اشتباهات رایج در بازسازی خانه چیست؟

اشتباهات رایج در بازسازی خانه چیست؟

اشتباهات رایج در بازسازی خانه چیست؟

اشتباهات رایج در بازسازی خانه: می دانیم که بازسازی برای بهینه سازی و بهبود عملکردهای خانه و ساختمان انجام می شود. گاهی نیز می تواند هدف از این بازسازی ایجاد تغییر و تنوع در ملک باشد. در هر دو حالت نیاز به برنامه ریزی، تعیین بودجه و مشورت با معمار و گروه بازسازی داریم. اما ممکن است که از بدو بازسازی اشتباهاتی را مرتکب شوید که باعث شود خروجی دلچسبی نداشته باشید و زحمات، هزینه ها و زمانی را که برای این کار اختصاص داده اید ، به هدر رود. در ادامه مقاله آموزش بازسازی با ما همراه باشید که اشتباهات رایج در بازسازی خانه را بررسی کنیم.

اشتباهات رایج در بازسازی خانه ها

اشتباهات رایج در بازسازی خانه

برای شروع بازسازی خانه لازم است که با توجه به مقیاس بازسازی برنامه ریزی کنیم و مشخص کنیم که قرار است بازسازی از چه بخشی شروع شود. قرار است که لوازم و اسباب خود را در کجا قرار دهید؟ می خواهید آن ها به خارج از خانه منتقل کنید و یا اینکه در یکی از اتاق ها قرار دهید. بودجه شما برای بازسازی چه قدر است؟ قصد تخریب یا اضافه کردن قسمتی را دارید؟ با مشخص کردن این موارد می توانید اقدام به بازسازی کنید. اما اولین اشتباه در شروع بازسازی چه چیزی می تواند باشد؟

 

1- خودسرانه اقدام نکنید!

یکی از اشتباهاتی که می توانید در همین ابتدا مرتکب شوید این است که بدون مشورت با افراد متخصص اقدام به بازسازی کنید. بازسازی کاری تخصصی است که با تصور اینکه خودتان می توانید مصالح را تهیه کنید و تغییرات را انجاک دهید، ممکن است زمان و پول خود را هدر دهید. اقدام خودسرانه از اشتباهات رایج در بازسازی خانه است، چرا که در روند بازسازی ممکن است به دلیل نبود نیروی متخصص، مشکلاتی به وجود آید که به زیر ساخت ها نیز حتی آسیب برساند.

اشتباهات رایج در بازسازی ساختمان

پیشنهاد ما :شرایط بازیسازی خانه چیست؟

2-نادیده گرفتن معماری ملک و ملک های مجاور!

ممکن است که بازسازی شما مربوط به نمای ساختمان باشد. بازسازی نباید به گونه ای باشد که اختلاف فاحشی را بین سایر ملک ها ایجاد کنید و یا اینکه با معماری اصلی مطابقت نداشته باشد و از مصالح غیر هماهنگ استفاده شود. بازسازی نما نیاز به رعایت اصولی است که حتما باید با مهندس معمار و یا تیم بازسازی مشورت داشته باشید.

 

3-نبستن قرارداد

حتی اگر با تیم بازسازی و مهندس معمار همکاری می کنید، بین طرفین باید قرارداد نوشته شود. عدم عقد قرارداد می تواند از اشتباهات رایج در بازسازی خانه باشد چرا که نبود قرار داد می تواند تعهدات را کم تر کند. زمانی که شما قرارداد دارید، هزینه ها ، زمان تحویل، وظایف، دستمزدها و … در آن ذکر شده است و به موجب آن پیمانکار موظف است به تعهدات عمل کند و سر موعد مقرر پروژه را تحویل دهد. هم چنین کارفرما نیز موظف می شود هزینه ها را طبق قرار داد و زمان بندی پرداخت کند و به این تعهدات دو جانبه عمل شود.

اشتباهات رایج در بازسازی خانه

4-عدم اولویت بندی در بازسازی

طبق بودجه ای که برای بازسازی خانه در نظر دارید، مقیاس بازسازی خود را مشخص کنید و شروع به اولویت بندی کنید. در اینجا تیم بازسازی می توانند به شما بسیار کمک کنند. می تواند قسمت هایی که را برای بازسازی مهم تر هستند را به ترتیب اولویت بندی کنید که کار بازسازی از آن قسمت ها آغاز شود و در صورتی که دچار کمبود بودجه شدید، حداقل قسمت هایی که از اهمیت کمتری برخوردار هستند ، باقی بمانند و یا شامل تغییرات کمتری شوند.

 

5-نادیده گرفتن تاسیسات

قبل از بازسازی اداری یا خانه بهتر است که نقشه تاسیسات را بررسی کنید و یا اینکه محل قرار گرفتن آن ها را مشخص کنید. ممکن است که در محل تاسیسات حیاتی اقداماتی مانند تخریب و … انجام دهید. اگر این کار اصولی و با دقت انجام نشود ممکن است به لوله ها، سیم ها و دیگر تاسیسات آسیب برسد و زمان و هزینه اضافی دیگری روی دست شما بگذارد. بنابراین نادیده گرفتن زیرساخت ها از اشتباهات رایج در بازسازی خانه می باشد.

اشتباهات رایج برای بازسازی خان

کلام آخر

این بخش از بازسازی لند اشتباهات رایج در بازسازی خانه را که ممکن است توسط خودمان و یا تیم بازسازی ایجاد شود را بررسی کردیم. اشتباهاتی که در بازسازی رخ می دهد می تواند منجر به افزایش هزینه، زمان بازسازی و … شود. برخی برای کاهش هزینه بازسازی ترجیح می دهند که خودشان این کار را انجام دهند. در صورتی که عدم همکاری با تیم متخصص می تواند شما را در مسیر بازسازی با چالش هایی رو به رو کند.

ممکن است به تاسیسات آسیب برسد ، قسمت هایی به طور دقیق تخریب نشوند و به دیگر قسمت ها آسیب برسد. بنابراین باید همه جوانب را برای انجام این کار تخصصی در نظر بگیرید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.