رنگ مناسب برای محیط اداری

رنگ مناسب برای محیط اداری

رنگ مناسب برای محیط اداری

رنگ مناسب برای محیط اداری: در مقوله دکوراسیون داخلی می توان هر محیطی را با توجه به نوع کاربری، فعالیتی که در آن محیط انجام می شود و روحیه جمعی متناسب با فضا ، دیزاین کرد و به طراحی دکوراسیون داخلی آن محیط پرداخت. محل کار ما یکی از محیط هایی است که ساعات زیادی از عمرمان را در آن می گذرانیم.

بنابراین انتخاب رنگ مناسب برای محیط اداری یکی از موارد مهمی است که هم می تواند بر روحیه شما و هم مراجعین تاثیر مستقیم بگذارد. محیط اداری جزو محیط های رسمی است و اصولا فعالیت های رسمی در آن صورت می گیرد، بنابراین بهتر است که در انتخاب رنگ ها و جزئیات دقت بیش تری به خرج داد. در ادامه این مقاله آموزش بازسازی با ما همراه باشید تا این موضوع را جزئی تر بررسی کنیم.

 

رنگ مناسب برای محیط کار

رنگ مناسب برای محیط اداری

معمولا انتخاب دکوراسیون و رنگ در محل کار به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن نوع فعالیتی است که در آن محیط انجام می شود. بنابراین پیش از انتخاب و اجرای دکوراسیون بهتر است که به چندین سوال پاسخ دهید:

-چگونه فعالیتی قرار است در این محیط انجام دهیم؟

-رنگ محیط چگونه باشد تمرکز بشتری دارم؟

-چه چیزی باعث حواس پرتی می شود؟چه رنگی باعث حواس پرتی می شود؟

-ارباب رجوع در این محل رفت و آمد دارد یا خیر؟

 

پاسخ به این سوالات می تواند شما را در انتخاب رنگ مناسب محیط اداری کمک کند و دید واضح تری نسبت به آنچه می خواهید انتخاب کنید، داشته باشید. رنگی که برای محیط اداری خود در نظر می گیرید می تواند با توجه به نورپردازی شما تغییر کند. انواع رنگ را در دکوراسیون اداری به اختصار بررسی می کنیم.

 

 روانشناسی رنگ دفتر کار

 

آبی

رنگ آبی جزو رنگ های ملایم و چشم نواز در دکوراسیون داخلی است. معمولا گفته می شود که اگر در محیطی میخواهید تمرکز داشسته باشید، رنگ آبی را جزو اولویت هایتان قرار دهید.

 

سبز

رنگ سبز برای ما معمولا یادآور طبیعت است. سبز جزو رنگ های سرد است.  برای کسانی که ساعات طولانی در یک جای ثابت کار می کنند، این رنگ شاداب کننده است و خستگی را در می کند. بنابراین رنگ سبز و ترکیبات آن رنگ مناسب برای محیط اداری می باشد.  رنگ سبز نوعی اطمینان خاطر به افراد می دهد.

 

 رنگ دفتر کار کوچک

پیشنهاد ما: اصول طراحی دکوراسیون اداری

سفید

آیا محیط شما از نور کمی بهره می برد؟ نور طبیعی وارد محیط نمی شود و یا اینکه خیلی کم و محدود وارد می شود؟ در این مواقع رنگ سفید می تواند رنگ مناسب برای دکوراسیون یا بازسازی اداری محیط شما باشد. رنگ سفید هم محیط را روشن تر و هم دلبازتر جلوه می دهد بنابراین برای فضاهایی که کوچک هستند استفاده از رنگ های روشن و ترکیبی توصیه می شود.

 

طوسی

رنگ طوسی، خاکستری و طیف های مختلف آن ، جزو رنگ های محبوب و رنگ مناسب در دکوراسیون اداری می باشد. این رنگ بخصوص برای سبک دکوراسیون مینیمال بسیار جذاب و کاربردی است.

اما اگر محیط اداری شما به گونه ی است که در آن جلسات متعددی برگزار می شود و یا مشارکت و همفکری در آن زیاد صورت می گیرد می توانید اتاقی را برای این کار اختصاص دهید و در آن از رنگ های خلاقانه، روشن، پرجنب و جوش و پر انرژی استفاده کنید. رنگ هایی مانند زرد، نارنجی، بنفش و … جزو رنگ هایی هستند که علاوه بر تزریق انرژی به محیط می توانند خلاقیت و ایده پردازی شما را افزایش دهند.

 

کلام آخر

برای انتخاب رنگ مناسب برای محیط اداری در وهله اول باید در نظر بگیرید که در چگونه محیطی تمرکز دارید و بهتر کار می کنید. بسته به اینکه از چه سبک دکوراسیونی استفاده می کنید (کلاسیک، مدرن، مینیمال و … ) می توانید از رنگ های مختلف استفاده کنید. برای مثال در سبک کلاسیک استفاده از رنگ های تیره، آیتم هایی مانند چرم، چوب و … بسیار مرسوم است اما برای سبک هایی مانند مینیمال رنگ هایی مانند طوسی، کرم، سفید و … بسیار کاربری است.

یکی دیگر از آیتم هایی که لازم است در انتخاب رنگ به آن دقت کنیم، متراژ فضایی است که در اختیار داریم. مثلا برای فضاهای کوچک و بسته بهتر از که از رنگ های روشن و حنثی و ترکیبات آن ها استفاده کنید، اما برای فضاهایی که بزرگ هستند می توانید از رنگ های تیره تر هم استفاده کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.