کاغذ دیواری مناسب خانه کوچک

کاغذ دیواری مناسب خانه کوچک

کاغذ دیواری مناسب خانه کوچک

کاغذ دیواری مناسب خانه کوچک: در این بخش از بازسازی لند به سراغ یکی از مهم ترین اجزای دکوراسیون داخلی رفته ایم. حتما اگر تجربه تغییر و بازسازی و یا تعویض خانه خود را داشته اید، می دانید که انتخاب کفپوش و دیوارپوش ها جزو مسائل چالشی است. زیرا در متراژ بزرگ اجرا می شوند و جزو مهم ترین بخش های هر فضایی محسوب می شوند.

اما برای خانه هایی با متراژهای کوچکتر گاهی انتخاب ها سخت تر می شود و محدودیت هایی به وجود می آید. مثلا کاغذ دیواری مناسی خانه کوچک با خانه های بزرگ تفاوت هایی دارد و بهتر است که برخی نکات در نظر گرفته شود، چون بی توجهی به آن می تواند گاهی نتایجی مثل تاریک و یا دلگیر شدن خانه، کوچکتر نشان دادن خانه و … را داشته باشد. در ادامه این موضوع را بیش تر بررسی خواهیم کرد.

 


کاغذ دیواری مناسب پذیرایی کوچک

کاغذ دیواری مناسب خانه کوچک

در سالیان اخیر کاغذ دیواری به یکی از پرمصرف ترین دیوارپوش ها تبدیل شده است. یکی از مزیت هایی کاغذ دیواری که آن را برخی به رنگ ترجیح میدهند این است که کثیف کاری و پروسه طولانی مثل رنگ کردن را ندارد. نیاز به تجهیزات زیاد ندارد.  برای انتخاب کاغذ دیواری براساس متراژ خانه ابتدا این نکته را در نظر داشته باشید که واحد شما از نظر نورگیری چگونه است؟ دکوراسیون و مبلمان شما در چه طیف رنگی است؟ روشن است یا تیره؟ قصد دارید که فضایی با ترکیب رنگ خنثی داشته باشید و یا رنگ های پر انرژی، گرم یا سرد ؟

 

حتما شنیده اید که می گویند رنگ های گرم خانه را گرم و صمیمی نشان می دهند. این ویژگی باعث می شود که خانه کوچک تر نیز بنظر برسند. بنابراین در اینجا کاغذ دیواری مناسب خانه کوچک، کاغذ دیواری هایی به رنگ سرد هستند. طیف رنگی سفید، طوسی و … نیز که از دسته رنگ های خنثی محسوب می شوند می تواند گزینه مناسبی برای فضاهای کوچک باشند. توجه داشته باشید که از رنگ های متضاد نیز استفاده کنید زیرا یکنواختی در رنگ ها می تواند خستگی و یکنواختی برای چشم ایجاد کند. بنابراین هارمونی را در محیط رعایت کنید.

 

کاغذ دیواری مناسب خانه کوچک

پیشنهاد ما: کاغذ دیواری مناسب فضای اداری

یک نوع دیگر از کاغذ دیواری مناسب خانه کوچک کاغذ دیواری های طرح دار است. اما چه نوع طرحی؟ معمولا طرح های بزرگ و درشت فضا را بزرگتر نشان می دهند و کاغذ دیواری هایی با طرح های ریزتر فضا را بزرگتر نشان می دهند. انتخاب کاغذ دیواری با طرح های مناسب می تواند به فضای شما عمق دهد. یکی دیگر از نکاتی که لازم است برای خانه های کوچک یادآوری کنیم این است که سعی کنید کاغذ دیواری هایی با طرح کلاسیک انتخاب نکنید. طرح ها و دکوراسیون و کلاسیک چون پرکار و با جزئیات زیاد هستند می توانند فضای زیادی را اشغال کنند. اما در عوض دکوراسیون مدرن می تواند انتخابی کاملا مناسب برای خانه ی شما باشد.

 

اما قصد داریم ترکیب دیگری با کاغذ دیوار را معرفی کنیم. می توانید در کنار کاغذ دیواری خود رنگ نیز به کار ببرید و ترکیب روشن و تیره تر را با هم بکار ببرید. اما ترکیب رنگ و کاغذ دیواری نیز باید هنرمندانه و با دقت باشد و به گونه ای نباشد که به ذوق بزند. می توانید دیوار اصلی یا کانونی را از کاغذ دیواری استفاده کنید و دیوار های فرعی و یا کوچکتر را با استفاده از رنگ ، رنگ آمیزی کنید. بسته به نوع و رنگ بندی دکوراسیونی که دارید می توانید روی انتخاب رنگ کاغذ دیواری و رنگ مانور دهید.

 

کاغذ دیواری مناسب برای پذیرایی کوچک

کلام آخر

در این بخش کاغذ دیواری مناسب خانه کوچک را بررسی را کردیم. در بازسازی خانه باید به این نکته توجه کنیم که سبک هایی مانند کلاسیک و پرکار، طرح های شلوغ و … می توانند فضا را کوچکتر نشان دهند و در عوض طرح های ساده، مینیمال و مدرن می توانند فضای شما را بازتر نشان دهد. اما به لحاظ رنگی، رنگ های گرم و تیره می توانند فضا را بسته و کوچکتر نشان دهند اما رنگ های روشن و خنثی می توانند فضای شما را بزرگتر نشان دهند. در انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری نیز باید توجه داشته باشید که طرح های کوچک و مینیمال برای خانه کوچک شما بسیار مناسب است . بنابراین با دقت و مشورت می توانید بهترین کاغذ دیواری را برای خانه ی خود انتخاب کنید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.