انواع سرامیک برای بازسازی خانه

انواع سرامیک برای بازسازی خانه

انواع سرامیک برای بازسازی خانه

انواع سرامیک برای بازسازی خانه: در این نوشته از سایت بازسازی لند می خواهیم به معرفی انواع سرامیک برای بازسازی خانه بپردازیم تا در زمان ساخت یا بازسازی خانه بتوانید از بهترین و مناسب ترین سرامیک ها برای خانه ی خود استفاده کنید زیرا تنوع سرامیک در بازار بسیار زیاد می باشد و در صورتی که با مدل ها و انواع آن ها آشنایی نداشته باشید ممکن است کار برایتان سخت شود پس برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

 

تقسیم بندی سرامیک ها

در این بخش قبل از آشنا کردن شما با انواع سرامیک برای بازسازی خانه باید بدانید که به صورت کلی سرامیک ها را می توان از سه نظر تقسیم بندی کرد که عبارتند از:

 • درجه بندی سرامیک ها: که شامل سرامیک درجه یک، سرامیک درجه دو، سرامیک درجه سه می شود.
 • محل نصب سرامیک ها: ما دو گونه سرامیک داریم با توجه به محل نصبشان که می شود سرامیک کف و سرامیک دیوار
 • پوشش سرامیک ها: سرامیک ها را می توان به دو بخش لعاب دار و بدون لعاب تقسیم کرد.

 

انواع سرامیک برای بازسازی خانه

حال که دانستید سرامیک ها با به چه صورت دسته بندی می کنند میخواهیم شما را با انواع سرامیک برای بازسازی خانه آشنا کنیم و ویژگی های هر یک از این سرامیک ها را توضیح دهیم تا در هنگام خرید دچار مشکل نشوید.

 

سرامیک پرسلانی

یکی از بهترین و با دوام ترین انواع سرامیک برای بازسازی خانه و مناسب ساختمان سازی سرامیک پرسلانی می باشد که معمولا در ابعاد بزرگ نیز ساخته خواهند شد. جنس این سرامیک بسیار متراکم می باشد و غیر قابل نفود می باشد و سطحی صاف نیز دارد. این سرامیک به دلیل کیفیت بالایی که دارد قیمت بالاتری نیز نسبت به سرامیک های هم درجه ی خود دارد و از مزایای آن می توانیم به خاصیت ضد لکه بودن آن و مقاومت بالایش در برابر مواد شیمیایی و ضد خش بونش و مقاومتش در برابر آتش سوزی اشاره کنیم.

جالب است بدانید که از این سرامیک بیشتر در بخش های بیرونی یک ساختمان استفاده می شود و دلیل آن هم مقاومت بالایش می باشد و همچنین یک سرامیک مناسب برای کف ساختمان نیز محسوب می شود. نکته ی بعدی که درباره ی سرامیک پرسلانی می توان گفت انواع آن است که به صورت زیر می باشد:

 1. سرامیک پرسلانی لعاب دار
 2. سرامیک پرسلانی بدون لعاب
 3. سرامیک پرسلانی دو لایه
 4. سرامیک پرسلانی پولیش شده
 5. سرامیک پرسلانی بافت دار

 

سرامیک پرسلانی

سرامیک شیشه ای

دومین مدل از انواع سرامیک برای بازسازی خانه، سرامیک شیشه ای است. این گون از سرمیک ها بر اثر جامد کردن یک جسم و شبیه کردن آن به شیشه تولید خواهد شد به همین دلیل تخلخل پایینی دارد و سطح صافی دارد. برخلاف نامش که شیشه است از مقاومت بالایی برخوردار است و ضد لک نیز می باشد و میتواند یک جایگزین عالی برای سنگ های گرانیتی یا مرمری باشد.

 

سرامیک شیشه ای

سرامیک کوارتزی

سومین مدل از انواع سرامیک برای بازسازی خانه، سرامیک کوارتزی است. برای ساختن این مدل از سرامیک از خورده های دیگر سنگ ها و فشرده شدنشان کمک خواهند گرفت. این نوع از سرامیک برای دیوار ها یا بخش های داحلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و بیشتر استفاده از این سرامیک در آشپزخانه برای بین کابینتی ها و… می باشد.

 

سرامیک کوارتزی

سرامیک کواری

از دیگر سرامیک هایی که در لیست انواع سرامیک برای بازسازی خانه قرار خواهد گرفت مدل کواری می باشد که تشکیل شده از خاک رس یا شیل می باشد. این سرامیک در برابر لغزندگی بسیار مقاوم است و بیشتر در مکان هایی که می خواهند از سر خوردن جلوگیری شود استفاده می شود برای مثال: در استخرها، پیاده رو ها، سرویش های بهداشتی یا حمام و….

 

سرامیک کواری

 

عوامل تاثیر گذار در انتخاب سرامیک مناسب

در بخش بالا ما سعی کردیم شما را با انواع سرامیک برای بازسازی خانه آشنا کنیم و ویژگی های ر یک از سرامیک ها را برایتان توضیح دهیم در این قسمت میخواهیم عواملی که در انتخاب سرامیک تاثیر گذار هستند را نام ببریم که عبارتندا از:

 • دوام سرامیک
 • رنگ و طرح سرامیک
 • اندازه و شکل سرامیک
 • مقاومت در برابر لغزش
 • تعمیر و نگهداری از سرامیک
 • سازگاری سرامیک
 • طوب عمر سرامیک

 

جمع بندی

حال که با انواع سرامیک برای بازسازی خانه آشنا شدید باید بدانید که سرامیک ها در بازسازی خانه و دیزاین آن نقش بسیار مهمی دارند و در انتخاب سرایک با کیفیت و درجه یک باید کوشا باشید زیرا سرامیک ها را نمی توان به راحتی تعویض کرد بنابراین باید طول عمر بالایی داشته باشند امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.