اصول بازسازی خانه کوچک

اصول بازسازی خانه کوچک

اصول بازسازی خانه کوچک

اصول بازسازی خانه کوچک: امروزه با زیاد شدن خانه های کوچک به خصوص خانه های 40 و 50 و 60 متری بیشتر افراد به دنبال طراحی یا دکوراسیون های اصولی رفته اند تا با داشتن فضای کوچک بهترین انتخاب ها را داشته باشند ما در این نوشته ی آموزش بازسازی میخواهیم به بررسی اصول بازسازی خانه کوچک بپردازیم و تمامی نکاتی که لازم است در بازسازی خانه رعایت کنید را به شما آموزش دهیم پس تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

 

اصول بازسازی خانه کوچک

در این بخش میخواهیم به شما ثابت کنیم که با دانستن اصول بازسازی خانه کوچک میتوانید خانه ی خود را دلبازتر و بزرگ تر نشان دهید به گونه ای که تمامی وسایل ضروری و مورد نیاز در خانه جای بگیرند درواقع شما یاد خواهید گرفت که چگونه با رعایت چند نکته ی ساده از تمام فضا به درستی استفاده کنید. یکی از مشکلاتی که خانه های کوچک دارند کمبود فضا و نور ناکافی می باشد که در برخی از خانه میتواند با برداشتن یا جابجا کردن دیوار ها و عوض کردن نقشه ی خانه این مشکل را حل کرد ولی در برخی دیگر از خانه این امکان وجود ندارد و شما فقط با انتخاب و چیدمان درست وسایل و رعایت برخی از نکات میتوانید این مشکلات را حل کنید که در ادامه به بررسی دقیق تر نکات لازم خواهیم پرداخت.

 

اصول بازسازی خانه کوچک

نورپردازی در خانه کوچک

یکی از مهم ترین ارکان در رعایت اصول بازسازی خانه کوچک توجه به نورپردزی ها می باشد یعنی هرچقدر نور خانه بیشتر باشد، خانه بزرگتر و دلباز تر دیده خواهد شد بنابراین برای افزایش نور در خانه های کوچ میتوانید هم از نور های طبیعی و هم مصنوعی استفاده کنید. توجه داشته باشید استفاده از هالوژن های توکار یکی از بهترین راه ها برای افزایش نور در خانه های کوچ می باشد.

 

استفاده از رنگ های روشن در خانه کوچک

همانگونه که در بخش بالا گفته شد رنگ روشن یا نور میتواند باعث بزرگتر دیده شدن خانه شود بنابراین سعی کنید از رنگ هایی مانند: سفید، طوسی، کرم و.. بیشتر در دکوراسیون خانه یا رنگ دیوار ها استفاده کنید تا فضا بزرگتر دیده شود درواقع استفاده از رنگ روشن یکی دیگر از نکات اصول بازسازی خانه کوچک می باشد که باید به آن توجه ی ویژه ای شود. برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله ی ” کاغذ دیواری مناسب خانه کوچک ” را مطالعه کنید.

 

خرید مبلمان با ارتفاع کم

یکی دیگر از مواردی که در اصول بازسازی خانه کوچک باید به آن توجه شود استفاده از مبلمان با ارتفاع کم است که این عمل باعث بلند تر دیده شدن ارتفاع سقف می شود و این عمل در بزرگتر دیده شدن فضا بسیار موثر است. جالب است بدانید که تنوع اینگونه مبلمان به ویژه در سبک مینیمال بسیار زیاد است و شما به راحتی میتوانید با هر سلیقه ای مبلمان مد نظرتان را پیدا و خریداری کنید از دیگر ویژگی هایی که مبلمان با ارتفاع کم دارد این است که اگر در چیدمان این مبل ها را جلوی پنجره ها قرار دهید دیگر جلوی نور را نخواهد گرفت.

 

استفاده از رنگ های روشن در خانه کوچک

 

استفاده کردن از طرح های ساده

یکی دیگر از نکاتی که در اصول بازسازی خانه کوچک باید رعایت کنید در هنگام خرید وسایل برای دکوراسون خانه می باشد که از طرح های ساده یا به اصطلاحی مینیمال استفاده کنید و از طرح هایی مانند: شطرنجی، گلدار و.. پرهیز کنید زیرا برای فضای کوچک اینگونه از طرح ها سبب میشود خانه شلوغ تر دیده شود و فضا کوچ تر جلوه کند.

 

استفاده از وسایل تاشو

از دیگر موارد که در اصول بازسازی خانه کوچک میتوانید از آن استفاده کنید انتخاب وسایلی تاشو می باشد که فضای کمتری را اشغال کنید و باعث بزرگتر دیده شدن خانه شود برای مثال شما میتوانید از تخت خواب های تاشو استفاده کنید تا در صورتی که به تخت خواب نیاز نداشتید تخت را جمع کرده و از فضای اتاق بیشتر استفاده کنید.

 

اصول بازسازی خانه کوچک

 

در بازسازی خانه های کوچک چه کارهایی نباید کنیم؟

  • پرهیز کردن از انتخاب و خریداری وسایل با طرح های شلوغ
  • پرهیز کردن از وسایل و دکوراتیو های زیاد
  • پرهیز کردن از رنگ های زیاد در دکوراسیو یا رنگ دیوار ها
  • پرهیز کردن از استفاده ی زیاد از گل و گیاهان طبیعی یا مصنوعی
  • پرهیز از خرید فرش های بزرگ با طرح های شلوغ

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.