انواع دستگیره کابینت آشپزخانه

انواع دستگیره کابینت آشپزخانه

انواع دستگیره کابینت آشپزخانه

انواع دستگیره کابینت آشپزخانه: اگر قصد بازسازی خانه یا منزل خود را دارید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید زیرا در این بخش از مقالات آموزشی سایت بازسازی لند میخواهیم به معرفی انواع دستگیره کابینت آشپزخانه بپردازیم که یکی از ارکان مهم در جلوه دادن و زیبایی کابینت و آشپزخانه ی شما می باشد.

به این نکته توجه کنید که اگر در خرید دستگیره های کابینت خود دقت لازم را نداشته باشید و یک دستگیره ی با کیفیت و متناسب با کابینت های خود را انتخاب و خریداری نکنید ممکن است در آینده دچار مشکل و پشیمانی شوید پس برای انتخاب بهتر باید اطلاعات کافی درباره ی این دستگیره ها داشته باشید.

 

انواع دستگیره کابینت آشپزخانه

برای آشنایی با انواع دستگیره کابینت آشپزخانه باید به این نکته دقت کنید که تنوع دستگیره ها در بازار بسیار زیاد می باشد اما شما برای داشتن یک انتخاب درست علاوه بر در نظر گرفتن سلیقه ی خود باید به نوع کابینت خود و نوع دکوراسیون خانه و آشپزخانتان که ممکن است در سبک های: کلاسیک، نئوکلاسیک، مدرن، مینیمال و… باشد توجه کنید زیرا اگر از دستگیره های بی ربط استفاده کنید نه تنها زیبایی به موجد نمی آید بلکه بعد ها از خرید خود بسیار پشیمان خواهید شد حال در ادامه شما را به انواع دستگیره های مناسب کابینت آشپزخانه آشنا خواهیم کرد که عبارتنداز:

 

1- دستگیره کابینت دکمه ای

اولین مورد که در لیست انواع دستگیره کابینت آشپزخانه قرار می گیرد مدل دکمه ای است که دارای مدل ها و اشکال گوناگونی چون دایره، مربع، مستطیل و… می باشد. باید بدانید که دستگیره های دکمه ای بسیار ظریف و ضعیف می باشند و توسط یک پیچ در انتها به کابینت شما وصل خواهند شد به همین دلیل ممکن است گزینه ی مناسبی برای کشو ها و یا کابینت های سنگین نباشد. جالب است بدانید که که اگر عرض کشو یا کابینت ها زیاد باشد ( بالای 18 ) سانتی متر از دو دستگیره ی دکمه ای استفاده خواهد شد.

 

انواع دستگیره کابینت آشپزخانه

 

2- دستگیره کابینت خطی

دومین دستگیره که طرفدار های زیادی هم دارد و از انواع دستگیره کابینت آشپزخانه به حساب می آید مدل خطی است که همانطور که از نامش پیداست مانند یک خط می باشد و به صورت عمودی و یا افقی بر بروی کابینت نصب خواهد شد. این دستگیره برخلاف مورد قبلی توسط دو پیچ به کابینت وصل می شود و این دلیل باعث شده است که به دستگیره های دو پیچ نیز شناخته شود از این دستگیره برای انواع کابینت های ام دی اف، ممبران، فلزی و… استفاده خواهند کرد.

 

انواع دستگیره کابینت آشپزخانه

 

3- دستگیره کابینت میله ای

سومین دستگیره از انواع دستگیره کابینت آشپزخانه مدل میله ای می باشد که همانند دستگیره ی خطی توسط دو تا پیچ به کابینت وصل می شود و از همین رو از مقاومت بالاتری نیز برخوردار است. اگر شما دارای کابینت ها یا کشو های عریض می باشد پیشنهاد می کنیم از این نوع دستگیره که وزن زیادی را نیز میتواند تحمل کند استفاده کنید.

 

انواع دستگیره کابینت آشپزخانه

 

4- دستگیره کابینت آویز

چهارمین مدل از انواع دستگیره کابینت آشپزخانه مدل زیبا و سلطنتی آویز است. این نوع از دستگیره که به آن قطره ای نیز می گویند بیشتر جنبه ی تزئینی دارد و به صورت متداول برای کابینت های پر مصرف استفاده نمی شود زیرا نمیتواند وزن زیادی را تحمل کند. از این دستگیره ها بیشتر برای میز تحریر یا میز های آرایشی یا کابینت های دکوری یا در گذشته برای بوفه ها استفاده می شده است. این دستگیره مناسب دکوراسیون های سنتی یا سلطنتی می باشد و هیچ ارتباطی با سبک های مدرن ندارد.

 

انواع دستگیره کابینت آشپزخانه

 

5 دستگیره کابینت مخفی یا شاخه ای

از دیگر انواع دستگیره کابینت آشپزخانه میتوانیم به مدل مخفی یا شاخه ای اشاره کنیم که بسیار ترند شده است و در دکوراسیون های مدرن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگیره ها به صورت توکار می باشند و جزئیات زیادی از آن ها مشخص نیست. در واقع این مدل از دستگیره ها بر روی کابینت طراحی شده است که به چشم نمی آید ولی به راحتی شما میتوانید با آن درب کابینت های خود را به خوبی باز و بسته کنید این دستگیره بیشتر برای آشپزخانه های کوچک نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

انواع دستگیره کابینت آشپزخانه

 

6- دستگیره کابینت کلاسیک

آخرین دستگیره از انواع دستگیره کابینت آشپزخانه مدل کلاسیک است که مخاطب های خاص خودش را دارد و روی این دستگیره ها خطوط و طرح های ظریف خاصی موجود می باشد. بیشترین رنگی که از این دستگیره ها در اجرای کابینت مورد استفاده قرار خواهد گرفت طلایی می باشد.

 

انواع دستگیره کابینت آشپزخانه

 

کلام آخر

ما در این نوشته سعی کردیم شما را به صورت کامل با انواع دستگیره کابینت آشپزخانه پر کاربرد و پر استفاده و موجود در بازار آشنا کنیم و ویژگی های هر یک از این دستگیره ها را به صورت مختصر برای شما بیان کردم. حال شما با توجه به نیاز و بودجه و فضای آشپزخانه ی خود میتوانید از هر یک از این دستگیره ها استفاده کنید و زیبایی را به خود و خوانواده تان هدیه دهید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.