مشکل اصلی کمبود جا در آشپزخانه و نحوه ی حل آنها  

مشکل اصلی کمبود جا در آشپزخانه و نحوه ی حل آنها  

مشکل اصلی کمبود جا در آشپزخانه و نحوه ی حل آنها  

در این بخش از بازسازی لند یه سراغ بررسی یکی از مهم ترین فضاها در خانه رفته ایم. همان طور که می دانید قلب هر خانه ای، آشپزخانه آن است. در اینجا مشکل اصلی کمبود جا در آشپزخانه و نحوه ی حل آنها را بررسی می کنیم.

 

ظروف ادویه

در خانه هایی با متراژ کوچک معمولا مشکل اصلی کمبود جا در آشپزخانه را خواهیم داشت. بنابراین باید سعی کنیم با ترفندهایی فضا را تا حد ممکن خلوت تر نگه داریم. یکی از مشکلات آشپزخانه های کوچک معمولا بهم ریختگی روی کانترها و شلوغی بصری ای است که به وجود می آورند. در این موارد معمولا وسایلی مثل ظروف ادویه، قابلمه و… در معرض دید هستند. برای حل این مشکل می توانید از ظروف ادویه ای که به طور افقی یا عمودی روی دیوار نصب می شوند استفاده کنید و پس از مصرف مجدد آن ها را در جای خود قرار دهید. هم چنین برای قابلمه ها نیز می توانید از قفسه هایی که به طور عمودی روی زمین قرار می گیرند استفاده کنید.

 

فضاسازی آشپزخانه های کوچک

پیشنهاد ما: دیوار اداری شیشه ای چیست؟

مواد غذایی

یکی از مشکل اصلی کمبود جا در آشپزخانه وجود دارد، محلی برای قرار دادن مواد غذایی است. مواد غذایی خشکی که در فضای آشپزخانه نگهداری می کنید و داخل یخچال قرار نمی گیرند بهتر است که همگی در یک جا قرار داده شوند و در کابینت های مختلف پراکنده نشوند. می توانید یک کابینت را برای این کار اختصاص دهید و همه مواد غذایی و خوراکی ها را در آن قرار دهید.

 

فضاهای خالی

معمولا در نقشه آشپزخانه فضاهای خالی ای باقی می ماند که می توان از این فضا برای قرار دادن لوازم اضافی و یا قفسه بندی استفاده کرد. مثلا فضاهایی اطزاف هود، بین کابینت ها و لباسشویی و … را می توان قفسه های عمودی کوچک و باریکی نصب کرد که داخل آن ها لوازمی قرار داد.

 

مشکل اصلی کمبود جا در آشپزخانه

اوپن

اما می خواهیم مشکل اصلی کمبود جا در آشپزخانه و نحوه ی حل آنها را با حذف اوپن در بازسازی خانه یا آشپزخانه بیان کنیم. اگر دارای اوپن های ساده هستید می توانید آن ها را حذف کنیو جای آن را با جزیره و یا کابینت های جادار پر کنید. جزیرها علاوه بر کاربردی که دارند می توانند فضای محدود آشپزخانه را باز تر کنند. روی جزیره های حتی می توانید سینک خود را قرار دهید.

 

مشکل اصلی کمبود جا در آشپزخانه

گاز رومیزی

در ادامه مشکل اصلی کمبود جا در آشپزخانه و نحوه ی حل آنها باید به گاز اشاره کنیم. گازها خود فضایی رو در کف آشپزخانه اشغال می کنند که معمولا فضای کمی هم نیست. می توانید گازهای معمولی را حذف کنید و از گازهای رو میزی استفاده کنید. این کار باعث می شود که فضای پایین گاز آزاد شود و به راحتی بتوانید زیر آن ها کابینت قرار دهید و از آن ها استفاده کنید.

 

برطرف کردن مشکلات فضای کوچک در آشپزخانه

کلام آخر

در این بخش از مقالات آموزش بازسازی سعی کردیم که چند مشکل اصلی کمبود جا در آشپزخانه و نحوه حل آنها را بررسی کنیم. یک آشپزخانه خوب ویژگی هایی دارد که بتواند لوازم را در خود جا دهد و در حین کار کردن خلل ایجاد نکند. معمولا در آشپزخانه های کوچک تا حدی مشکل کمبود جا را خواهیم داشت بنابراین باید سعی کنیم با استفاده از روش هایی تا حد ممکن شلوغی ها و بهم ریختگی ها را بر طرف کنیم. برای نمونه می توانید برخی لوازم مانند جا ادویه ای های دیواری تهیه کنید و آنها را روی کانتر و یا داخل کابینت قرار ندهید. جای قاشق و چنگال هایی که میشویید نیز می تواند به دیوار نصب شوند و یا اینکه از آبچکان آویزان شوند. می توانید داخل برخی کابینت ها را از قفسه بندی های کوچکتری با طبقات بیش تری استفاده کنید تا لوازم کوچک بیش تری را درون آن ها قرار دهید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.