بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم؟

بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم؟

بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم؟

بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم؟ در این بخش از بازسازی لند می خواهیم بدانیم که زمانی که تصمیم به بازسازی می گیریم، بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم. چه قسمت هایی را در اولویت قرار دهیم و چه قسمت هایی را در مراحل پایانی انجام دهیم. این مورد از آن جهت حائز اهمیت است که در بازسازی با توجه به مقیاس و حدود بازسازی ممکن است که نیاز به جابجایی اسباب و لوازم داشته باشیم. بنابراین باید برنامه ریزی های مربوطه را داشته باشیم که بازسازی طبق بازه زمانی پیش بینی شده، به پایان برسد.

برای پاسخ به سوال بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم؟ باید بگوییم که بازسازی خانه اقدامی در جهت احیا و تعمیر بنا می باشد که ادامه سکونت را در آن میسر می سازد و عملکرد ساختمان را بهبود می بخشد. عمل بازسازی باعث می شود که عمر ساختمان بالاتر برود، ساختمان استحکام بیشتری داشته باشد، به لحاظ ظاهری تغییر و تنوع ایجاد شود. برای شروع بازسازی لازم است که ابتدا بودجه خود را مشخص کنیم و با توجه به آن اولویت بندی کنیم که به ترتیب چه جاهایی بازسازی شوند تا در صورتی که با کمبود بودجه مواجه شدید، قسمت هایی که به تغییرات ضروری و اساسی نیاز دارند بدون تغییر و بازسازی نمانند.

 

برنامه ریزی در بازسازی خانه

قبل از اینه که بگوییم بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم؟ باید بدانید که برنامه ریزی کردن از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا در امر بازسازی باید تمامی مراحل به ترتیب انجام شوند همچنین با برنامه ریزی کردن میتوانید قیمت و هزینه ی حدودی برای آن بخش در نظر بگیرید و به این صورت هزینه ی کلی بازسازی را تخمین بزنید.

 

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟

 

بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم؟

اما سوال اصلی که مطرح می شود این است که بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم؟ اگر بازسازی شما اینگونه است که فقط محدوده خاصی را در بر می گیرد مثلا: آشپزخانه، اتاق خواب و … بنابراین پس از همان قسمت مورد نظر تغییرات شروع می شود. اما اگر بازسازی محدود به محل خاصی نیست و می توانیم با توجه به هدفی که از بازسازی داریم اولویت بندی را شروع کنیم. بنابراین از آن جایی که عمر و بقای یک ساختمان به استحکام و کاربردی بودن آن وابسته است بنابراین می توانیم از مقاوم سازی و پایدار کردن آن استفاده کنیم و سپس به مراحل دیگر مانند تغییر در ظاهر و … بپردازیم

 

بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم؟

 

تخریب، اضافه کردن

برای پاسخ به سوال بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم؟ باید بگوییم از آنجایی که در بازسازی تخریب، اضافه نمودن المان ها و … را داریم بنابراین ایجاد نخاله، گرد و خاک جزئی اجتناب ناپذیر است. چنین تغییراتی که زمان و مقیاس بیش تری را در بر می گیرد لازم است که در مراحل اولیه انجام شود تا هم نخاله ها زودتر از محل خارج شوند و هم گرد و غبار حاصل از تخریب و کندن زودتر تمام شود.

 

تاسیسات

از دیگر جواب های بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم؟ این است که یکی از حیاتی ترین مسائل برای بقای یک بنا این است که از تاسیسات سالم و مناسبی برخوردار باشد.تاسیسات لوله کشی، برق، سرمایش و گرمایش همگی از مهم ترین اجزای یک بنا هستند که زندگی در آن فضا را میسر می کند. بنابراین در صورتی که بررسی می کنید برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم، حتما تاسیسات را مدنظر قرار دهید که اگر نیاز به تعمیر و یا تعویض داشتند، به آن ها رسیدگی شود به خصوص لوله هایی که در کف قرار دارند و ممکن است که نم دهند.

 

صفر تا صد بازسازی خانه

 

سقف، کف، دیوارها

در جواب سوال بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم؟ باید بگوییم که در این مرحله می توانید به تعمیرات و یا رنگ کاری سقف، کف و دیوارها بپردازید. در این مرحله باید بررسی کنید که آیا این نقاط نیازی به تعمیر، بازسازی و … دارند یا خیر. ممکن است کف پوش ها نیاز به تعویض داشته باشند و یا دیوارها نیاز به رنگ کردن یا نصب کاغذ دیواری داشته باشند.

 

تعمیر و تعویض

می توانید اقداماتی دیگر مانند: تعویض درب و پنجره، دستگیره ها و … را نیز در این مرحله انجام دهید.

 

طراحی

در نهایت می توانید پس از ایجاد تغییرات، به طراحی و ایجاد تغییرات در بازسازی اداری یا خانه ی خود بپردازید. همه اقدامات مربوط به ظاهر در این مرحله انجام می شود.

 

مراحل بازسازی خانه

 

کلام آخر

در این بخش از آموزش بازسازی در سایت بازسازی لند بررسی کردیم که بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم؟ در وهله ی اول، باید بودجه ی بازسازی خود را مشخص کنیم و سپس طبق آن اولویت بندی کنیم که بازسازی از چه فضاها و المان هایی آغاز شود. پس از اولویت بندی می توانیم تغییرات را شروع کنیم ( تخریب، تعمیر و یا تعویض تاسیسات، تعمیر سقف و کف و دیوارها، تغییراتی مانند تعویض کابینت ها و قرنیزها، تعویض درب و دستگیره ها، تعویض کلید و پریزها و سپس طراحی داخلی).

اقدامات در بازسازی معمولا اگر مقیاس بزرگتری را در بر بگیرد، می توانند از تغییرات کلی شروع شود و تا تغییرات جزئی تر ادامه یابند. معمولا پس از انجام تغییرات کلی ، طراحی داخلی و دیگر تغییرات ظاهری صورت می گیرد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.