ایده برای بازسازی خانه (ایده هایی که بازسازی خانه شما را متحول میکند)

ایده برای بازسازی خانه (ایده هایی که بازسازی خانه شما را متحول میکند)

ایده برای بازسازی خانه (ایده هایی که بازسازی خانه شما را متحول میکند)

ایده برای بازسازی خانه: ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که به فکر بازسازی خانه خود بفتید. بازسازی هم می تواند جنبه تغییر محیط و فضا را داشته باشد که به نوعی برای ایجاد تنوع می باشد و هم می تواند برای بالابردن بقا و عمر ملک و محل سکونت شما باشد. زمانی که شما اقدام به بازسازی می کنید، طبیعتا ایده برای بازسازی خانه خود در سر دارید که می توانید با شخص یا پیمانکاری که قرارداد بازسازی را با او منعقد کرده اید، در میان بگذارید و با توافق و مشورت به طرح نهایی برسید.

ممکن است که شما تعدادی ایده برای بازسازی خانه داشته باشید اما تمامی آن ها قابل اجرا نباشند. این که تا چه میزان ایده های شما قابلیت اجرا و پیاده سازی داشته باشند بستگی به تشخیص معمار و تیم اجرایی شما دارد. البته باید در نظر داشته باشید که ایده هایی که در نظر دارید را نسبت به بودجه خود بسنجید و سپس نسبت به اجرای آن ها اقدام کنید. در ادامه تعدادی از ایده ها را به اختصار بررسی می کنیم.

 

رنگ آمیزی

می توانید برای اینکه در خانه خود تغییر ایجاد کنید، به رنگ آمیزی دیوارهای خود فکر کنید. میتوانید با توجه به محیط و دکوراسیون خود دیوارهایی متناسب با رنگ های مبلمان و یا مکمل آن ها را انتخاب کنید. می توانید از یک یا دو رنگ شاد و جلب توجه کننده در فضا استفاده کنید و حس تمرکز و توجه را در فضا به وجود آورید.

 

نورپردازی در بازسازی خانه

نقطه کانونی

اما نقطه کانونی دیگر ایده برای بازسازی خانه می باشد. می توانید محلی را برای بوجود آوردن این نقطه مهیا کنید. مثلا دیوارپوشی متفاوت، یا تی وی وال مجزا برای این نقطه در نظر بگیرید. تی وی وال می تواند با متریالی متفاوت یا معماری خاص ایجاد شود.

 

تغییر رنگ کابیت ها

یک ایده برای بازسازی خانه تغییر دادن رنگ کابینت های یک آشپزخانه می باشد که امری به صرفه می باشد و شما نیازی به بازسازی کامل آشپزخانه ی خود نخواهید داشت همچنین برای این کار میتوانید از برچسب های کابینت نیز استفاد کنید البته اگر دارای بودجه ی بیشتری هستید میتوانید به صورت کامل کابینت های خود را نیز تعویض کنید.

ایده برای بازسازی خانه

نورپردازی

می توانید در هنگام بازسازی نوع نورپردازی خود را تغییر دهید. مثلا از نورهای خطی، آباژوها ، نورهای آویز استفاده کنید و در قسمت های مختلف خانه این نور را پخش کنید. هم چنین می توانید نورهای مخفی را در جاهای مختلف مانند سقف کاذب، دیوارهای کاذب، تی وی وال و … به کار ببرید که در بازسازی اداری هم نیز به شدت استفاده می شود.

 

نورپردازی در بازسازی خانه

دیوارپوش

تغییر رنگ و شکل دیوارها یک ایده برای بازسازی خانه است که می توان آن را زمان بازسازی قید کرد. در صورتی که می خواهید دیوارپوش قسمت هایی مانند بین کابینت ها را تغییر دهید اما بودجه کافی ندارید و یا حتی شرایط بازسازی و بنایی را ندارید می توانید از دیوارپوش های چسبی که با طرح های کاشی و سرامیک تولید شده اند استفاده کنید. علاوه بر اینکه هزینه پایین تری دارند، تمیز و بدون نیاز به تجهیزات خاصی نصب می شوند.

 

دیوار پوش در بازسازی خانه

درب ها

در صورتی که در زمان بازسازی بودجه شما در حدی نیست که به تعویض درب و پنجره ها بپردازید پس آن ها را رنگ آمیزی کنید. می توانید رنگ آمیزی های متناسب با طرح چوب انجام دهید. این ایده حتی برای درب و پنجره های فلزی و فولادی نیز بسیار پرکاربرد است.

 

ایده برای بازسازی ساختمان

اضافه کردن فضا

اضافه کردن فضا نیز دیگر ایده برای بازسازی خانه است که می توانید در هنگام بازسازی به آن توجه کنید . فرض بر اینکه خانه شما فضای پرت دارد و این فضاها را صرفا برای عبود و مرور مورد استفاده قرار می دهید. می توانید این فضا ها را تبدیل به مکانی دلنشین کرده. مثلا با قرار دادن گل و گیاهان آن جا را به محیطی شبیه به گلخانه مانند تبدیل کنید. می توانید با قرار دادن صندلی یا حتی یک میز ، فضای مطالعه یا محیطی آرام برای انجام کارهای خود به وجود آورید و محیطی دوست داشتنی برای خود به وجود آورید.هم چنین پیشنهاد میکنیم مقاله ی آیا بازسازی نیاز به مجوز دارد را نیز مطالعه نمایید.

 

اضافه کردن فضا در بازسازی خانه

کلام آخر

همانطور که خواندیم ایده برای بازسازی خانه زیاد است اما معیارهایی را برای بازسازی باید در نظر گرفت. عواملی مانند زمان، بودجه، تیم اجرایی و … جزو موارد تاثیر گذار در بازسازی است. هنگامی که بودجه شما نسبت به ایده های شما کم تر باشد، میتوانید از ایده های جایگزین استفاده کنید. اگر از تیم بازسازی متخصص استفاده کنید آن ها می توانند بهترین ایده ها را متناسب با بودجه به شما ارائه دهند.اما در صورتی که کار بازسازی را خودتان انجام می دهید ممکن است پس از اجرایی شدن آن را نپسندید و متناسب با تصورات شما نباشند.  بنابراین علاوه بر زمان، بودجه خود را نیز هدر داده اید بنابراین در هنگام بازسازی به این نکته مهم توجه کنید.هم چنین شما میتوانید از طریق گروه بازسازی لند وب سایت خدمات بازسازی نیز کمک بگیرید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.