیمانکاری هست( منسوخ شده و کمتر استفاده می‌شود) در این مدل پیمانکار میاد و از ملک شما دیدن می‌کنه طبق خواسته‌ها و نیازهای شما برآورد هزینه انجام میده حاشیه سود رو توی ذهن خودش حساب می‌کنه و به شما یک عددی رو اعلام می‌کنه که در قبال پرداخت اون عدد دیگه کاری با اکیپ‌ها هزینه مصالح متریال و دیگر چیزها نداریم و در نهایت زمان تحویل میان به شما واحد رو تحویل میدن.

 

 مورد سوم: مدیریت پیمان (عرف جامعه) این مدل قراردادی شرکت معماری پروژه شما را در دست می‌گیرد و از روز اول که استارت پروژه زده می‌شود تا آخرین روزی که پروژه به شما تحویل داده می شود با توجه به هزینه هایی که در پروژه انجام شده شامل اکیپ‌ها و مصالح و متریال به صورت فاکتوری از جمع مبلغ هزینه شده عددی را که معمولا به صورت درصدی هست به صورت دستمزد دریافت می‌کند که این عدد با توجه به نوع پروژه متراژ سبک طراحی و شرایط کاری عددی بین 15 تا 30 درصد هست و توصیه میشه برای انجام کار بازسازی حتما سراغ سومین مدل قراردادی برید. 

نکات مهم یک دفتر کار حرفه ای

یک دفتر کار حرفه‌ای شامل مواردی می‌باشد که شاید نادیده گرفته می‌شود مورد اول توجه به موارد ایمنی و امنیت محیط کار هست . شامل داکت کشی مناسب سیم وکابل ها قفسه بندی مستحکم بودن قفسه ها میز صندلی ها توجه به سلامت افراد که توصیه میشود از جعبه های کمک اولیه و کپسول آتش نشانی در دفتر استفاده کنید . تجربه شخصی: از فضاهای اداری از سیستم برق اداری ترانس های برق ( استابلایزر) برای تنظیم ولتاژ برق استفاده شود چون دفاتر اداری دارای وسایل برقی ارزشمند هستند با در نظر نگرفتن این موارد با تغییر در ولتاژ برق شهری امکان سوختن وسایل وجود دارد.

از آبسرد کن  دستگاه تهویه هوا در محیط استفاده شود برای بلابردن روحیه افراد در فضا از سیستنم صوتی و تلویزیون برای نمایش فیلم ها انگیزشی استفاده بشه . تا حدامکان آبدارخانه دور از فضای کاری باشه یا اگر در فضای اداری وجود داره با استفاده از تمهیداتی بوی نامطبوع و آلودگی به فضای اداری منتقل نشود. برای حفظ تمیزی و پاکیزگی محیط حتما توصیه میشه در هر اتاق و برای هر میز فضای سطل زباله جدا لحاظ بشه و دستکش و لوازم بهداشتی در اشپزخانه ابدارخانه فضای انبار و سرویس بهداشتی تعبیه بشه 

 

توصیه مهم پایانی

صد در صد توصیه میشه قبل از اقدام برای بازسازی و تغییرات در فضای اداری خودتون از خدمات مجموعه ما که مشاوره رایگان بازدید اولیه رایگان و برآورد هزینه به صورت هدیه می‌باشد نهایت بهره و استفاده را ببرید و توصیه میشه بازسازی در فضای اداری توسط خودتون انجام نشه و حتماً پس از تصمیم گیری و انتخاب شرکت مناسب کار را بصورت کامل به شرکت مربوطه واگذار کنید.

هم چنین فراموش نکنید که از دیگر خدمات ما بازسازی خانه و بازسازی باغ و ویلا می باشد که این موارد را هم نیز میتوانید به گروه تخصصی بازسازی لند بسپارید.

بازسازی اداری