تفاوت سبک مدرن و کلاسیک چیست؟

تفاوت سبک مدرن و کلاسیک چیست؟

تفاوت سبک مدرن و کلاسیک چیست؟

تفاوت سبک مدرن و کلاسیک: در این نوشته از سایت بازسازی لند میخواهیم اطلاعاتی درباره ی تفاوت سبک مدرن و کلاسیک را در اختیار شما قرار دهیم. اگر شما نیز جز افرادی هستید که از سبک و مدل خانه ی خود خسته شده اید و به دنبال یک تنوع و بازسازی خانه خود می باشید پیشنهاد میکنیم تا انتهای این نوشته همراه ما باشید زیرا با آشنا شدن با سبک ها می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید و در صرف هزینه ها صرفه جویی کنید و وسایل اضافی خریداری نکنید.

 

سبک مدرن چیست؟

قبل از این که به تفاوت سبک مدرن و کلاسیک بپردازیم باید بدانید که سبک ندرن چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ کلمه ی مدرن در لغت به معنای جدید و تازه می باشد در این نوع سبک که به تازگی نیز ترند شده است تجمل گرایی و تشریفات معنایی دارد و همه چیز بر اساس سادگی و اصول اصلی می باشد. زمانی که قصد دارین خانه ی خود را به سبک مدرن دکور کنید باید در خرید وسایل بسیار دقت کنید که تمامی وسایل سازگاری و هارمونی با هم داشته باشند و در عین سادگی تمامی نیاز های شما را بر طرف کنند.

نکته ی جالب دیگر دربارهی سبک مدرن این است که این سبک جذاب بسیار مناسب خانه های کوچک با فضای کم می باشد زیرا وسایل اضافی یا پر از نقش و نگار در این سبک وجود ندارد و خانه ی شما بزرگ تر نشان داده خواهد شد.

 

تفاوت سبک مدرن و کلاسیک

 

مزیت های استفاده از سبک مدرن

حال که با سبک مدرن آشنا شدید قبل از بررسی تفاوت سبک مدرن و کلاسیک میخواهیم مزیت هایی که این سبک دوست داشتنی دارد را با شما بررسی کنیم که عبارتنداز:

 • مناسب بودن برای فضا ها و خانه های کوچک
 • زیبایی در عین سادگی و بی آلایشی
 • عدم استفاده از وسایل و دکوری های اضافی
 • استفاده از مبلمان های بدون طرح ( ترجیحا چرم )
 • استفاده از رنگ های طبیعی و زیبا
 • استفده کردن از طرح های انتزاعی در طراحی ها

 

تفاوت سبک مدرن و کلاسیک

پیشنهاد ما: نمونه کاغذ دیواری اتاق خواب

سبک کلاسیک چیست؟

حال که با سبک مدرن و مزیت های آن آشنا شدید میخواهیم قبل از بررسی تفاوت سبک مدرن و کلاسیک شما را با سبک کلاسیک نیز آشنا کنیم. سبک کلاسیک که به نوعی مادر دیگر سبک ها به شمار می آید طرفداران زیادی دارد این سبک برخلاف سبک مدرن پایه ی اصلی اش تجمل گرایی می باشد. در سبک کلاسیک گل و گیاه کمتر دیده خواهد شد و بیشتر از لوازم و وسایل دکوری استفاده می شود.

اگر شما مشکل اقتصادی نخواهید داشت پیشنهاد میکنم حتما از این سبک برای دیزاین خانه های خود استفاده کنید زیرا این سبک از همه لحاظ میتواند پاسخگوی نیاز ها و خواسته های شما باشد. سبک کلاسیک بیشتر برای متراژ های 80 متر به بالا می باشد.

 

تفاوت سبک مدرن و کلاسیک

 

مزیت های استفاده از سبک کلاسیک

همان گونه که سبک مدرن دارای ویژگی ها و مزیت هایی می باشد سبک کلاسیک نیز دارای مزایایی است که قبل از بررسی تفاوت سبک مدرن و کلاسیک در زیر به این مزیت ها اشاره خواهیم کرد و عبارتنداز:

 • بسیار مناسب برای خانه های بزرگ می باشد.
 • مناسب با سلیقه ی تجمل گرایی می باشد.
 • استفاده از وسایل و لوازم لوکس و گران قیمت
 • استفاده از مبلمان چوبی طرح دار و پارچه های گل دار و شلوغ
 • استفاده از وسایل پر زرق و برق و دکوری های زیاد

 

تفاوت سبک مدرن و کلاسیک

 

تفاوت سبک مدرن و کلاسیک

حال که با سبک های مدرن و کلاسیک و مزیت های آن ها آشنا شدید در این بخش میخواهیم شما را با تفاوت سبک مدرن و کلاسیک آشنا کنیم. با دانستن این اطلاعات به راحتی میتوانید تصمیم بگیرید که از کدام سبک برای دکوراسیون خانه ی خود استفاده کنید. این تفاوت ها عبارتنداز:

 • تفاوت در سقف و دیوار های خانه :  در خانه های مدرن سقف ها ساده و از نور های مخفی استفاده می شود ولی در دکوراسیون کلاسیک از لوستر های لوکس و حجیم استفاده خواهد شد.
 • تفاوت در وسایل مانند مبلمان: در سبک مدرن از مبل های ساده و دز سبک کلاسیک از مبل های سلطنتی و طرح دار با پارچه های طرح دار استفاده خواهد شد.
 • تفاوت در نوع کفپوش ها: در سبک مدرن از کفپوش های تک رنگ با جنس های سرامیک یا چوب استفاده می شود و در سبک کلاسیک از کفپوش های تیره یا طرح دار استفاده می شود.
 • تفاوت در نورپردازی ها و وسایل تزئینی: در سبک مدرن از وسایل تزئینی ساده و مینیمال استفاده خواهد شد ولی در سبک کلاسیک از وسایل تزئینی پر زرق و برق و گران و طرح دار استفاده خواهد شد.
 • تفاوت در رنگ ها: در سبک مدرن بیشتر از رنگ های طبیعی و خثی استفاده خواهد شد ولی در سبک کلاسیک از رنگ های پر رنگ بیشتر استفاده خواهد شد.

 

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با دو سبک مدرن و کلاسیک و مزایای هر یک آشنا کنیم و همچنین به بررسی تفاوت سبک مدرن و کلاسیک پرداخیتم شما با مطالعه و بررسی هر یک از این سبک ها و با توجه به متراژ و فضای مد نظرتون و سلیقه و بودجه ی خود میتوانید خانه خود را با هر یک از این سبک ها دکور کنید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.