چرا بازسازی بهتر است؟ بازسازی چیست؟

چرا بازسازی بهتر است؟ بازسازی چیست؟

چرا بازسازی بهتر است؟ بازسازی چیست؟

چرا بازسازی بهتر است: پیش تر در بازسازی لند خواندیم، بازسازی عملیاتی است که در آن اقدام به احیا و ترمیم ملک و خانه خود می کنیم. بازسازی معمولا به دلایلی صورت می گیرد که می تواند شامل تعمیر خرابی ها، بالا بردن کیفیت ملک ، ایجاد تغییر و تنوع و … باشد. اما دلایل زیادی وجود دارد که می گوید چرا بازسازی بهتر است. با بازسازی خانه به عمر ساختمان اضافه می شود و عملکردهای آن بهبود می یابد. هم چنین اگر قصد فروش داشته باشید باعث می شود که مشتریان بیش تری جذب ملک شما شوند و هم چنین به ملک خود ارزش افزوده ببخشید.

 

عمر و کیفیت

بازسازی می تواند ملک شما را احیا کند و عمر و کیفیت آن را بالا ببرد. برخی حتی بازسازی را جایگزین خرید ملک می کنند و همان خانه را بازسازی می کنند ، گویی که وارد خانه ای جدید شده ایم. در بازسازی بسته به میزان خرابی ها و حدود تغییرات، میزان بودجه متفاوت است. مثلا در خانه های قدیمی و فرسوده میزان بودجه ای که صرف بازسازی می شود نسبتا بالاتر است. تغییرات می تواند هم شامل تغییر در ظاهر ملک و هم تغییر در زیرساخت ها باشد.

مزایای بازسازی ملک

تغییرات جزئی

از دیگر دلایلی که می تواند ثابت کند که چرا بازسازی بهتر است، این است که ممکن است که شما قصد داشته باشید که بخشی از خانه را تعمیر کنید و یا تغییرات ایجاد کنید. بنابراین در چنین مواردی بازسازی گزینه بهتری است. هم چنین می توانید در بازسازی اولویت بندی داشته باشید. یعنی قسمت هایی که واجب و ضروری هستند را ابتدا در نوبت بازسازی قرار دهید که حتی اگر برای قسمت های دیگر دچار کمبود بودجه شدید، مشکلی در روند بازسازی ایجاد نشود. در چنین بازسازی هایی شما می توانید ابتدا محلی مانند اتاق را بازسازی کنید و یک سری از لوازم خود را درون آن قرار دهید.

 

هزینه بصرفه

ممکن است که شما از خانه خود خسته شده باشید و قصد داشته باشید که آن را عوض کنید، اما می دانید که با رشد هر روزه ی قیمت ملک شاید نتوانید خانه ای بهتر با همان قیمت پیدا کنید. بنابراین می توانید همان بودجه ای که صرف خرید خانه جدید و جابجایی کنید، برای بازسازی ملک فعلی خود صرف کنید که خانه خود را تبدیل به خانه ای جدید کنید. اما باید دقت کنید که ممکن است در روند بازسازی اداری یا خانه و… با مخارج اضافه نیز روبرو شوید که شما پیش بینی آن ها را نکرده بودید. مواردی از قبیل تخریب یک قسمت، خرابی لوله ها و دیگر زیرساخت ها و …

چرا بازسازی بهتر از ساخت است

استفاده ی مفید از فضا

در صورتی که در خانه خود فضاهای اضافی و مرده یا به اصطلاح پرت دارید، به شما می گوییم که چرا بازسازی بهتر است. می توانید با بازسازی این فضاها را به خانه خود اضافه کنید و آن ها را تبدیل به محلی کاربردی کنید. در برخی از خانه ها این فضا وجود دارد که از آن هیچ استفاده خاصی نمی شود و صرفا بعنوان فضایی بدون کاربرد رها شده در صورتی که میتوان از آن ها بعنوان محل قرار دادن میز ناهار خوری، فضای کوچکی برای مطالعه و … استفاده کرد و پس از بازسازی جزو فضاهای کاربردی شما شوند.

 

چرا بازسازی بهتر است؟

اما نکته دیگری هم وجود دارد و این است که بازسازی خانه های قدیمی و فرسوده معمولا هزینه زیادی دارد و ممکن است در روند بازسازی حتی این هزینه ها دچار تغییر شود. معمولا با گذشت چند سال از عمر خانه (حدود 15 سال) برخی قسمت ها نیاز به ترمیم و بازسازی دارند تا دوباره به روال قبل برگردند کارکرد مفید داشته باشند. با بازسازی عمر ملک افزایش پیدا می کند و مجدد قابل سکونت می شود و مورد استفاده بهینه قرار می گیرد.

بازسازی بهتر است یا نوسازی

کلام آخر

در این بخش از مقاله ی آموزش بازسازی بررسی کردیم که چرا بازسازی بهتر است و گاهی گزینه بهتری نسبت به خرید خانه می باشد زیرا می تواند هزینه کمتری برای ما داشته باشد. اما در مورد خانه های فرسوده و قدیمی کمی متفاوت تر است زیرا تغییرات بنیادین است و میزان خرابی ها بیش تر است و ممکن است در طی پروژه بازسازی پوسیدگی ها و مشکلات دیگری بروز کند. توصیه می کنیم بازسازی را از قسمت هایی شروع کنید که مهم تر هستند. پیش ازشروع بازسازی با تیم بازسازی یا مهندس معمار مشورت کنید و برآورد هزینه داشته باشید و بودجه خود را نیز مشخص کنید تا طبق آن برنامه ریزی داشته باشید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.