ایده های طراحی واحدهای اداری

ایده های طراحی واحدهای اداری

ایده های طراحی واحدهای اداری

ایده های طراحی واحدهای اداری: در ارائه ایده های طراحی واحدهای اداری باید با در نظر گرفتن محوریت موضوع که آسایش و رفاه کارکنان می باشد. ایده های خود را اجرا کنیم. یکی از موارد حائز اهمیت در واحد های اداری طیف رنگی و المان هایی است که میتوانیم از آن بعنوان رنگ سازمانی خود استفاده کنیم.

بسته به اینکه چه نوع فعالیتی انجام می دهید می توانید از رنگ های آرام و تمرکزبخش استفاده کنید، یا از رنگ های پر جنب و جوش استفاده کنید. در ادامه با ما تا انتهای مقاله ی آموزش بازسازی همراه باشید تا بیش تر این موضوع را بررسی کنیم.

 

طراحی دکوراسیون اداری

طراحی مینیمال

سعی کنید محیط را از شلوغی دور کنید. برای اینکه فضایی ساده تر با حواس پرتی کم داشته باشید می توانید از چیدمان و لوازم مینیمال استفاده کنید. چیزهای غیر ضروری را نیز از محیط حذف کنید.

 

ایده های طراحی واحدهای اداری

گیاهان

یکی از ایده های طراحی واحدهای اداری استفاده گل و گیاهان است. گیاهان علاوه بر اینکه در فضا زیبایی ایجاد می کنند میتوانند به لحاظ سلامتی نیز مفید باشند و به محیط اکسیژن تزریق کنند. می تواند در محیط اداری خود فضاهایی را برای گیاهان در نظر بگیرید و یا با آویزها یا استند آن ها را در فضای اداری قرار دهید.

 

نورپردازی

سعی کنید از نور طبیعی محیط نیز کمک بگیرید. نور محیط به خصوص در فصول بهار و تابستان می تواند محیط را از نورپردازی های دیگر بی نیاز کند و یا اینکه کمتر به آن نیاز داشته باشید. برای تاثیر بیش تر این نور طبیعی می توانید از پارتیشن های شیشه ای ، آیینه ها و … نیز کمک بگیرید که انعکاس و بازتاب نور در آن ها رخ دهد.

سعی کنید جلوی منبع نور را نپوشانید و حد الامکان این نورها را به داخل و فضاهای دیگر نیز هدایت کنید. همه ما ساعات زیادی از روز را در محیط کار حضور داریم بنابراین بهتر است که برای سلامت روح و حفظ شادابی و نشاط ، به نورپردازی محیط اهمیت بدهیم. نورپردازی می تواند روی اخلاقیات نیز تاثیر بگذارد.

 

ایده های طراحی اداری

 

هویت سازی

سعی کنید در ایده های طراحی داخلی واحدهای اداری ، با توجه به کاری که انجام می دهید و یا خدماتی که ارائه می کنید یک المان یا لوگو، رنگ مشخص و سازمانی را برای خود در نظر بگیرید. می توانید با مانور روی این المان ها خودتان را در ذهن ها ماندگار کنید و افراد بیشتری شما را به خاطر داشته باشند. بسیاری از برندهای بزرگ نیز از همین ترفند برای تثبیت خود در ذهن استفاده می کنند.

 

اصول کلی طراحی ساختمان اداری

پیشنهاد ما: تاثیر انتخاب متریال در بازسازی

از فضاهای مرده استفاده کنید

ممکن است هم در محل کار و هم محیط خانه فضاهای مرده و پرت داشته باشیم. بهترین کار این است که این فضاهای مرده به فضای بهینه اضافه شوند و کاربردی شوند. می توانید در این فضاها گل و گیاه ها را نیز اضافه کنید.

برای اینکه این فضاها به فضای مفید اضافه شوند میتوانید از تیم بازسازی و یا مهندس هایی که در این حوزه خبره هستند کمک بگیرید. آن ها ممکن است که این محیط را با فضای اصلی ادغام کنند و محیط بزرگتری را برای شما به وجود آورند با این کار محیط جدید کاری ای برای شما اضافه می شود.

 

محیطی برای رفاه کارمندان فراهم کنید

یکی دیگر از ایده های طراحی واحدهای اداری ایجاد محلی برای استراحت و ریلکس کردن است. طی ساعات کاری طولانی حتما کارمندان نیاز به استراحت دارند.

می توانید محیطی با ترکیب رنگ های آرامش بخش را برای استراحت در نظر بگیرید تا کارمندان با استراحت، مجدد انرژی خود را بدست آورند این کار را با بازسازی اداری نیز فراهم کنید. اگر در این فکر هستید که رفاه بیش تری برای کارکنان ایجاد کنید پس حتما در طراحی محیط های اداری این فضاها را در نظر بگیرید.

 

طراحی واحدهای اداری

کلام آخر

امروزه ایده های طراحی واحدهای اداری از اهمیت خیلی بالاتری برخوردار است. با توجه به اینکه افراد شاغل ساعات زیادی از روز را در محل کار خود سپری می کنند بنابراین نیاز به محیطی آرام ، شاداب و خوش انرژی دارند تا بتوانند به وظایف خود بهتر عمل کنند.

حال اگر محیط کاری جمعیت بالایی نیز داشته باشد باید رفاه همه کارکنان را در نظر گرفت. اگر محل کار اداری رفت و آمد نیز داشته باشد و با ارباب رجوع سرکار داشته باشیم، باید برخی امکانات اولیه مانند صندلی، آب سردکن و… را نیز در نظر بگیریم.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.