لاندری روم چیست؟ اهمیت آن در بازسازی خانه

لاندری روم چیست؟ اهمیت آن در بازسازی خانه

لاندری روم چیست؟ اهمیت آن در بازسازی خانه

لاندری روم چیست؟ در این قسمت از آموزش بازسازی از سایت بازسازی لند میخواهیم توضیح دهیم که لاندری روم چیست؟ و چه کاربردی در بازسازی خانه دارد؟ برای توضیح بهتر باید بگوییم که رختشویی های قدیمی را به خاط می آورید یا حتی ممکن است که عکس یا فیلم آن ها را دیده باشید به صورت ساده میتوان گفت که لاندری روم همان رختشویی خانه های قدیمی است با این تفاوت که شکلی مدرن به خود گرفته است و امکانات بیشتری نیز دارد.

 

لاندری روم چیست؟

 

اتاق لاندری روم چیست؟

حال که به صورت کلی متوجه شدید لاندری روم چیست؟ باید بگوییم در بازسازی خانه های مدرن برای راحتی بیشتر افراد و همچنین مرتب نشان دادن خانه از لاندری روم استفاده می شود زیرا در خانه های امروزی ممکن است فضایی برای خشک کردن لباس موجود نباشد یا دیگر مانند گذشته لباسشویی ها درون آشپزخانه جایی نداشته باشد به همین منظور یک اتاق به نام لاندری روم طراحی می شود که دارای ویژگی های زیادی می باشد.

به اتاقی که به صورت مجزا برای شست و شوی لباس مورد استفاده قرار می گیرد اتاق لاندری روم گفته می ود که هر چه متراژ اتاق و فضای شما بیشتر شود امکانات این اتاق نیز بیشتر خواهد شد برای مثال: فضای خشککردن لباس، فضای اتوس کشی لباس ها و… نیز به امکانات این اتاق اضافه خواهد شد.

 

لاندری روم چیست

پیشنهاد ما: مقایسه انواع سینک در بازسازی خانه

 

مزیت های لاندری روم چیست؟

حال که دانستید لاندری روم چیست؟ میخواهیم قدری درباره ی مزیت هایی که این اتاق در بازسازی خانه های امروزی دارد صحبت کنیم.

  • ایجاد فضای بیشتر در خانه: همان گونه که گفته شد در بسیاری از خانه ها لباسشویی را در آشپزخانه یا حمام قرار می دهند که این فضا اصلا جای مناسب و کاربردی نیست بنابر این با قرار کرفتن لباسشویی در لاندری روم فضای بیشتری در آشپزخانه یا حمام ایجاد خواهد شد.

 

  • ایجاد نظم در خانه: لاندری روم به فضای خانه های نظم می بخشد و باعث مرتب شدن خانه می شود همچنین دیدن انبوهی از لباس های کثیف جلوه ی خوبی نخواهد داشت بنابراین با وجود لاندری روم لباس ها در این اتاق قرار خواهند گرفت و بعد از شستن و خشک کردن به کمد مخصوص خود منتقل خواهند شد.

 

  • نگهداری مواد شوینده: همانطور که میدانید مواد شوینده که برخی از آن ها نیز شیمیایی هستند نباید در دسترس افراد به ویژه کودکان قرار بگیرند از همین رو این مواد را در کمد های اتاق لاندری روم نگهداری خواهند کرد.

 

  • شستن راحت و آسان لباس ها: از مزیت هایی که تاق لاندری روم خواهد داشت قابلیت طراحی به سبک های مختلف است یعنی این اتاق میتواند برای افرادی که شستن یا اتو کردن لباس ها برایشان کار سخت و خسته کننده ای می باشد فضایی مناسب و راحت تر ایجاد کند.

 

  • ایجاد یک فضای مدرن با لاندری روم: امروزه قدرت معماری و دکوراسیون داخلی انقدر زیاد شده استکه شما میتوانید یک فضای بسیار مدرن با رنگ ها دلخواه برای خود ایجاد کنید همچنین میتوانید با قرار دادن یک سیستم صوتی در هنگام انجام کار آهنگ گوش کنید.

 

  • در اختیار داشتن تمام وسایل: لاندری روم این امکان را به شما می دهند که تمام وسایل را از مواد شوینده گرفته تا اتو … به صورت یکجا در اختیار داشته باشید و به سرعت کار های شستن و خشک کردن و اتو لباس را انجام دهید.

 

لاندری روم چیست

 

متراژ مناسب لاندری روم چقدر است؟

حال که دانستید لاندری روم چیست؟ و چه کاربرد هایی دارد میخواهیم توضیح دهیم که برای ایجاد یک اتاق لاندری روم چقدر فضا مورد نیاز است؟ به صورت کلی شما باید با توجه به امکاناتی که دوست دارید در اتاق لاندری رومتان وجود داشته باشد متراژ را انتخاب کنید برای مثال اگر میخواهید میز اتو کمد های مواد شوینده و لباسشویی و… در اتاق باشد باید فضای بیشتری را اختصاص دهید همچنین برای بزرگتر نشان دادن فضا میتوانید از پیشنهاد های زیر استفاده کنید.

  • استفاده کردن از میز اتو های تاشو که بعد از انجام کار درون کمد قرار بگیرد.
  • استفاده کردن از شلف های چند طبقه ( برای لباس، گل و گیاه، اکسسوری و…)
  •  طراحی کمد های جا دار و چند طبقه برای نگهداری مواد شوینده و…
  • استفاده از رخت آویز های تاشو برای خشک کردن لباس ها

 

لاندری روم چیست

 

بهترین محل برای اتاق لاندری روم کجاست؟

حال که شما متوجه شدید اتاق لاندری روم چیست؟ دیگر میتوانید با توجه به الویت های خود این اتاق را در محل مناسب ایجاد کنید برای مثال اگر میخواهید دسترسی سریع تری داشته باشید بهتر ایت اتاق لاندری روم  را در نزدیکی اتاق یا حمام قرار دهید یا برخی افراد این اتاق را در نزدیکی تراس یا بالکن قرار می دهند تا بعد از شستن لباس ها آنها را در بالکن یا تراس خشک کنند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.