اصول طراحی دکوراسیون اداری

اصول طراحی دکوراسیون اداری

اصول طراحی دکوراسیون اداری

اصول طراحی دکوراسیون اداری: مبحث دکوراسیون و بازسازی چه در کاربری مسکونی و چه در دیگر کاربری ها مانند بازسازی اداری و… حائز اهمیت است. مسئله دکوراسیون بطور مستقیم بر روحیات افرادی که در آن محیط زندگی یا کار می کنند تاثیر می گذارد. بنابراین افراد حق دارند که برای انتخاب دکوراسیون داخلی خود حساسیت به خرج دهند. اما برای کسانی که شاغل هستند و به خصوص کارمند و ساعت ها پشت میز می نشینند، لازم است که اصول طراحی دکوراسیون اداری رعایت شود زیر محل کار ما جایی است که که ساعات زیادی در آن حضور داریم و بنابراین انتخاب نوع دکوراسیون آن می تواند مستقیما بر خلق و خوی ما اثر بگذارد.

 

رعایت اصول طراحی دکوراسیون اداری

با رعایت اصول طراحی دکوراسیون اداری می توانید فضا را از یکنواخت بودن خارج کنید. عواملی را که موجب خستگی چشم می شوند را حذف کنید، از ترکیب رنگ هایی که حواس پرتی ایجاد می کنند استفاده نکنید و بنابراین با در نظر گرفتن برخی اصول می توانید دکوراسیون اداری ای که به استانداردها نزدیک باشند را به وجود آورید. پیشنهاد ما دیدن مقاله ی ” دفتر کار لاکچری ” می باشد.

 

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری

المان های طبیعی

یکی دیگر از قوانین رعایت اصول طراحی دکوراسیون اداری این است که می توانید در محیط اداری خود از گل و گیاهان استفاده کنید. گل و گیاه می توانند در هر محیطی انرژی مثبتی ایجاد کنند. می توانید متریالی طبیعی هم چون چوب را نیز در دکوراسیون خود بگنجانید. همیشه المان هایی که از طبیعت هستند، به فضا جذابیت خاصی را می دهند. این مورد درباره ی نورپردازی نیز صدق می کند. تا جایی که میتوانید نور طبیعی را به محیط داخل بیاورید و سعی کنید که مانعی بر سر راه آن به وجود نیاورید. حتی می توانید در برخی موارد از پارتیشن های شیشه ای استفاده کنید و با این روش نور را به دیگر محیط ها نیز وارد کنید.

 

ضوابط و اصول طراحی دکوراسیون اداری

رنگ

یکی از مهم ترین اصول طراحی دکوراسیون اداری استفاده درست از رنگ ها است. بهتر است در انتخاب ترکیب رنگی که به کار می برید دقت کافی داشته باشید و اعتدال را رعایت کنید. برای دکوراسیون اداری هیچ گاه بطور یک دست رنگ های خنثی را به کار نبرید چون بعد از مدتی یکنواخت و تکراری می شوند و شما را خسته خواهند کرد. رنگ های جیغ نیز به تنهایی می توانند موجب به هم زدن تمرکز شوند. اما می توانید رنگ های پر انرژی را در کنار رنگ های ملایم و یا خنثی به کار ببرید.

 

مبلمان

برای رعایت اصول طراحی دکوراسیون اداری باید در انتخاب لوازم و مبلمان و چیدمان آن ها دقت لازم را داشته باشید. مثلا اگه فضای کار شما به گونه ای است که ارباب رجوع در آنجا رفت و آمد زیادی دارد، حتما از مبلمان راحتی استفاده کنید. صندلی و میز کارمندان نیز باید حتما راحت باشند و دارای ابعاد استاندارد باشند و احساس خستگی را برای برای کارکنان به وجود نیاورند. چیدمان مبلمان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. چیدمان فضا نباید به گونه ای باشد که شلوغی و بهم ریختگی بصری داشته باشد و تمرکز افراد را بگیرد. لوازمی را که فکر می کنید استفاده نمی شوند را از جلوی چشم بردارید تا محیط مرتب تر جلوه کند.

 

اصول چیدمان محیط اداری

سبک

از دیگر اصول طراحی دکوراسیون اداری انتخاب سبکی متناسب با فضای کاری می باشد. بسته به فعالیت و یا کارکرد آن فضا می توانید دکوراسیون کلاسیک، مدرن و … را انتخاب کنید. معمولا در دکوراسیون های کلاسیک از رنگ های تیره یا جیغ نیز استفاده می شود مثلا رنگ زرشکی، سبز تیره، سرمه ای و … اما در سبک های مانند مینیمال یا مدرن از رنگ هایی مانند طوسی ، کرمی و … بیش تر استفاده می شود.

 

اصول طراحی اداری

کلام آخر

همان طور که در این مقاله ی آموزش بازسازی بررسی کردیم دکوراسیون داخلی یک فضا مستقیما می تواند بر خلقیات افراد تاثیر بگذارد و آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. اصول طراحی دکوراسیون اداری از آن جا حائز اهمیت است که ما ساعت زیادی از روز را در محیط کاری حضور داریم. فضای اداری نیز به دلیل ماهیتی که دارند اصولا کارمندان زمان زیادی را پشت میزشان حضور دارند. حال اگر محیط اداری به گونه ای باشد که ارباب رجوع نیز در آن رفت و آمد داشته باشد پس طراحی مناسب محیط از اهمیت بیش تری برخوردار است. در چنین حالتی باید دکوراسیون و رنگ ها به گونه ای باشد که احساس آرامش و صبوری را به افراد القا کند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.