تاثیر بازسازی بر قیمت خانه چگونه است؟

تاثیر بازسازی بر قیمت خانه چگونه است؟

تاثیر بازسازی بر قیمت خانه چگونه است؟

تاثیر بازسازی بر قیمت خانه : حتما برای شما هم پیش آمده که قصد فروش یا بازسازی ملک و خانه خود را داشته باشید. یا بپرسید که تاثیر بازسازی بر قیمت خانه شما چگونه است؟ اصلا زمانی که قصد فروش ملک را داریم، بازسازی کنیم یا نه ؟ برای خانه های کلنگی بازسازی گزینه مناسبی است یا خیر ؟ تمامی جواب ها را ما در مقالات آموزش بازسازی سایت بازسازی لند یاد داده ایم. بازسازی عملیات احیا و ترمیم یک سازه است که هم می تواند به لحاظ ظاهری و هم به لحاظ فنی و زیر ساختی باشد. بازسازی در یک ملک معمولا پس از گذشت چندین سال( با ایجاد خرابی ها و اختلالات در عملکرد خانه ) می تواند انجام شود.

تاثیر بازسازی بر قیمت خانه

تاثیر بازسازی بر قیمت خانه

بازسازی خانه و بنا شامل اقداماتی جزئی و کلی است که می تواند در داخل ملک و هم قسمت خارجی اتفاق بیفتد. زمانی که کیفیت بنا کاهش می یابد، می توان برای افزایش عمر بنا و ترمیم آسیب های وارده به ملک به بازسازی روی آورد. بازسازی سبب می شود که ملک به لحاظ سلامت، مقاومت و بهبود عملکرد تغییرات مثبتی داشته باشد. برای بازسازی می توان ابتدا اولویت بندی کرد که چه جاها و المان هایی ضروری تر هستند تا بازسازی را از همان قسمت شروع کرد.

اقدامات جزئی در بازسازی عبارتند از: تعویض کلید و پریز، شیر آلات و لوازم خرده ، تعمیر قسمتی از کف یا دیوار و  …

اقدامات کلی شامل: تغییر کف سازی، دیوارپوش، تعویض لوله ها و… برخی دیگر از اقدامات زیر ساختی است.

برخی بازسازی را انجام می دهند که مجدد خانه خود را برای ادامه سکونت بهینه سازی کنند و برای برخی اما بازسازی به این منظور انجام می شود که ملک خود را بفروشند. زمانی که بنایی بازسازی می شود در واقع به آن ارزش افزوده داده ایم. با بازسازی ارزش ملک شما بالا می رود چرا که نواقص و مشکلات برطرف شده است و ملک شما برای استفاده بهینه آماده سازی شده است.

 تاثیر بازسازی بر قیمت واحد

ارزش افزوده

اگر بخواهیم بصورت حدودی بگوییم، بازسازی حدود 5 تا 10 درصد ارزش به ملک شما اضافه می کند. اما این عدد ثابت نمی باشد و عواملی هم چون مقیاس بازسازی،  متراژ خانه و حدود تغییرات از عواملی است که می تواند این عدد را تغییر دهد. دیگر عاملی که می تواند تاثیر بازسازی بر قیمت خانه را بهتر نشان دهد، منطقه ای است که ملک شما در آن قرار گرفته است. قیمت زمین و ملک در هر منطقه ای با منطقه دیگر متفاوت است، بنابراین قیمت بازسازی نیز در این مناطق تغییر می کند و ارزش افزوده ی نهایی نیز دستخوش تغییر می شود.

 

متریال مصرفی

دیگر عاملی که تاثیر بازسازی بر قیمت خانه را مستقیما نشان می دهد، مصالح و متریال مصرفی می باشد. متریال مصرفی می توانند درجه یک، دو و سه باشند و این بسته به تصمیم و بودجه شما می باشد. اما در هر صورت زمانی که از مصالح لوکس استفاده می کنید نسبت متریال درجه سه ، طبیعتا  ارزش افزوده بیشتری را روی ملک ایجاد کرده اید. ( پیشنهاد ما: تفاوت بازسازی و نوسازی )

تاثیر بازسازی بر قیمت فروش خانه

کلام آخر

در این بخش از بازسازی لند تاثیر بازسازی بر قیمت خانه را به صورت کلی بررسی کردیم و این نکته را یادآوری می کنیم که اگر می خواهید قیمت ملک خود را افزایش دهید یا بعبارتی روی آن ارزش افزوده ایجاد کنید، از بازسازی غافل نشوید. اگر در بازسازی ملک شما در نقاط پر اهمیت و مناطق با ارزش واقع شده است، هزینه بازسازی شما بالا می رود و در سمت دیگر ماجرا، اگر قصد فروش داشته باشید به همان میزان نیز قیمت ملک بالا می رود.

اما ممکن است در این جور مواقع دو حالت رخ دهد:

  1.  ممکن است با بازسازی ملک شما بهتر فروش برود
  2.  ممکن است قیمت آن ملک از متوسط قیمت ملک در آن منطقه بالاتر رود و خریدار مناسبی پیدا نشود.

اما در هر صورت بازسازی میتواند 5 تا 12 درصد ارزش به ملک شما اضافه کند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.