بازسازی خانه با کاغذ دیواری

بازسازی خانه با کاغذ دیواری

بازسازی خانه با کاغذ دیواری

بازسازی خانه با کاغذ دیواری: در این مقاله از سایت بازسازی لند خواهیم دانست که هنگام بازسازی داخلی ، دکوراسیون و دیزاین داخلی (در برخی موارد حتی معماری فضا) دچار تغییراتی خواهد شد. ممکن است برخی از الگوهای قدیمی را در خانه خود تغییر دهید و چیز جدیدتری را جایگزین آن کنید. این تغییرات به عواملی همچون بودجه ، سلیقه کارفرما و … بستگی دارد.

بازسازی اداری یا خانه و… زمانی انجام می شود که چندین سال از ساخت خانه گذشته باشد و اکنون خرابی های در آن به وجود آمده که عملکرد خانه را دچار مشکل کرده است. دیواری های کف و دیوار ها می توانند فضا را ناخوشایند جلوه دهد. اما تا کنون برای بسیاری سوال شده است که بازسازی خانه با کاغذ دیواری مناسب تر است یا رنگ. در ادامه بیش تر آن را بررسی خواهیم کرد.

 

بازسازی داخلی با کاغذ دیواری

بازسازی خانه با کاغذ دیواری

اما اصلی ترین تفاوت رنگ و کاغذ دیواری را می توان در طرح و نقش آن دانست. کاغذ دیواری ها از طرح و رنگ های مختلف و مناسب برای هر سبک دکوراسیونی تولید شده اند. اما رنگ ها غالبا ساده هستند. کاغذ دیواری ها چشم گیر و متنوع هستند اما رنگ ها خیر.

 

سبک دکوراسیون

برای بازسازی خانه با کاغذ دیواری، ابتدا سبک دکوراسیون خود را انتخاب کنید و سبک با توجه به آن کاغذ دیواری ای با طرح و رنگ مناسب را انتخاب کنید. گاهی افراد با توجه به کاربری آن فضا کاغذ دیواری متناسب با همان کاربری را انتخاب می کنند. مثلا جایی مثل کتابخانه یا دفترکار دیده شده ست که از طرح های کتاب، نوشته و … استفاده می کنند. این گونه کاغذ دیواری ها معمولا جلب توجه می کنند و حتی میتوانند نقطه کانونی یک فضا نیز باشند.

 

بازسازی خانه با انواع کاغذ دیواری

پیشنهاد ما: بازسازی خانه قدیی به سبک سنتی

نقطه کانونی

برخی نیز کاغذ دیواری ها را به این شکل مورد استفاده قرار می دهند که یک دیوار را برای جلب توجه یا ایجاد نقطه کانونی از کاغذ دیواری ای شلوغ یا بسیار چشمگیر استفاده می کنند و کاغذ دیواری های دیگر را ساده تر در نظر می گیرند. برای بازسازی کف و دیوارها به خصوص اگر ملک شما قدیمی باشد باید چک کنید که نشتی در لوله های و خرابی وجود نداشته باشد. چون ممکن است نم وجود داشته باشد و موجب خرابی کاغذ دیواری شود.

 

بازسازی دیوار های خانه با کاغذ دیواری

محیط سرد

در بازسازی خانه با کاغذ دیواری باید دقت کنید که که پس از نصب کاغذها نباید در محیط سرد باشند زیرا کاغذها در محیط سرد بلند می شوند و به دیوار نمی چسبند. معمولا برای کاغذ دیواری شش ماه اول را توصیه می کنند. برای چنین کارهایی نیاز به فصول گرم داریم بنابراین تا حد ممکن سعی کنید کارهایی مثل کاغذ دیواری، گچکاری و نقاشی و … را که نیاز به خشک شدن دارند را در فصول گرم انجام دهید.

 

محیط های مرطوب

کاغذ دیواری را برای محیط های مرطوب و یا لکه پذیر استفاده نکنید، زیرا چنین مکان هایی لازم است که زود به زود شسته شوند بنابراین نم و رطوبت در آن ها بالا است. اما می توانید برای جاهایی مانند اتاق خواب، پذیرایی، پشت تلویزیون و … از کاغذ دیواری ها استفاده کنید. نصب کاغذ دیواری نیاز به مهارت و ظرافت دارد و بنابراین بهتر است که با کسی همکاری کنید که تجربه این کار را داشته باشد و خروجی نهایی شما تمیز و قابل قبول باشد. در صورتی که نصب کاغذ دیواری اصولی و تمیز نباشد ، هزینه و وقت شما هدر رفته است.

 

کاغذ دیواری های لاکچری

 

کلام آخر

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که پس از چندسال زندگی در یک ملک ، آن را بازسازی کنید تا مجددا بنا را احیا کنید و عملکردهای آن را بهبود دهید و بتوانید از آن مجددا استفاده کنید. یکی از فایده های بازسازی خانه این است که می توانید حتی خانه های قدیمی را مجهز به امکانات و متریال جدید و مدرن کنید. ممکن است که کف ملک را از سرامیک به پارکت و یا سنگ تغییر دهید، دیوار را از رنگ تبدیل به کاغذ دیواری کنید یا بالعکس.

ممکن است در این مورد حتی دچار تردید شوید که آیا بازسازی خانه با کاغذ دیواری مناسب است یا رنگ. نمی توان در این باره بطور قطعی اظهار نظر کرد اما زمانی که نیاز به طرح های شلوغ یا طرح دار دارید، کاغد دیواری انتخاب مناسبی است و زمانی که تنها به یک رنگ شاد نیاز دارید می توانید از طریق نقاشی دیوارها این کار را انجام دهید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.