نمونه قرارداد بازسازی خانه

نمونه قرارداد بازسازی خانه

نمونه قرارداد بازسازی خانه

نمونه قرارداد بازسازی خانه: معمولا چند نمونه قرارداد بازسازی خانه وجود دارد که افراد از طریق آن ها اقدام به عقد قرارداد برای بازسازی می کنند. یکی از روش های قرارداد نویسی معمولا توسط خود شخص انجام می شود که نمی توان این کار را صد در صد توصیه کرد. اما نوع قراردادهای بازسازی یا از نوع پیمانکاری یا مدیریت پیمان می باشد. معمولا از قراردادهای مدیریت پیمان بعنوان معقول ترین و بهترین نوع قرارداد در ایران یاد می شود اما بیش ترین نوع قراردادنویسی مربوط به قراردادهای پیمانکاری می باشد. در ادامه این موضوع را دقیق تر بررسی می کنیم.

 

دانلود فایل pdf نمونه قرارداد بازسازی ( کلیک کنید )

 

برای شروع کار بازسازی حتما لازم است که عقد قرارداد بازسازی بین طرفین صورت بگیرد. قرارداد نویسی باعث می شود که از بروز بسیاری از مشکلات و چالش ها جلوگیری شود و وظایفی که طرفین به عهده دارند، به درستی انجام شود و به تعهدات خود عمل کنند. عملیات بازسازی کاری تخصصی است و نمی توان بدون مشورت و با تکیه بر اطلاعات خود این کار را شروع کنیم. بازسازی عملی تخصصی است که باید با مشورت مهندس معمار و یا تیم بازسازی این کار را انجام داد. برای بازسازی ابتدا باید فضاهایی که نیاز به بازسازی دارند را مشخص کنیم و بودجه ای که برای آن در نظر گرفته ایم را با توجه به حدود تغییرات تعیین کنیم.

 

 نمونه قرارداد بازسازی ساختمان pdf

در نمونه قرارداد بازسازی مواردی از این قبیل ذکر می شود:

  • -مشخصات طرفین قرارداد
  • -مشخصات پروژه
  • -هزینه بازسازی
  • -مدت زمان بازسازی
  • -تضمین ها و جریمه ها ، دیرکرد
  • -نحوه فسخ قرارداد
  • -حسن انجام کار و…

 

انواع نمونه قرارداد بازسازی خانه را به اختصار بررسی می کنیم:

 دانلود رایگان نمونه قرارداد بازسازی ساختمان

پیشنهاد ما: دیزاین اتاق اداری

مدیریت پیمان

در این نوع قرارداد تمام هزینه ها توسط کارفرما تامین می شود و پیمانکار اجرای آن را به عهده می گیرد. تمامی کارها، هماهنگی ها، اجرا، جمع اوری گروه بازسازی و … بر عهده مدیر پروژه یا پیمانکار است. اما دستمزد پیمانکار به این صورت پرداخت می شود که درصدی از کل هزینه های صرف شده به او تعلق می گیرد.

 

قرارداد پیمانکاری

در این نوع از قرارداد تمامی هزینه هایی که قرار است صرف شود در قرارداد ذکر می شود. مسائلی از جمله: خرید مصالح، دستمزد نیروها، هزینه های تخریب، جابجایی، ساخت و … در نهایت یک عدد کلی مطرح می شود (با توافق طرفین) و پیمانکار سود خود را از این رقم برمی دارد.

 

قرارداد بازسازی خانه از انواع قراردادهای پیمانکاری به شمار می آید که بین طرفین در ابتدای شروع کار تنظیم می شود. شما با نوشتن نمونه قرارداد بازسازی می توانید ملزومات و نکات مد نظر را در آن ذکر کنید و مانع از کارشکنی طرفین قرارداد شوید یا آن را به حداقل برسانید. با داشتن قرارداد می توانید جلوی ضررهای احتمالی را بگیرید، یا در صورتی که طبق شرایط طی شده به کارها و تعهدات عمل نشود، می توانید خسارت یا دیرکرد و … را از طرف مقابل دریافت کنید. از آن جایی که قراردادهای شامل ریز جزئیات هستند می توانند سند خوبی برای اثبات حرف خود (در صورت بروز مشکل) باشند.

 

 انواع قرارداد بازسازی

کلام آخر

در این بخش از بازسازی لند نمونه قرارداد بازسازی خانه را در دسترس شما عزیزان قرار داده ایم تا علاوه بر آشنایی با این نوع از قراردادهای پیمانکاری، با مفاد و نکات ذکر شده در این قرارداد آشنا باشید. در داخل قرارداد بازسازی مواردی اعم از : هزینه ها، مدت زمان انجام کار، دیرکرد، حسن انجام کار،  مشخصات طرفین پروژه، محل اجرای پروژه ، دستمزدها، تعهدات، جریمه ها، فسخ قرارداد، تضمین و … ذکر می شود. در صورتی که در میانه ی پروژه هر یک از طرفین به مشکلی بر بخورند و یا قصد کارشکنی داشته باشند، یا در زمان مقرر پروژه به اتمام نرسد می توان در جهت تامین ضرر و زیان اقدام کنند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.