ایده بازسازی آشپزخانه

ایده بازسازی آشپزخانه

ایده بازسازی آشپزخانه

ایده بازسازی آشپزخانه: آشپزخانه به عنوان قلب هر خانه ای ممکن است بعد از گذشت چندین سال از زمان ساختش نیاز به بازسازی و مرمت پیدا کند. از آنجایی که آشپزخانه محل پخت و پز ، شستشو…. و فعالیت های این چنینی است پس عملکرد آن بسیار مهم است و اگر اختلالی در عملکرد آن ایجاد شود می تواند فعالیت های روزمره شما را مختل کند و برای رفع ایرادات باید هر چه سریعتر به سراغ بازسازی بروید. بازسازی خانه و آشپرخانه با توجه به میزان خرابی ها می تواند به صورت جزئی و یا کلی باشد. در ادامه با ما همرا باشید.

 

جزیره

اگر در آشپزخانه خود اپن دارید و می خواهید فضای آشپزخانه را دلبازتر کنید می توانید اپن را حذف کرده و جزیره را جایگزین آن کنید. روی جزیره می توانید سینک ظرفشویی را قرار دهید و یا اینکه از آن بعنوان میزکار استفاده کند. با اضافه کردن جزیره به آَشپزخانه حتی دسترسی نیز برای شما راحت تر می شود و فضاهایی که توسط اپن اشغال شده بودند آزاد می شوند. البته باید گفت که از جزیره ها بعنوان گاز نیز استفاده می کنند.

 

 قبل و بعد بازسازی آشپزخانه

شلف

یک ایده برای بازسازی آشپزخانه اضافه کردن شلف ها به فضا است. حتما روی کابینت ها ظروف ادویه ، چای و … به چشمتان خورده است. این ظروف باعث بهم ریختگی و شلوغی بصری می شود. می توانید در هنگام بازسازی برای دیوار و قسمت های خالی شلف های دیوار نصب کنید و لوازم اضافی را روی آن قرار دهید و از شر شلوغی ها راحت شوید.

 

ایده بازسازی آشپزخانه

کابینت ها

برای کابینت هایی که نیاز به تعمیر و مرمت و یا تعویض دارد دو راه وجود دارد:

-در صورتی که قابل تعمیر و نگهداری باشند می توانید آن هارا رنگ آمیزی و یا اینکه قسمت های آسیب دیده را مرمت کنید.

-در صورتی که قابل تعمیر و مرمت نباشند باید آن ها را عوض کنید .

 

بازسازی آشپزخانه قدیمی کوچک

پیشنهاد ما: کاغذ دیواری مناسب خانه کوچک

درب

اما ایده بازسازی آشپزخانه در خانه هایی که بالکن دارند چگونه است؟ در صورتی که در آشپزخانه خود بالکن دارید و قصد دارید که درب آن را عوض کنید، پیشنهاد می کنیم که حتما به گونه ای باشد که مسیر ورود نور بسته نشود (برای مثال از درب چوب و یا تمام آهنی استفاده نکنید). از شیشه های شفاف استفاده کنید واگر از پرده نیز استفاده می کنید، حتما نازک باشد و جلوی ورود نور را نگیرد. پرده انتخابی شما بهتر است که سبک هم باشد تا بتوانید در مواقع دلخواه آن را به راحتی باز و بسته کنید.

 

کف پوش ها

در صورتی که قصد دارید کفپوش های آَشپرخانه را عوض کنید باید توجه داشته باشید که متریالی که برای کف انتخاب می کنید حتما قابل شستشو باشد و کمترین میزان لکه پذیری را داشته باشد. متریالی هم چون چوب، پارکت و … گزینه مناسبی برای آشپزخانه نیستند.

 

بین کابینتی

دیگر ایده بازسازی آشپزخانه مربوط به کاشی های بین کابینتی می باشند. بین کابینت های بالا و پایین فضایی وجود دارد که به آن فضای بین کابینتی گفته می شود. در صورتی که بودجه شما محدود است اما از طرفی هم دوست دارید که فضای بین کابینتی عوض شود و جلوه زیباتری داشته باشد ، می توانید بجای استفاده از کاشی و سرامیک ، از برچسب های رنگی و طرح دار استفاده کنید.

 

تغییر اپن آشپزخانه قدیمی

کلام آخر

در این بخش از بازسازی لند سعی داشتیم که تعدادی ایده بازسازی آشپزخانه را بررسی کنیم و آن ها را به کار ببریم تا آشپزخانه ای کاربردی تر داشته باشیم. مواردی هم چون نور، نور طبیعی از مهم ترین فاکتورهای یک آشپزخانه می باشد که لازم است مسیر ورود آن را به فضا هموار کنیم. با توجه به بودجه ای که دارید باید ابتدا اولویت های خود برای بازسازی را بنویسید و سپس اقدام کنید تا ابتدا قسمت های مهم بازسازی شوند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.