اصول بازسازی نمای ساختمان

اصول بازسازی نمای ساختمان

اصول بازسازی نمای ساختمان

اصول بازسازی نمای ساختمان: در این بخش از مقالات آموزشی سایت بازسازی لند میخواهیم به بررسی اصول بازسازی نمای ساختمان بپردازیم. در زمان های گذشته به نمای ساختمان کمتر توجه می شد و بیشتر تمرکز بر روی دکوراسون داخلی خانه بود اما امروزه به نمای بیرونی ساختمان ها نیز توجه می شود و ساختمان های زیبایی می سازند اگر شما نیز قصد بازسازی خانه یا بازسازی اداری و حتی بازسازی باغ و ویلا خود را دارید پیشنهاد میکنیم حتما تا انتهای این نوشته همراه ما باشید زیرا نکاتی گفته خواهد شد که دانستن آن قبل از بازسازی الزامی است.

 

اصول بازسازی نمای ساختمان چیست؟

یکی از بهترین روش ها برای داشتن یک خانه ی نو بازسازی می باشد زیرا هم از لحاظ مالی به صرفه است هم سرعت کار بسیار بیشتر است بازسازی به شما کمک می کند تا علاوه بر داشتن ظاهری زیبا و نو از خرابی ها، نشتی آب، شکستگی ها و… نمای ساختمان جلوگیری کنید. ما برای این کار یک سری اصول و مراحل را باید انجام دهید که ما در ادامه به اصول بازسازی نمای ساختمان خواهیم پرداخت و مراحل را قدم به قدم به شما آموزش خواهیم داد.

 

اصول بازسازی نمای ساختمان

 

مراحل بازسازی نمای ساختمان

برای بازسازی یک ساختمان قدیمی با فرسوده این مراحل را باید قدم به قدم طی کنید تا به نتیجه ی دلخواه برسید این مراحله عبارتنداز:

 

بررسی و مقاومت ساختمان

اولین مرحله ای که جز اصلی ترین رکن های اصول بازسازی نمای ساختمان می باشد بررسی ساختمان فرسوده است. نتیجه ی این بررسی به شما این امکان را می ده که بدانید آیا بازسازی روی سازه های ساختمان جوابگو می باشد یا نه یا حتی به این نکته پی خواهید برد که آیا ساختمان مقاومت این را دارد که بازسازی رویش انجام شود و یا حتی از نظر اقتصادی بازسازی برای ساختمان به صرفه می باشد یا خیر؟ این بررسی ها توسط افراد متخصص صورت می گیرد ه از روش های مختلفی مانند ضربه زدن به دیوار ها صورت می گیرد همچنین تمامی سیم کشی ها و لوله های فاضلاب و… نیز بررسی خواهد شد.

 

جداسازی قسمت های قدیمی

در این بخش که جز اصول بازسازی نمای ساختمان به حساب می آید تمامی قسمت های خراب و فرسوده باید جدا سازی بشود مانند دیوارهایی که نم زده است برای این کر نیز ابتدا باید قسمت هایی مانند در و پنجره، سیم کشی ها، لوله ها، روکش ها و… جدا سازی شود تا راحت تر کار انجام شود.

 

برآورد و مدیریت هزینه ها

مرحله ی بعدی از بازسازی نمای یک ساختمان که شاید بتوان گفت بخش اصلی در اصول بازسازی نمای ساختمان می باشد مدیریت کردن و تخمین هزینه هاست که با بررسی کردن طرح های قابل اجرا و میزان خرابی ساختمان به دست خواهد آمد.

 

اصول بازسازی نمای ساختمان

ترمیم و محافظت بتن قدیمی

از دیگر مراحل مهم که جز اصول بازسازی نمای ساختمان به حساب می آید ترمیم و محافظت از بتن قدیمی ساختمان است. برای تعمیر کردن بتن میتوانید ابتدا بخش های فرسوده را جدا سازی کرده و بخش های به درد بخور را تمیز و آماده ی نوسازی کنید. سپس از این بخش نوسازی شده باید محافظت کنید تا در آینده دچار مشکل نشود برای انتخاب این لایه ی محافظ باید به خاصیت ارتجاعی، انتشار بخار، مقاومت در برابر آب و فرسودگی، کاربر پسند توجه کنید.

 

عایق کاری نمای ساختمان

از مهم ترین مراحل بازسازی و اصول بازسازی نمای ساختمان عایق کاری می باشد که عمر ساختمان را در سال های پیش رو بالا می برد و از بتن و نمای ساختمان محافظت می کند این مرحله جز حساس ترین قسمت ها می باشد که باید توسط افراد متخصص و کار بلد صورت بگیرد. جالب است بدانید یکی از دلایلی که برخی از خانه ها به سرعت فرسوده یا تخریب می شوند این است که به درستی عایق کاری نشده اند.

 

اصول بازسازی نمای ساختمان

تکمیل کردن نما

مرحله ی آخر که جز اصلی ترین بخش اصول بازسازی نمای ساختمان است بعد از انجام کارهای گفته شده در بالا مرحله ی تکمیل کردن نمای ساختمان با انتخاب متریال های با کیفیت و طراحی مدرن و اصولی می باشد که نتیجه ای مطلوب و دلخواه به شما خواهد داد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.