گل های اداری کدامند؟

گل های اداری کدامند؟

گل های اداری کدامند؟

گل های اداری: در این بخش از مقاله آموزش بازسازی قصد داریم که به بررسی گل و گیاهانی پپردازیم که جزو گل های مناسب مسکونی و گل های اداری می باشند. نمیتوان تاثیرات گل و گیاهان را بر روحیه ی افراد و همینطور انرژی مثبتی که به فضا وارد می کنند را نادیده گرفت. از آن جایی روزانه زمان زیادی را در محل کار خود می گذرانیم بنابراین بهتر است که به چیدمان و انرژی این محیط توجه کافی داشته باشیم.

وجود حتی چند گل می تواند بسیار تاثیر خوبی در محیط داشته باشد. به خصوص برای محیط های اداری که اصولا کارمندان پشت میز می نشینند و یا حتی محیط های اداری که مراجعه کننده دارند نیز می تواند بسیار مناسب باشد. در ادامه این موضوع را بیش تر بررسی خواهیم کرد.

 

گل های محیط اداری

گل های اداری

گل هایی که برای محیط انتخاب می کنید را می توانید در جاهای مختلفی هم چون زمین، استند، میز و … قرار دهید. در بازسازی اداری باید توجه کنید که بسته به محیطی که برای قرار دادن گل انتخاب می کنید باید ارتفاع متناسب با آن را انتخاب کنید. اگر قصد دارید که این گل ها را روی زمین یا استند قرار دهید می تواید از گل هایی با ارتفاع زیاد نیز استفاده کنید و یا اینکه گل هایی شلوغ را انتخاب کنید. اما برای جاهایی که در دید هستند مثلا روی میزها باید سعی کنید که از گل هایی خلوت تر و با ارتفاع کم استفاده کنید.

اگر در محیط رفت و آمد زیاد است سعی کنید گل های اداری را را در مسیر رفت و آمد قرار ندهید. می توانید آن ها را در کنج ها بگذارید و محلی برای گل ها ایجاد کنید.اگر نورگیری محیط شما چندان زیاد نیست، از گل هایی استفاده کنید که نیاز زیادی به نور آفتاب ندارند . اما اگر محیط شما به گونه ای باشد که نور آفتاب به داخل ورود پیدا کند، گزینه های بیشتری برای انتخاب گل دارید زیرا یکی از مولفه های مهم را در محیط دارید. در ادامه برخی گل هایی که در محیط های اداری و مسکونی زیاد استفاده می شوند را بررسی می کنیم.

 

برگ انجیری

برگ انجیری از جمله گل های اداری و مسکونی محسوب می شود که در خانه دوستداران گیاه حتما آن را مشاهده خواهید کرد. برگ انجیری دارای برگ های پهن با شیارهایی می باشد. این گیاه قیمت نسبتا بالایی نیز دارد. نیاز به نور متوسطی دارد و آبیاری آن به گونه ای است که وقتی خاک آن چند سانت خشک شده بود، آبیاری شود. باید دقت کنید که این گیاه را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید زیرا برگ های آن می سوزند.

 

گل های اداری برگ انجیری

پیشنهاد ما: بهترین چیدمان باغ

گیاه گندمی

این گیاه معمولا عمر خوبی دارد و نیاز به نور چندانی ندارد. برگ های آن به شکل دراز هستند و به سمت پایین آویزان شده اند. به دلیل فرم جذابی که این گیاه دارد می توانید آن را در ارتفاع نیز قرار دهید. شکل و شمایل شلوغی دارند برای همین می توانید آن ها را در جایی که نیاز به جلوه زیاد دارند استفاده کنید. این گیاه آبیاری زیادی نیز لازم ندارد و تقریبا هفته ای یکبار کافی است.

 

سانسوریا

اگر میخواهید که گل های اداری ایستاده ای داشته باشید، سانسوریا انتخاب مناسبی است. سانسوریا گیاهی است که بخاطر مقاومت بالا آن را می شناسند. این گیاه حتی نیاز به آب و نور زیادی ندارد. سانسوریا انتخاب بسیار مناسبی برای آپارتمان ها است.

 

گل های اداری سانسوریا

پتوس

یکی دیگر از گل های اداری مسکونی ، پتوس می باشد. پتوس ها رشد خوبی دارند و در مدت کوتاه می توانند فضای اطراف را به جایی سرسبز تبدیل کنند. پتوس نیز به آب و نور کم نیاز دارند. برای جاهایی که نور کمی دارند انتخاب این گیاه بسیار مناسب است. یکی از جذابیت های پتوس این است که رشد بالارونده دارند و می توانید به راحتی آن ها را در کنار دیوار ها و یا دور ستون بکار ببرید.

 

گل های اداری پتوس

کلام آخر

در این بخش از سایت بازسازی لند با انواع گل های اداری و مسکونی آشنا شدیم. یکی از مولفه های مهم برای انتخاب گیاهان آیارتمانی این است که با نور کم سازگار باشند زیرا ممکن است که بسیاری از واحدها نورگیری نداشته باشند و یا نورگیری آن ها کم باشد. این گیاهان معمولا به آب کمتری نیز نیاز دارند. بنابراین باید به گونه ای باشد که طرفداران گل و گیاه بتوانند در آپارتمان های خود از آن استفاده کنند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.