دیزاین اتاق اداری چگونه است؟

دیزاین اتاق اداری چگونه است؟

دیزاین اتاق اداری چگونه است؟

دیزاین اتاق اداری: همانطور که پیش تر در بازسازی لند خواندیم، محیط کار محلی است که افراد شاغل ساعات زیادی از عمرشان را در آن سپری می کنند. بنابراین لازم است در محیطی که کار می کنیم آرامش روانی داشته باشیم و دچار خستگی و یکنواختی نشویم. در این میان اما دیزاین اتاق اداری از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که در محیط اداری اصولا کارمندان ساعات زیادی از روز را پشت میز می گذرانند. در برخی محیط های اداری نیز ممکن است ارباب رجوع نیز رفت و آمد داشته باشد بنابراین علاوه بر راحتی کارمندان باید ارباب رجوع را نیز در نظر گرفت. در ادامه با ما همراه باشید تا این موضوع را دقیق تر بررسی کنیم.

 

دکوراسیون اتاق اداری

دیزاین اتاق اداری

اولین چیزی که در دیزاین اتاق اداری قصد داریم آن را بررسی کنیم، میزان تمرکز و حواس پرتی ای است که می تواند با دکور نامناسب در محیط ایجاد شود. در محیط اداری لازم است که تمرکز و آرامش به اندازه کافی باشد تا کارکنان بتوانند با تمرکز کافی کار کنند.قدم اولین برای این کار این است که شلوغی هایی که ممکن است در محیط وجود داشته باشند را حذف کنیم. با حذف وسایل و لوازم اضافه و قرار دادن هر وسیله در جای خودش بسیاری از شلوغی ها برطرف می شود و محیط به لحاظ بصری خلوت تر می شود. با توجه به این نکته بسیاری برای دکوراسیون محیط اداری سبک مینیمال و مدرن را انتخاب می کنند. این سبک ها در عین سادگی ای که دارند جذابیت زیادی دارند بنابراین جز سبک های محبوب می باشد (چه در کاربری اداری، مسکونی و …).

 

اکسسوری

در این مقاله ی دیزاین اتاق اداری می فهمیم که می توانید در بازسازی اداری برای روی میزها، قفسه ها و … از اکسسوری های ساده ای استفاده کنید که جزئیات کمتری دارند. این گونه تزئینات می توانند هم به محیط زیبایی ببخشند و هم تنوع بصری برای کارکنان داشته باشد.

 


دکوراسیون دفتر کار مدیریت

پیشنهاد ما: رنگ مناسب برای محیط اداری

مبلمان

سعی کنید در دیزاین اتاق اداری از مبلمانی استفاده کنید که ساده باشند و زیاد جاگیر نباشند. معمولا محیط های اداری فضای محدودی دارند (به خصوص اینکه اگر مبلمانی برای ارباب رجوع در نظر گرفته شده) . میز و صندلی ای که برای کارمندان در نظر گرفته می شود بهتر است که یکنواخت باشد هم به لحاظ ابعاد و هم طرح، این گونه نظم خاصی نیز به محیط بخشیده می شود.

 

پارتیشن بندی

ایا محیط اداری شما به گونه ای است که نیاز است بخش هایی از هم دیگر جدا شوند؟ می توانید در دیزاین اتاق اداری از پارتیشن ها استفاده کنید و محیط اداری یک دست خود را به فضاهای مجزا تبدیل کنید. پارتیشن بندی شیشه ای یکی از مرسوم ترین روش هایی است که در محیط های اداری انجام می شود. با پارتیشن شیشه ای علاوه بر اینکه فضاها از هم جدا می شوند، در عین حال با هم دیگر نیز ارتباط دارند.

 

مدیریت

در صورتی که واحد اداری شما دارای اتاق مدیریت است می توانید در دیزاین اتاق اداری از میز مدیریت به همراه صندلی استفاده کنید. می توانید در این اتاق شلف قرار دهید و داخل آن را اکسسوری ها و یا لوازمی که برایتان مهم است را قرار دهید.می توانید از قفسه کتاب نیز استفاده کنید و یکی از دیوار ها و یا پشت میز مدیریت را به کتابخانه تبدیل کنید.

 

کمد

در دیزاین اتاق اداری می توانید کمدی را در نظر بگیرید که همه کارکنان بتوانند در آن لوازم، کیف، لباس ها و … را قرار دهند. کمد مخصوص باعث نظم بخشیدن می شود و دیگر وسیله ای جلوی چشم نیست و هر کسی جای مخصوص به خود را دارد.

 

چیدمان اتاق کار اداری

کلام آخر

در این بخش از مقالات آموزش بازسازی سایت بازسازی لند تعدادی از فاکتورها برای دیزاین اتاق اداری را بررسی کردیم. مولفه های همچون سبک دکوراسیون که می تواند مدرن و یا مینیمال باشد و از جزئیات پرهیز شود و یا اینکه سبک های پرکاری همچون کلاسیک را برای سبک اداری در نظر گرفت. سبک دکوراسیون را می توان با توجه به کاربری نیز انتخاب کرد. معمولا برای فضاهای اداری رنگ های خنثی و ملایمی هم چون طوسی، کرم و سفید را در نظر می گیرند. ترکیب رنگ های خنثی با رنگ های جیغ نیز می توانند ترکیب خوب و قابل توجهی را به وجود آورند. معمولا فضاهای اداری چون محدودیت فضایی دارند، بهتر است که از قرار دادن لوازم غیر ضروری در آن پرهیز شود و لوازم مورد نیاز در آن قرار بگیرد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.