بهترین چیدمان باغ

بهترین چیدمان باغ

بهترین چیدمان باغ

بهترین چیدمان باغ: شاید شما هم جزو کسانی باشید که دارای باغ باشند و یا اینکه قصد خرید باغ را داشته باشند. اولین چیزی که در بازسازی باغ و ویلا توجه ما را جلب می کند فضای سبز و درختان است. مولفه های بعدی که برای یک باغ حائز اهمیت است نورپردازی، آبنما، باربیکیو، استخر، محل نشستن و … می باشد.

اما برای قرار دادن المان ها باید بهترین چیدمان باغ را نیز در نظر بگیریم زیرا چیدمان نادرست می تواند جلوه هر یک از آن ها را در فضا کم کند. وجود هر یک از المان ها ارزش باغ ما را بالا می برد. معمولا باغ ها چون جایی برای استراحت آخر هفته خانواده ها یا سپری کردن اوقات فراغت آن ها می باشد، در مناطقی از حومه و جاهای خلوت تر واقع شده اند. به همین دلیل اصولا سر سبزتر نیز هستند.

 

صفر تا صد طراحی باغ ویل

 

برای طراحی فضاهای باز و سرسبزی مثل باغ لازم است که اصول طراحی به همراه ذوق و سلیقه تلفیق شود تا در نهایت به خروجی مطلوب برسیم. در ابتدا باید مشخص کنیم چه متراژی را در اختیار داریم. بسته به مساحت باید مقادیر زیر را مشخص کنیم:

  • -متراژی که برای ساخت ویلا در نظر گرفته ایم چه قدر است؟
  • -چه مقدار را قرار است به استخر اختصاص دهیم؟
  • -برای پارکینگ ماشین چه مقدار را در نظر داریم؟

در نهایت با مشخص کردن مساحت فضاهایی که قرار است ساخته شوند و کم کردن آن از متراژ کل میزانی که قرار است درخت کاری و چمن کاری شوند و یا اینکه تبدیل به راه شوند را بدست می آوریم. این کار باعث می شود که شما دید کلی ای از باغ و طراحی هایی که دارید داشته باشید و برای مساحت باقی مانده بهتر تصمیم بگیرید.

 

بهترین چیدمان باغ

پیشنهاد ما: بازسازی خانه با کاغذ دیواری

بهترین چیدمان باغ

در ادامه میتوانید بهترین چیدمان باغ را با توجه به سبکی که برای آن در نظر دارید انجام دهید. می توانید از سبک های مدرن، کلاسیک، سنتی و … برای طراحی باغ خود استفاده کنید. هر سبکی را که انتخاب می کنید سعی کنید که یک عنصر شاخص را در آن به وجود آورید. این عنصر شاخص می تواند : سردر، آبنما، مبلمان و … باشد. در انتخاب هر المانی حتی گل کاری و گیاه کاری نیز باید دقت کنیم که به اندازه باشد.

گل کاری نه به گونه ای کم باشد که جلوه نداشته باشد و نه به قدری زیاد باشد که نگهداری از آن دشوار شود و دچار پژمردگی شوند. زیرا فضای سبز نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. بهتر است پیش از گل و گیاه کاری بررسی کنید و گیاهانی که به مراقبت کمتر نیاز دارند و در شرایط مختلف آب و هوایی تحمل خوبی دارند را انتخاب کنید.

 

طراحی باغ ویلا لاکچری

استخر

یکی از مهم ترین المان ها برای بهترین چیدمان باغ، استخر و آب نمای آن است. معمولا ویلا سازان سعی می کنند که تا حد ممکن استخر را در باغ خود جای دهند. این استخر هم می تواند در محوطه باغ ساخته شود و هم داخل ویلا. متریال استخر را با توجه به سبک مدرن یا کلاسیک می توانید از انواع ساده و یا پرکار استفاده کنید.

 

نورپردازی

برای اینکه بهترین چیدمان باغ را داشته باشید از تاثیر نورپردازی خوب غافل نشوید. نورپردازی به خصوص برای سر در و ورودی باغ بسیار حائز اهمیت است زیرا معمولا محلی که باغ ها در آن مستقر هستند از نورپردازی قوی ای برخوردار نیستند و بهتر است خودمان این نکته را رعایت کنیم. داخل باغ نیز می توانیم از انواع نورهای دفنی ، پارکی، دیواری، ویلایی و … استفاده کنیم تا روشنایی داخل باغ نیز تامین شود.

 

مبلمان

حتما فضایی را برای نشستن در حیاط و یا تراس در نظر بگیرید و می توانید از میز و صندلی هایی متناسب با فضاهای باز استفاده کنید تا در هنگام برف و باران و یا آفتاب تغییر رنگ ندهند و مقاوم باشند.

 

نکات چیدمان فضای باغ

کلام آخر

در این بخش از بازسازی لند به بررسی بهترین چیدمان باغ پرداختیم و برخی المان های مهم برای باغ را بررسی کردیم. هر وسیله و متریالی که برای باغ خود انتخاب میکنیم بسته به سبک مورد نظر می تواند ساده یا پرکار و دارای جزئیات باشد. برای سبک های مدرن اصولا باغ و ویلاها از الگوها و خطوط ساده پیروی میکنند اما در سبک های کلاسیک از متریال و الگوهای پر کار و خطوط و جزئیات بیش تری استفاده می کنند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.