معرفی انواع کابینت در بازسازی خانه

معرفی انواع کابینت در بازسازی خانه

معرفی انواع کابینت در بازسازی خانه

معرفی انواع کابینت: در این بخش از مقالات سایت بازسازی لند میخواهیم به معرفی انواع کابینت بپردازیم و به ویژگی های این کابینت ها بپردازیم تا در هنگام انتخاب و خرید آن ها دچار سردرگمی نشوید. معمولا یکی از اقداماتی که در بازسازی خانه صورت خواهد گرفت تعویض کابینت ها می باشد زیرا استفاده ی درست از فضا و انتخاب کابینت مناسب با فضا و آشپزخانه ی شما میتواند زیبایی دو چندانی را برای شما به ارمغان بیاورد اما نکته ی جالب این است که قیمت کابینت ها با توجه به متراژ، نوع و جنس کابینت، نوع متریال به کار رفته و.. بستگی دارد.

به صورت کلی کابینت های موجود در بازار به سه دسته ی کلاسیک، نئو کلاسیک و مدرن تقسیم می شوند که آمار از پشت پرده ی سلیقه ی مردم اینگونه است که بیش از 70% مردم از کابینت های با سبک مدرن استفاده خواهند کرد و بیش از 50% یه دنبال طرح های کلاسیک و نئو کلاسیک می روند علت کمتر استفاده شدن از این سبک ها نیز قیمت به نسبت بالای آن می باشد در ادامه به معرفی انواع کابینت هایی که دربازسازی یا نوسازی خانه ها استفاده خواهد شد خواهیم پرداخت.

 

معرفی انواع کابینت ها

در این بخش میخواهیم به معرفی انواع کابینت های مورد استفاده بیشتر طراحان دکوراسیون داخلی و یا پر استفاده ترین کابینت ها در بازسازی خانه بپردازیم زیرا تنوع کابینت ها بسیار زیاد می باشد و میتواند تمامی سلیقه ها را پوشش دهد اما انتخاب بهتر لازم است تمامی کابینت ها و ویژگی آن ها را بشناسید.

 

1-کابینت هایگلاس

در معرفی انواع کابینت اولین و معروف ترین کابینتی که میتوانیم به شما معرفی کنیم هایگلاس می باشد. این مدل در بین افراد و عموم مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است به دو دلیل اول این که صرفه ی اقتصادی دارد و قیمت مناسبی دارد و دوم به دلیل شکل ظاهری و درخشندگی که این کابینت ها دارند همچنین تنوع رنگی این جنس از کابینت ها بسیار زیاد می باشد. از جمله دیگر ویژگی های کابینت هایگلاس مقاوم بودن آن در برابر ضربه خوردن می باشد.

 

کابینت هایگلاس

 

2-کابینت ام دی اف

در معرفی انواع کابینت دومین کابینتی که میتوانیم به شما پیشنهاد دهیم ام دی اف می باشد. این مدل از کابینت ها اقتصادی ترین کابینت های موجود در بازار می باشند اما به دلیل روی کار آمدن مدل های جدیدتر از کابینت های mdf کمتر اسفاده می شود. ابزار خوری این مدل از کابینت بسیار ساده می باشد که ممکن است یکی از معایب مدل ام دی اف نیز به شمار رود زیرا به دلیل داشتن بافت نرم ممکن است جای پیچ ها شل شود.

 

کابینت ام دی اف

 

3-کابینت ممبران

در نوشته ی معرفی انواع کابینت سومین کابینتی که قصد معرفی آن را داریم مدل ممبران است که جز بهترین و لوکس ترین کابینت های موجود در بازار به شمار می رود. اگر به دنبال سبکی کلاسیک و مجلل برای آشپزخانه ی خود هستید حتما از کابینت های ممبران استفاده کنید. ممبران دارای ساخت پیچیده تری نسبت به هایگلاس و ام دی اف می باشد به همین علت قیمت بالاتری نیز دارد. یکی از علت هایی که کابینت های ممبران از طرفداران زیادی برخوردار است تنوع بسیار زیاد آن برای طراحی می باشد. از معایب این نوع کابینت میتوانیم به حساس بودنش در برابر اشیاء نوک تیز و نور مستقیم خورشید و رطوبت اشاره کنیم.

 

کابینت ممبران

 

4-کابینت چوبی

چهارمین مدل در معرفی انواع کابینت نوع چوبی می باشد که به نوعی از گرانترین مدل های کابینت می باشد زیرا متریال استفاده شده در این کابینت ها چوب طبیعی است که از مقاومت و زیبایی و کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. با استفاده از کابینت های چوبی میتوان طرح های بسیار شیکی را در آشپزخانه پیاده کرد و در عین حال حس طبیعت را به خانه آورد و جالب است بدانید که این کابینت ها عایق صدا می باشند.

 

کابینت چوبی

 

5-کابینت فلزی

نوع دیگری از کابینت ها ی مخصوص آشپزخانه کابینت های فلزی می باشد که در گذشته بسیار مورد استفاده قرار می گرفت و تقریبا در تمامی خانه ها ایرانی دیده می شد. از معایب کابینت های فلزی می توانیم به تنوع و شکل پذیری پایین این کابینت ها اشاره کنیم. جالب است بدانید که امروزه از کابینت های فلزی بیشتر در بازسازی اداری یا آزمایشگاه ها و بیمارستان بیشتر استفاده می شود.

 

کابینت فلزی

 

6-کابینت انزو

از دیگر کابینت هایی که در معرفی انواع کابینت میتوانیم به آن اشاره کنیم مدل انزو می باشد که ورقه ی اصلی آن از ام دی اف می باشد اما با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته روکشی خاص با طرح های متفاوت روی از ورق ام دی اف قرار می گیرد به صورت کلی میتوانیم بگوییم که انزو نوعی کابینت ممبران محسوب می شود با تفاوت هایی مانند رنگ زیرا انزو معمولا در رنگ های سفید براق ساخته می شود در این مدل از کابینت تاثیر کابینت ساز در ظرافت و تمیزی بسیار دیده خواهد شد.

 

کابینت انزو

 

7-کابینت ملامینه

یکی دیگر از مدل ها که در معرفی انواع کابینت میتوانیم نام ببریم مدل ملامینه است که یکی از ارزان ترین نوع کابینت ها به شمار می رود جنس این مدل از کابینت ها مغزی نئوپان با روکش ملامینه می باشد که به نوعی ضد خش و ضد آب نیز می باشد. جالب است بدانید که نئوپان در برابر رطوبت و آب بسیار آسیب پذیر می باشد پس در مناطقی که رطوبت تقریبا صفر می باشد مانند کمد اتاق ها و.. از این مدل کابینت استفاده کنید.

 

کابینت ملامینه

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.