چگونه با حداقل ها بازسازی کنیم ؟

چگونه با حداقل ها بازسازی کنیم ؟

چگونه با حداقل ها بازسازی کنیم ؟

چگونه با حداقل ها بازسازی کنیم: همان طور که پیش تر در مقالات آموزش بازسازی خواندیم، بازسازی راهی برای احیا و مرمت یک ملک است که بتوان از این طریق عملکردهای آن را بهبود ببخشد. معمولا چندین سال پس از ساخت خانه، لازم است که بازسازی ای صورت گیرد تا مجدد بنا و عملکردهای آن بهینه شود زیرا پس از گذشت چندین سال مشکلاتی ایجاد می شود که لازم است برطرف شوند. اما اگر قصد بازسازی دارید ولی بودجه محدودی دارید، می توانید با تغییرات جزئی این کار را انجام دهید و خرابی ها را تعمیر کنید. در ادامه بررسی می کنیم که چگونه با حداقل ها بازسازی کنیم.

چطور در بازسازی صرفه‌جویی کنیم

برای شروع بازسازی باغ و ویلا ابتدا بهتر است ابتدا لیستی با اولویت بندی تهیه کنید که در آن فضا ها، تجهیزات و قسمت هایی که نیاز به بازسازی دارند را مشخص کنید. بعد از مشخص کردن آن ها حالا راه های بازسازی هر یک را مشخص کنید (برای این کار بهتر است که با تیم بازسازی مشورت کنید و یا از یک فرد متخصص کمک بگیرید).

مثلا برای بازسازی دیوار مشخص کنید که آیا با مرمت قسمت های آسیب دیده امکان ترمیم وجود دارد یا نیاز به رنگ و کاغذ دیواری دارد. سپس گزینه ای که برای شما به صرفه تر است را انتخاب کنید. در صورتی که قصد داشته باشید که رنگ کنید، در صورتی که این کار را بلد باشید می توانید خودتان انجام دهید و هزینه های خود را پایین بیاورید.

 

خرید مصالح

سعی کنید مصالح و لوازم مصرفی خود را مستقیم و بدون واسطه خریداری کنید تا در هزینه های شما صرفه جویی شود. هم چنین هر چیزی که نیاز دارید را به اندازه تهیه کنید. هنگام خرید حتما به چند جا سر بزنید و قیمت و کیفیت کالا ها را بررسی کنید و سپس اقدام به خرید کنید. در این مورد نیز می توانید از تیم های بازسازی کمک بگیرید زیرا آن ها نیز با افرادی همکاری می کنند که ممکن است متریال مورد نظرتا را با قیمت کمتری خریداری کنید.

چگونه با بودجه کم خانه را بازسازی کنیم

پیشنهاد ما: تاثیر انتخاب متریال در بازسازی

تعویض لوازم

اما با استفاده از متریال چگونه با حداقل ها بازسازی کنیم ؟ اگر فضا و لوازم قابل تعمیر داشتید ابتدا آن ها تعمیر کنید و اما اگر قابل تعمیر نبودند می توانید آن ها را تعویض کنید. برای تعویض لوازمی مانند کابینت می توانید از متریالی مرغوب ولی با قیمت پایین تر استفاده کنید یا حتی از متریال دست دوم اما قابل قبول نیز استفاده کنید. می توانید شیرالات و سینک را نیز تعویض کنید و با نو جایگزین کنید.

شاید سرامیک های بین کابینت نیز دچار آسیب هایی شده باشند، می توانید به جای اینکه آن ها را تعویض کنید، از برچسب های بین کابینتی استفاده کنید و این گونه می توانید با قیمت پایین تری تغییرات را انجام دهید. (هم چنین به این نکته توجه داشته باشید که لوازم و متریالی که استفاده می کنید به گونه ای نباشد که بی کیفیت باشد و به هوای صرفه جویی در هزینه ها، لوازم نامرغوب را خریداری کنید).

 

دیوارپوش

برای تعویض دیوارپوش ها می توانید بررسی کنید که رنگ و یا کاغذ دیواری کدام برای شما مناسب تر است. هزینه کدام یک به صرفه تر است. این بستگی به نوع کاغذ دیواری و یا رنگی که استفاده می کنید نیز دارید. هم چنین سعی کنید از رنگ های روغنی به خصوص برای آشپزخانه استفاده کنید زیرا قابلیت تمیز کردن را دارند فضای آَشپزخانه نیز باید به گونه ای باشد که با شستشو برای آن مشکلی ایجاد نشود.

 

استفاده از گیاهان

اما می خواهیم بررسی کنیم که چگونه با حداقل ها بازسازی کنیم و با استفاده از المان های طبیعی مثل گیاهان به خانه خود روح ببخشیم. می توانید قسمت هایی از خانه خود را با استفاده از گل و گیاهان آراسته کنید. این کار هم به زیبایی محیط شما کمک می کند و هم می توانید قسمت هایی را که خرابی دارند را نیز با این روش بپوشانید. گل و گیاه می توانند به تصفیه هوای خانه کمک کنند، هم چنین نقطه قابل توجهی (نقطه کانونی) نیز به خانه شما اضافه کنند.

 

تهیه لوازم

به دلیل نوسانات قیمتی بازار، لوازم و متریال روز به روز دچار افزایش قیمت می شود. بهتر است در صورتی که قصد بازسازی دارید لوازم و متریال را از پیش تهیه کنید تا بتوانید از خرید آن ها سود کنید.

چگونه با حداقل ها بازسازی کنیم؟

طرح اولیه

حتما از بازسازی خود تصویر و طرح اولیه ای داشته باشید که بتوانید هزینه ها را مدیریت کنید و توجه داشته باشید هزینه ها را مقداری بیش تر از بودجه ی تعیین شده در نظر بگیرید زیرا ممکن است در روند بازسازی هزینه های بیش تری به شما تحمیل شود.

 

کلام آخر

در این بخش از بازسازی لند بررسی کردیم که چگونه با حداقل ها بازسازی کنیم. استفاده بهینه از متریال، خرید متریال مرغوب اما با قیمت مناسب ، تعمیر فضا ها و لوازم بجای تعویض آن ها می تواند هزینه های شما را در بازسازی کاهش دهد. بازسازی راهی است که می تواند نیاز شما را به خانه ای دیگر برطرف کند و خانه با عملکرد بهینه برای شما به وجود آورد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.