تفاوت بازسازی و دکوراسیون داخلی چیست؟

تفاوت بازسازی و دکوراسیون داخلی چیست؟

تفاوت بازسازی و دکوراسیون داخلی چیست؟

تفاوت بازسازی و دکوراسیون داخلی : در این بخش بازسازی لند قصد داریم که تفاوت بازسازی و دکوراسیون داخلی را بررسی کنیم. همان طور که پیش تر بررسی کرده بودیم، عملیات بازسازی برای ترمیم یا احیای یک بنا انجام می شود. در بازسازی ممکن است جایی تخریب یا قسمتی ساخته شود. از آن جایی که ممکن است در بازسازی تغییرات بنیادینی صورت گیرد، برای برخی اقدامات نیاز به مجوز است و حتی برخی از اقدامات را اجازه نداریم که انجام دهیم. اما در دکوراسیون داخلی این گونه نیست. در ادامه با ما همراه باشید که بیش تر این موضوع را بررسی کنیم.

 

بازسازی خانه

بازسازی چیست؟

بازسازی در یک ملک و بنا از این جهت انجام می شود که به بنا عمر دوباره داد و قسمت های آسیب دیده را ترمیم کرد یا اینکه تغییر و تنوع در ملک به وجود آورد. کار بازسازی خانه تخصصی است و حتی تغییر در زیرساخت ها را نیز گاها در بر دارد. در بازسازی ممکن است قسمتی حذف شود و یا قسمتی اضافه شود. بازسازی نباید به گونه ای باشد که در کلیت و نقشه ملک تغییرات ایجاد کند یا تغییری که در ساختار ایجاد می شود موجب ایجاد خطر برای دیگر ساکنین یا بنا شود.

 

تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی چیست؟

در دکوراسیون داخلی فضای داخلی دیزاین و دکور می شود و متناسب با سبک دکوراسیونی که در نظر داریم چیدمان و طراحی انجام می شود. اهمیت دکوراسیون داخلی زمانی مشخص می شود که وقتی وارد ملک و بنایی می شوید، اولین چیزی که به چشم می آید ظاهر و دکور آن بنا می باشد. در واقع دکوراسیون داخلی یک بنا سلیقه، خواسته ها، نیازها و … یک فرد را نشان میدهد. از آن جایی که این فضا محل زندگی، کار و استراحت می باشد باید در انتخاب لوازم، رنگ و چیدمان محیط دقت کافی را داشته باشیم تا فضایی توام با آرامش را خلق کنیم. میتوان گفت که در اینجا تفاوت بازسازی و دکوراسیون داخلی در این است که در دکوراسیون داخلی، هنر سلیقه و … با مهندسی آمیخته شده است.

 

تفاوت بین تغییر دکوراسیون و بازسازی

تفاوت بازسازی و دکوراسیون داخلی

-در دکوراسیون داخلی عناصر از اهمیت بالایی برخوردار هستند. عناصری مانند رنگ، نور ، اشکال هندسی، سبک بکار رفته در دکوراسیون و … همگی می توانند در خلق فضای داخلی تاثیرگذار باشند. در صورتی که در بازسازی موضوع احیا و زیرساختی مطرح است. در دکوراسیون نباید رنگ های زیادی به کار برد که باعث دلزدگی شود. هم چنین نباید از رنگ تکراری و یک رنگ استفاده کرد زیرا یکنواختی و خستگی به وجود می آورد. در دکوراسیون داخلی می توانیم از دکوراتور کمک بگیریم و ایده و سبک دکوراسیون مد نظرمان را با او در میان بگذاریم تا در نهایت به دکور اجرایی مناسبی برسیم.

 

-کسی که کار دکوراسیون داخلی انجام می دهد نمی تواند تغییرات بنیادی را انجام دهد یا اینکه طرح ملک را دچار تغییراتی کند. اما در بازسازی این کار ممکن است و تغییراتی در ساختار رخ می دهد. بنابراین دکوراتور نمی تواند دستور تخریب و ساخت قسمتی را بدهد چون در حیطه کاری او نمی باشد.

 

-یکی دیگر از تفاوت بازسازی و دکوراسیون داخلی میتوانیم به متریالی که در این دو استفاده می شود اشاره کنیم چرا که در بازسازی خانه یا بازسازی باغ و ویلا و… معمولا متریال ما مصالح ساختمانی مانند: گچ، رنگ، سیمان و… می باشد اما در دکوراسیون داخلی متریالی که مورد استفاده قرار خواهد گرفت وسایلی مانند: چوب، استیل، سنگ و سرامیگ و اشیاء تزئینی می باشد که با توجه به سلیقه ی کارفرما خریداری خواهد شد.

 

تفاوت بازسازی و دکوراسیون داخلی

 

-دیگر تفاوت بازسازی و دکوراسیون داخلی در این است که در دکوراسیون داخلی بیشتر از اینکه بحث مهندسی مطرح باشد، هنر و سلیقه و ایده ها مطرح است. اما به این معنی نیست که کار دکوراسیون کار پیش پا افتاده ای است که هر کسی میتواند آن را انجام دهد. بلکه دکوراسیون مستقیم با افراد و روحیات آن ها سر و کار دارد. اگر بازسازی اداری، محل زندگی و … از شکل و شمایل خوبی برخوردار نباشد موجب خستگی و حتی استرس می شود. اما در بازسازی، مهندسی و زیرساخت ها مطرح است و برای ایجاد تغییرات به خصوص اگر بحث تخریب در میان باشد، باید با تیم بازسازی و یا مهندس معمار حتما مشورت گرفت و همکاری کرد.

 

تفاوت بازسازی و طراحی داخلی

کلام آخر

در این قسمت از مقالات آموزش بازسازی سایت بازسازی لند به بررسی تفاوت بازسازی و دکوراسیون داخلی پرداختیم. بازسازی ، اقدامی که با بالا رفتن هر روزه ی قیمت مسکن باعث شده که بسیاری به جای خرید خانه به بازسازی روی آورند. در دکوراسیون داخلی اما دکوراتور با ایده پردازی و ترکیب ذوق و هنر فضای داخلی را دکور می کند. در بازسازی اما تاکید بر احیا و مرمت سازه و بنا می باشد و کار مهندسی بیشتری را نسبت به دکوراسیون و دیزاین می طلبد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.