دیزاین کلینیک زیبایی

دیزاین کلینیک زیبایی

دیزاین کلینیک زیبایی

دیزاین کلینیک زیبایی: در این بخش از بازسازی لند می خواهیم به دیزاین داخلی یکی از مهم فضاهای مهم برسیم. دیزاین فضاهای درمانی و دیزاین کلینیک زیبایی از این جهت حائز اهمیت است که جزو مکان های پر رفت و آمد با تعداد مراجع زیاد است و هم چنین چون جنبه درمانی و یا زیبایی دارند و با سلامتی انسان سروکار دارند لازم است که طراحی و دیزاین آن ها به گونه ای باشد که استرس و تنش را در محیط کاهش دهد و فضای آن آرامش را به دیگر افراد القا کند.

 

دیزاین کلینیک زیبایی

دیزاین کلینیک زیبایی

برای دیزاین چنین فضایی لازم است که ابتدا فضا را کاملا درک کنیم و بشناسیم. سپس چیدمان و جرئیات را طراحی کنیم. لازم به ذکر است که در چنین فضاهایی چیدمان فضای انتظار و فضاهای درمان اهمیت زیادی دارد.

 

طراحی داخلی کلینیک زیبایی

پیشنهاد ما: دیوار اداری شیشه ای چیست؟

 

پس از شناخت و بررسی فضا، برای دیزاین کلینیک زیبایی می توانیم طرحی اولیه از طراحی ها و چیدمان را ارائه دهیم و سپس با نهایی شدن طرح به سراغ جزئیات طرح برویم.

 

دکوراسیون کلینیک زیبایی

در آموزش بازسازی یادخواهید گرفت که در این مرحله می توانید جنس و مدل کفپوش و دیوار پوش، مبلمان و لوازم مورد نیاز برای یک کلینیک را انتخاب کنید. در این مراحل لازم است که بیش ترین همفکری را با کارفرما داشته باشید. میتوانید متریال و لوازم را نیز تهیه کنید و یا بسته به قراردادی که با پیمانکار دارید متریال شما را تهیه کنند.

 

ریز فضاهای کلینیک زیبایی

برخی از نکاتی که برای دیزاین کلینیک زیبایی و محیط درمانی لازم است رعایت کنیم را به اختصار شرح میدهیم:

  • -کف قابل شستشو باشد و دیوار ها قابلیت تمیز شدن با آب و مواد شیمیایی را داشته باشند.
  • -اگر تعدادی یونیت و درمان های مختلف در محیز وجود دارد، حتما از جدا کننده استفاده شود.
  • -محل انتظار به همراه مبلمان در محیط موجود باشد.
  • -چنین محیط هایی دائما باید تمیز و ضدعفونی شوند بنابراین لوازمی که در این محیط اضافه هستند و شاید صرفا جنبه تزئینی دارند و مزاحمت ایجاد می کنند را از محیط خارج کنید.
  • -دو المان مورد نیاز در کلینیک زیبایی عبارت است از نورپردازی مناسب و وجود آینه ها. تاثیر این دو عنصر را در محیط به هیچ عنوان دست کم نگیرید.

 

اصول طراحی کلینیک زیبایی

کلام آخر

معمولا رنگ سفید، صورتی، طوسی و … در کاربری های درمانی و زیبایی بسیار کاربرد دارند زیرا آرامبخش هستند. لوسترها و نورپردازی نیز در این محیط ها بسیار حائز اهمیت است این نکات را در بازسازی خانه یا بازسازی اداری یاد خواهید گرفت. در واقع دیزاین کلینیک زیبایی و درمانی را زمانی می توان خوب ارزیابی کرد که علاوه بر زیبایی، مراجعین فرایند درمان خود را در محیطی آرام و بی استرس انجام دهند.

 

طراحی مطب زیبایی

 

تصاویر بیشتر برای ایده گرفتن:

طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی خاص

 

دکوراسیون مراکز زیبایی و درمانی

 

طراحی داخلی کلینیک پوست و مو

 

طراحی کلینیک زیبایی به سبک مینیمالیسم

 

دکور کلینیک زیبایی با ایده ها و اصول انتخاب رنگ

 

صفر تا صد طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی

 

دیزاین کلینیک زیبایی

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.