ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن

ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن

ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن

ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن: در این نوشته از سایت بازسازی لند میخواهیم به بررسی ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن بپردازیم تا زمانی که شما عزیران خواستید از سبک مدرن در طراحی یا دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید اطلاعات کافی داشته باشید. جالب است بدانید که سبک مدرن یکی از محبوب ترین ترین سبک ها در دکوراسیون داخلی می باشد زیرا در این سبک سادگی حرف اول را می زند و در عین حال زیبایی نیز در این سبک نهفته است، در ادامه به بررسی بیشتر ویژگی های سبک مدرن خواهیم پرداخت همراه ما باشید.

 

معرفی سبک مدرن

معرفی سبک مدرن

اگر بخواهیم سبک مدرن را به صورت خلاصه تعریف کنیم سادگی بهترین تعریف می باشد. ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن ایجاد یک فضای ساده و در عین حال زیبا و شیک می باشد در سبک مدرن از رنگ های خنثی یا ملایم استفاده می شود و معمولا در این سبک از طرح ها یا نقش های خاصی نیز استفاده نمی شود.

در سبک مدرن و در دکوراسیون آن ممولا فقط از وسایل ضروری استفاده می شود و اگر یکی از وسایل لازم نباشد برای این که فضا را اشغال نکند استفاده نخواهد شد درواقع سادگی و بی آلایشی و دور بودن از تجل گرایی حرف اول را خواهد زد. اگر شما نیز جز افراد منظمی هستید که به سادگی و دلباز بودن خود اهمیت می دهید پیشنهاد می کنیم در ساختن یا بازسازی خانه خود از سبک مدرن استفاده کنید.

 

ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن

در این بخش میخواهیم به صورت خلاصه و تیتر وار به ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن بپردازیم این ویژگی ها عبارتنداز:

 • حذف کردن وسایل غیر ضروری: از ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن استفاده نکردن از وسایل تزئینی زیاد و اضافه می باشد. درواقع به گونه ای میتوان گفت زیبایی در سادگی می باشد.

 

 • استفاده از خطوط عمودی و افقی و بدون منحنی: از دیگر ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن استفاده کردن از خطوط و دیوار های صاف و بدون خمیدگی یا منحنی می باشد در واقع این گونه خطوط باعث منظم تر دیده شدن خانه یا محلی که با سبک مدرن ساخته شده است می شود.

 

 • استفاده از نور و روشنایی های طبیعی: یکی دیگر از ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن استفاده کردن از پنجره های بزرگ در خانه می باشد که باعث می شود نور زیادی به خانه بتابد و فضا را دلبازتر و دلنشین تر کند همچنین در این سبک از لوستر ها و چراغ های ساده استفاده خواهد شد.

 

ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن

 

 • استفاده کردن از مواد طبیعی: از موارد دیگر که جز ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن می باشد میتوانیم به استفاده کردن از مواد طبیعی مانند: چوب، فلز، چرم، الیاف های رنگ نشده اشاره کنیم که باعث اصیل تر نشان دادن فضا می شود.

 

 • استفاده کردن از رنگ های طبیعی و بدون طرح: ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن استفاده از رنگ های خنثی و تک رنگ می باشد که منظم بودن خانه را به نمایش می کشد، در این سبک زرق و برق و تجمل اصلا دیده نخواهد شد. پیشنهاد ما: کاربرد رنگ در دکوراسیون داخلی چیست؟

 

 • استفاده بیشتر از سطح های بازتابنده: ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن استفاده از موادی مثل: شیشه و فولاد می باشد.

 

معرفی سبک مدرن

 

 • استفاده از کمد های مخفی: معمولا در سبک مدرن کمد ها یا قفسه ها توکار می باشند و به شکل دیوار هستند این کار باعث می شود فضا شلوغ نشان داده نشود.

 

 • استفاده از مبلمان ساده: ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن استفاده کردن از مبلمان ساده یا به نوعی مینیمال می باشد که رنگ آن تک رنگ می باشد و طرح خاصی ندارد معمولا این مبلمان ها ساده و راحت می باشند و ارتفاع پایینی نیز دارند.

 

مزایا استفاده از سبک مدرن

حال که با ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن آشنا شدید میخواهیم بررسی کنیم که استفاده کردن از سبک مدرن در ساختن یا بازسازی اداری یا خانه چه مزیت هایی دارد. این مزیت ها عبارتنداز:

 • استفاده کردن بهینه از فضاهای موجود
 • ایجاد کردن تعادل بین کارایی و زیباهای طرحی
 • سبک مدرن سازگاری زیادی با محیط زیست دارد
 • سبک مدرن انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد

 

معایب استفاده از سبک مدرن

حال که با ویژگی مهم طراحی داخلی مدرن و مزیت هایی که دارد آشنا شدید خوب از با معایب جزئی که این سبک دارد نیز آشنا شوید تا در هنگام استفاده از آن دچار اشتباه نشوید، این معایب عبارتنداز:

 • برای افرادی که دنبال تجمل و جلب توجه کردن مناسب نمی باشد
 • استفاده از این سبک برای همه ی خانه ها توصیه نمی شود به خصوص خانه های قدیمی که دارای انحنای زیاد می باشد.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.